Datum vygenerování souboru: 25.05.2020
Nastaveno pro možnost tisku

Název questu: Začiatky
PJ(pán jeskyne): Granit
Popis: Pre začínajúce postavy
================================================
Kelghor--- > Granit       11. Října 2018 11:02:12

V neviditelné torně:

lano - 20
pochodeň 6x - 12
přesípací hodiny - 15
stříbrný krátký meč - 18
kotlík - 10
kobel piva - 10
lektvary 12x - 60
chleba - 5
sýr - 10
šunka - 30
sušené maso 3x - 30
masitá kýta - 10
láhev oleje 5x - 50
lucerna s okenicemi - 20
toulec 10 šípyů s elfím ostřím - 8
soudek medoviny - 124
lahev oleje 5x - 50
pochode? - 2
lano - 40
křesadlo - 2
zapalova? - 1
přívěsek s nefritem - 6
česnek - 1
váček se 100 zl - 100
váček se 70 zl - 70
Granit15. Října 2018 23:38:27
Takže na začiatok pár pravidiel:

1.) Snažte sa všetko rozpísať ako postava myslí, čo hovorí čo robí. A oddelujte veci ktoré robíte enterom. Takže napríklad opisujete ako ste doma a beriete si svoje veci. Potom ako si ich poberiete napíšete že idete von, všetko krásne popísané aj smyšlienkami vašej postavy. Ale to čo už robíte vonku oddelíte odsekom(enterom). Proste vždy keď zmeníte téma. Je to tak prehladnejšie.

2.) To čo robí vaša postava píšte normálne bez tagov.

3.) To čo vaša postava vraví píšte v úvodzovkách a tučným písmom. Hore s tagov vyberte B [b]"Priama reč."[/b]

4.) To čo si vaša postava myslí píšte kurzívou. Takže hore s tagov vyberte písmeno I [i]Myšlienka.[/i]

5.) Ak chcete niečo vo vašom príspevku zvýrazniť, kľudne použite podčiarkovník. U [u]Zvýraznenie.[/u] (toto používajte len v nevyhnutných prípadoch.)

6.) Ak sa chcete niečo spýtať, dajte enter spravte čiaru a napíšte MH: a píšte čo sa ma chcete opýtať. Alebo ak máte nejaký poznámku k tomu čo som napísal

7.) Ak píšete príspevok dlhšie a nepoužívate operu ako prehliadač. Píšte príspevky radšej najskôr na nečisto. Ja používam Notepad. Je to geniálne, lebo si to môžete zmenšiť do okna. A písať takým štýlom, že sa dívate na príspevky ktoré som napísal.

8.) Predpokladám, že je to váš prvý Online quest a preto sa môžete pýtať na úplne všetko čomu nerozumiete.

9.) Ak sa vám niečo nezdá, nepáči kludne mi to napíšte.

10.) Nepredbiehajte hru. To znamená ovládate len seba nič iné. Prípadne hraničiari ak máte psa alebo kúzelníci pomocníka. Ale ostatné ovládam ja. Takže vy nepíšte otvoril som dvere, ale pokúsil som sa otvoriť dvere.

11.) Píšte úplne všetko čo vás napadne. Kludne napíšte príspevok kde počas dívania sa na svoj rodný domov opíšete svoje zážitky z detstva. Ak to napíšete do myšlienok je to skvelé a sú za to bonusové XP.

12.) Vžite sa do postáv. Ale nezabudnite na jednu vec. Postava nie ste vy. Vy za tú postavu len hráte. Hlavne hrajte podľa svojho presvedčenia. Ak ste Zákonodárne zlý, tak nebudete zachraňovať nejakú starú babku z horiaceho domu. Ak však napíšete v myšlienkách. [i]Zachránim ju, predsalen čo ak je to nejaká strašne bohatá tetka a keď ju zachránim dostanem vysokú odmenu.[/i] ak to zdôvodníte tak to je super a ešte vám dám aj XP na viac zato.

13.) Nezabudnite, že ste svoje postavy aj po stránke inteligenčnej a charizmatickej. Takže ak ste silný barbar ale úplne tupý, je jasné že nebudete robiť inteligentné veci. Vôbec nezaškodí ak občas zabudnete čo ste vlastne chceli robiť. Ak ste napríklad obratný zlodej tak vyskočíte na strom ako laň ale taký super silný bojovník alebo inteligentný mág to nedokáže.


Tak to by bolo všetko k pravidlám ak chcete môžete sa na ktorýkoľvek bod spýtať. MH: samozrejme.
Aktuální počasí15. Října 2018 23:38:28
otext
Granit15. Října 2018 23:40:38
V malom mestečku, respektíve väčšej dedinke Studnica nie je žiaden pútač, ktorý by hlásal jej meno. Jediná budova, vďaka ktorej viete o aké mesto, dedinku sa jedná, je pútač u hostinca. Hostinec v Studnici. (Ak teda viete čítať...)
Hostinec patrí miestnemu starostovi, ktorý každého nového cudzinca v meste rád privíta a aj mu povie, ako sa volá jeho hostinec, a že tá Studnica, je vlastne meno tohto mesta.
Ani jeden z priližne sto obyvateľov sa nevyjadruje o Studnici inak ako o meste, považujú sa za mešťanov, aj keď ich spôsoby sú veľmi sedliacke a väčšina ľudí sa tu aj žívý pestovaním obilnín.

Tržnicu by ste v meste ale hľadali márne, starosta a krčmár vjednej osobe vás síce vie navigovať k obuvníkovi, klobúčnikovi, dokonca tu majú aj "zlaníka", ale všetci to majú len ako bokovku, žiaden z nich nemá vyslovene obchod, predávajú to u seba doma.
Ak by ste boli veľmi hladní, mestečko je vraj vyhlásené kurencami starého Igora, je to miestny mesiar so špecializáciou na kurence. Keby má niekto kone, je tu aj predajca sena, ale tým by sme skončili. Síce je kúsok za mestom aj nejaká bylinkárka, ale tak to už nie je v meste.
Mestečko je zvyknuté na bezpečie, predsalen nie je v nebezpečnej oblasti, ale aj tak či je rozumné byť bez strázcu zákona je už otázne. Žiadne stráže tu proste nemajú, a ževraj mesto...
O miestnu kaplnku a cintorín sa vraj starajú až traja ľudia. Kňaz so svojim miništrantom sú, ale momentálne v susednom meste a stará sa o kaplnku len posledný z trojice, miestny hrobár Jano.

Každý z vás sa dostal do miestneho hostinca pre niečo iné, každý má nejaké dôvody, či už to je zaslúžený oddych po ťažkých dobrodružstvách, alebo hľadanie niečoho nového.

Z vonku vyzerá hostinec veľmi útulne, veselo a pokorne. Steny sú z mäkkého dreva, ale piliere sú robené s tvrdého dreva, takže sa nemusíte báť, že vám padne na hlavu. Skrz ťažké veľké okenné vitráže je ťažko vidieť dovnútra.
Keď vstúpite do hostinca cez staré tvrdé dvere, uvíta vás úsmevom servírka a vôňa alkoholu. Miestny hostinský asi veľa pracuje, lebo sa strašne potí, ale inak je t fajn chlap, ktorý je priateľský a pokecá, no a je to aj starosta.
Je malebná vo vnútri, rovnako ako vonku. Narozdiel od vonkajšej štruktúry, vnútorné podporné stĺpy sú z mramoru a držia tak pohromade horné poschodie a aj dekoračné okenice, ktoré sú na nich prichytené. Steny sú popísané rôznymi memoármi, väčšinou pravdepodobne, nejakými spoločensky unavenými zákazníkmi.
Hostinec je na takéto malé mestečko pomerne natrieskaný. Je tu niekoľko dlhých stolov a vyzerá to tak, že pri nich sedia celé rodiny a jedia voňavé jedlo. Je tu aj niekoľko menších stolov, pri ktorých už nesedia rodiny, ale skôr náhodní prechádzajúci cez toto mestečko. A jednoducho tam sedia preto, lebo iné miesta tu už voľné nie sú.
Pri jednom takomto stole sedí barbar, ktorý zabral hneď dve stoličky, resp. jednu musel dať preč, aby si vedľa neho mohol ľahnúť modrý vlk. U ich stola voľné miesta ešte sú, nakoľko ku Kelghorovi si prisadla len Bergie, ktorá sa nezaľakla veľkého hnedo-bieleho vlka, aj keď to nemusí byť najlepší nápad. Ale tak barbar k barbarovi sadá...
Pri druhom takomto stole sedí trojica ľudí, hraničiar Lionelus, kúzelník Hudzisan s havranom na pleci a válečník Kalema. Pri stole okrem ľudí sedi aj trpasličí válečník Padhelsik a hobit zvláštneho remesla Gazz.

Hostincom prebehne veľký potkan(krysa) a to samozrejme rozčúli miestne rodiny, ktoré tu jedia aj s deťmi. [b]"Keď ste takí múdri tak sa ich zbavte, nasťahovali sa mi do pivnice a ja ich sám nevyhubím."[/b] Rozhovorí sa hostinský, hovorí to síce smerom k ľudom, ale počujete to aj vy. [b]"To čo som ponúkol minulý týždňe na schôdzi stále platí. Nemusíte ich zabíjať, v princípe stačí skočiť k sarej bylinkárke pre jed. Strava na týždeň zdarma stále platí..."[/b] hostinský o tom síce hovorí, ale ľudia sa k tomu nejak nemajú, miestny sa jednoducho nechytajú a niečo asi zo starou bylinkárkou nebude v poriadku.
Jedlo na týždeň, by sa vám určite zišlo a keby ste zmlúvali, možno sa s ním dokážete dohodnúť aj na ubytovaní zdarma, alebo na nejakej finančnej odmene.

----------------------

MH: Hra začína, teším sa na vaše príspevky, časom ešte možno príde do hostinca jedna postava, ale tú potom zapojím ;)
Gazz16. Října 2018 15:36:30
-----------
MH: uz tak ze zacatku, snad nebudu vypadat trapne kdyz se zeptam, ale jak jsem se do toho hostince dostal? a co se tyka popisu postavy, nemam u sebe penize, max par drobnych a otrhane hadry.. to by me normalne pustili si sednout? Popripade mame si i nejak vymyslet, jak jsme se tam dostali?
Pokud mam hrat svou postavu dobre, tak prosim o zmenu zlatych na nulu a klidne mi muzete nechat par drobnych.. at se pak muzu rozhodnout co delat a co nedelat, pokud bych treba mel platit a tak :-)
Kalema16. Října 2018 15:57:35
*********************
MH: Gazzi podle toho co jsem pochopil tak to jak ses dostal do toho hostince si už vymyslíš sám. ( pokud to budeš chtít napsat samozřejmě ale nemusí to nikdo jiný vědět. můžeš si to nechat třeba jako tajemství). Ale na zbytek si musíš počkat až ti odpoví PJ přeci jen jsem taky začátečník. :)
PS: ale ty prachy bych si být tebounechal :D já si za ně koupil alespoň nějaké to brnění do začátku a lepší meč. (teda ještě než jsem se dostal na quest samozřejmě.)

jinak já budu hrát až večer. tohle chce hlubší promyšlení a já mám ještě dost práce do školy + autoškolu.
Kelghor16. Října 2018 17:36:15
Už je tomu několikero dní, co jsem se já a Bergie vrátily zpět na Gerdar ze zavátých plání Vjangárdu, zamrzlého kusu pevniny přes moře daleko na sever. Při zpáteční cestě zpět do našeho cechu v Ypheru jsem si taky vyzvedl svého vlka Uzuba, kterého jsem do zamrzlých plání nebral. Ne, že by Uzub byl taková fajnovka, přeci jen je to velký jezdecký orkský vlk, ale byla by s ním starost na víc. A nutno podotknout, že starostí jsme měli víc než dost. [I] Zatracená bílá mrdka.[/I] Prolítne mi hlavou jako první hned, jak si na ty poslední zážitky vzpomenu. Všude sníh a mráz a tak…

Dnes jsem se ale s Bergie dostali do zapadákova jménem Studnice. Už na první pohled je mi jasný, že tohle vlastně není žádný městěčko, jen přerostlá vesnice. Věřte mi, byl jsem už i v opravdických městech. Však se taky podívejte, ani tržnici nemaj, starosta a hostinskej v jedný osobě a nic jako pořádný ukazatel a tak…

Nicméně jsme ihned zavítali do hospody, a protože místní si hrají na osvícené, nemusel jsem ani Uzuba ustájit, vzal jsem si ho s sebou do putyky. Oni ti maloměšťáčci se tváří jako osvícení – přístupní novým věcem („tak jak to jistojistě dělají i praví měšťané“). Bylo to však krapet náročné. Uzub byl překvapený, že může semnou dovnitř a hlavně… měl trochu problém s prostorem v krčmě… Takže první co jme udělali že trochu šoupli stoly a odebraly od stolu jednu větší židli. Hold Uzub není žádný pejsek…

Posadím se ke stolu kam si ke mne sedne i Bergie, která je na Uzuba vcelku zvyklá, už se s ním párkrát setkala… Chvíli sedím, než nás přijde obsloužit šenkýřka. Ihned si ji prohlédnu svým loveckým očkem, jsem hold svůdník. Celý svůj znalecký posudek k jejímu tělu se však nesnažím dávat najevo tak, aby to viděla Bergie. [b][or] Tak slečno dám si tuplák, nějakýho piva. A kdybyste mě chtěla fakt obšťastnit… …tak by to byla Trpasličí dvacítka, moje nejoblíbenější pivko.[/b][/or] S těmi slovy poplácám svůj několikalitrový samochladící soudek právě z pivovaru Trpasličí dvacítky, jenž nosím stále s sebou.
[b][or] Pak mi přineste nějakou krvavou flákotu masa, králíka, slepici, nebo klidně pár potkanů, tady pro Uzuba. [/b][/or] A podrbu ležícího Uzuba za uchem. [b][ba] Nojo , to víš že dostaneš nažrat, tovíšžeo.[/b][/ba] Uzub se na mě mlsně podívá a v očích mu čtu něco jako „To jako faaakt?!“. Nebo si to alespoň představuju, že mu takové myšlenky letí hlavou.
[b][or] A případně nějaký kus žvance. A co si dáš ty Berko?[/b][/or] Když pak šenkýřka odejde, začneme se zase bavit o posledním tématu. [b][ba] No a co si o tom myslíš ty? Nemáš pocit, že rasa lidí se občas roztahuje i na území kde nemá co dělat?[/b][/ba]

Pak proběhne přes hospodu potkan, kterého si nijak nevšimnu, jen Uzub zvedne hlavu a začmuchá, naštěstí nevystartuje, to by taky mohl shodit nějaký ten stůl.

--------------------------------
Popis postavy mám v deníku (doufám *40*). Krom toho s sebou mám jezdeckého lka Uzuna, který je velký jako menší kůň. Není modrej ale hnědobílej. Granit se přepsal, protože jeho jedna obdoba je popsaána v bestiaři jako modrej vlk...
Kalema16. Října 2018 18:45:28
Cesta z rodného místa byla dlouhá a náročná. Nemám ani ponětí jak dlouho jsem už na cestách, nepočítal jsem to, ale mnoho zastávek jsem při tom neudělal. Za celý svůj život jsem nebyl mimo rodný domov, a proto pro mě spousta věcí byla nová, o to víc ale zajímavá.

Po dlouhém putování jsem konečně měl čas si na chvíli odpočinout v hostinci, který se nacházel v neznámém městě. Nějaké základy čtení už ovládám a proto jsem si dokázal přečíst název hostince, do kterého jsem hodlal vstoupit. Jelikož jsem neměl moc příležitostí si to zopakovat název hostince jsem přečetl nějak jako "Stmurnica" ale nebyl jsme si 100% jistý

Uvnitř panovala zvláštní atmosféra. Bylo tady spousta lidí a většina z nich měla dobrou náladu a jelikož jsem byl zvyklí na horší místa, přišlo mi to tu i útulné. Co mě však zarazilo byli dva malí mužíčci, kteří se výrazně lišili svojí výškou, a jeden vysoký a jedna vysoká žena. Nikdy v životě jsem nikoho takového neviděl, a to ani při cestě sem. Jelikož byly všechny větší stoly obsazené, rozhodl jsem se přisednout si k skupině normálních lidí a dvou menších.

[I]Není tohle náhodou trpaslík?[/I] zamyslel jsem se. nikdy jsem sice žádného neviděl, ale táta mi o nich něco vyprávěl. Bohužel si na nic už nevzpomínám, pouze jejich přibližný vzhled. [I]No nic nedá se nic dělat. jinde není volno. Snad nebudou nějaké trable.[/I]

V tom ale proběhla v hostinci myš a slyšel jsem hostinského povídat něco o jedu, bylinkářce a jídlu zdarma. [I]Jídlo zdarma by se mi dost hodilo. neměl jsem teplé jídlo ani nepamatuji.[/I] Nikdo ovšem na výzvu hostinského nereagoval. [I]žádná konkurence? Divné. Normálně bych čekal že se lidi budou přetahovat o to, kdo za tou bylinkářkou zajde. A jídlo na týden zdarma? Proč tak vysoká odměna a nikdo ji nechce přijmout?[/I] Chvíli jsem přemýšlel. Toto totiž nebylo normální a musí za tím být něco víc. [I]Todle nemůže být tak jednoduché jak se zdá. To by se vesničané nekrčili jak můj starej kamarád Ben když něco provedl.[/I] Začal jsem koukat i po přísedících. [I]Tihle nedali ale nijak najevo strach. Hádám že asi také nejsou místní. Možná...a nebo ne? Sakra vždyť je vůbec neznám. co když s něma budou jen potíže. Ale je mi jasné že todle nebude tak lehké jak se zdá. Pomoc by se možná hodila.[/I] Otočím se na svoje přísedící. [B]Poslište... nevíte náhodou něco o tom kdo je ta bylinkářka a proč se ji místní tolik bojí?[/B]
Granit16. Října 2018 21:38:29
--------------------------

MH: to ako a prečo ste prišli do hostinca si môžete vymyslieť, predsalen je to váš prvý quest, tak tu začína vaše dobrodružstvo. Čo sa týka peňazí, koľko ste dostali toľko máte. A do hostinca by pustili každého, predpoklad je, že asi nejaké peniaze máš keď lezeš do hospody. Ak nebudeš mať tak sa nechaj prekvapiť :))
Nidhogg16. Října 2018 22:02:13
[I]Snad jsem se jich zbavil na dobro. Nerad bych se zakopával s další mrtvolou. A hele putika.[/I]
Vezmu za kliku a vstoupím do krčmy. Ještě na prahu dveří se pokusím ohlédnout dění v místnosti a narychlo přehlédnout situační povědomí, ruku mám stále na klice a hned zaslechnu něco o krysách.

[I]Tahle díra je plná vidláků. A hele nějakej velkej raťafák a pár dobrodruhů, snad to nejsou lovci odměn.[/I]
Vkročím dovnitř a přitom si sundám kápi svého pláště. Nasměruji si to pomalým a obezřetným krokem přímo k výčepu a při tom se rozhlížím jestli někdo nebude vykazovat agresivní chování vůči mé osobě.
Pevně stisknu svoji okovanou hůl.

[I]Takže co tu máme? Barbar s nějakým psiskem, trpaslík, hobit a pár dalších jedinců.[/I]
Nejvíc mě zaujala postava s havranem. [I]Něco z něj cítím, ale nevím co to je. Budu si muset dávat pozor.[/I]

Dojdu k výčepu. [I]Počkám až si mě ta nána co tu posluhuje všimne.[/I]
Zatím poslouchám co se kde šustne. [I]Takže nemají krysaře. To je dobře,třeba se tu zatím rozšíří mor. Stejně všude jsou větším problémem lidi.Jsou jako nákaza celé země. Jak říkal jeden moudrý neznámý. Nevěř nikomu ani sám sobě.[/I]

Po celou dobu zůstávám zticha a čekám až si mne obsluha všimne.
[I]Bylinkářka? Jed, jídlo? Tenhle malý melouch by mě mohl zajistit alespoň na pár dní. Třeba by mi mohla ta místní babka doporučit i nějaké byliny na tu kletbu. I když o tom velice pochybuji.[/I]

Jak tak o tom přemýšlím, tak obsluha stále nikde. Po dlouhé chvilce se kolem konečně někdo mihne.Na otázku co si dám odpovím. [B] Kus chleba, polévku a prosil bych doplnit vodu do vaků.[/B]

Mezitím se vydám přímo k hostinském a poklepu mu na rameno.

[B]Poslyšte dobrý muži. Co je přesnou odměnou za odstranění toho vašeho problému? Nabízíte i finanční ohodnocení? Protože bych o to jevil zájem.[/B]
Gazz17. Října 2018 18:31:33
Procházím se po ulici a koukám všude kolem sebe.

[I]Všude samej snob a po mě ani pes neštěká. Už mě to tu nebaví, musím si něco najít a udělat se svým životem něco užitečného. Bydlení v kanále bylo prozatím dost.[/I] Pomyslím si a opustím město, které o mě nejevilo sebemenší zájem. [I]Snad se mi jinde bude dařit lépe a třeba se i najím.[/I]

Vybaven defacto ničím vyrážím na cestu. Jediné co si s sebou beru jsou mé otrhané hadry a 2 měďáky, které jsem ukradl nějakýmu opilci.

Cesta ubíhá, kolem mě prochází spousta lidí a raději se drží dál, skoro jako kdybych měl nějakou smrtelnou nemoc a báli se, že ji také chytí. No jo, není se čemu divit, jsem skoro kost a kůže.
Po pár dnech, kdy jsem žil z toho, co dá příroda (moc toho neznám, ale vím, že voda v řece je pitná a sem tam nějaká okolní havěť se také dá jíst), jsem narazil na nějakou vesničku, která vypadá trošku k světu.

[B][OR][B]Hmm, nic moc tady, ale třeba se tu něco najde. Copak je to támhle?[/B][/OR][/B]

Všimnu si nějakýho pajzlu, kterej už poznám a nakouknu oknem dovnitř abych viděl, co se tam děje.
[I]Hmm, vypadá to dobře, snad mě nikdo nevyhodí a třeba se tu najde něco na práci.[/I]

Otevřu dveře a vejdu dovnitř. První, čeho si všimnu, je nějaká potvora na zemi. [I]Ty vole, co to sakra je? K těm teda nejdu, ještě by mě sežral. I když možná by mě sežral i ten jeho majitel. [/I]

Mezi všemi lidmi co tu jsou si všimnu stolu, u kterého sedí taky někdo skoro tak malej jako jsem já. (Trpaslíka jsem ještě nepotkal)
Než se stihnu na něco zeptat, proběhne kolem krysa a já si začnu všímat lidí okolo.
[I]Hmm, další snobové, žerou si tu s děckama a bojej se i krys. Jen ať mi nepřijdou do cesty, jinak by se stalo něco zlého.[/I]

Posadím se a slyším, co říká hostinskej a na to mu odpovím: [B][OR][B]Heh, to chcete běhat někam za bylinkářkou? Já Vám je pochytám a jídlo zdarma by mi taky bodlo.[/B][/OR][/B]
Počkám, co se bude dít dál a co mi hostinský odpoví, ostatních si raději zatím moc nevšímám.
Bergie17. Října 2018 20:09:24
Návrat do reálného světa byl celkem náročný. Po onom zmrzlém dobrodružství, které ne pro každého dopadlo, jak předpokládal. Jsem velice ráda, že jsem místy i tam, kde není potřeba vyteplený kožich, teplé rukavice a nepromokavé botky, ehmm a také tělesné teplo více osob pohromadě. Proč po boku Kela i nadále? Ale jo, nějak to jednomu přijde jako by ho znal již stovky let, i když je fakt, že překvapit umí stále. A jeho Uzub alespoň trošku žehlí ránu po Felisovi o kterého jsem nedávno přišla, i když je tedy v trošku větším vydání.

Prošli jsme až sem, přes spoustu vesnic i měst. Ovšem na vesnici co se cítí, jako město jsme narazili, pokud vím poprvé. Naše další kroky vedou rovnou do hostince, samo-sebou, jak také jinak. Centrum dění, i nejvíce informací, pro ty, co je vyhledávají. [I]hmm, což se o mě nyní říct nedá, co možná nejpokojnějších pár dní by bylo více než ku prospěchu.[/I] Pomůžu Kelovi odtáhnout židli a popotáhnout stoly. Samotná stále dost v údivu, že se jedná zatím o první hostinec, kde Uzub nevzbuzuje pohoršení.

Posadím se vedle Kela a hodím okem po právě přicházející šenkýřce. Tedy… po očku mě zajímala spíše reakce Kela na ní. Co si budeme povídat, půst od něj neočekávám. Po pravdě by mi u něj ani neseděl. [I]Jen by alespoň jeden věděl, kde ho po ránu má vyhledávat. Hi hi hi.[/I] Ovšem kupodivu na něm není ani náznak po něčem jako je symptom slintajícího koutku. [I]Že by byl až tak unaven, že nemyslí na to co běžně v myšlenkách má? Nesmysl…[/I] Poslouchám, jak si objednává, a po vyzvání si sama dopřeji něco lepšího na zoubek. [OR][B]"Sama bych prosila nějakou specialitku místního podniku, tedy nějakou, po které nebudu hned hladná pokud by byla možnost. A k tomu fajn vínečko. Děkuji.. "[/B][/OR] Na chuť trpasličí dvacítky jsem stále nepřišla a s velkou pravděpodobností asi nikdy ani nepříjdu, sama vím co se mnou i náznak alkoholu udělá, a co teprve dvacítka? [I] Ale proč si jednou za čas nedopřát trošku dobré nálady a méně ostražitosti? Té už bylo poslední dobou víc než dost.. A co tak koukám, přespat zde by teoreticky nemusel být úplný problém.[/I] Kel sám ví, jak to je s alkoholem a mnou, je to hold věc, kterou opravdu nevyhledávám a pokud mám možnost, obloukem se mu vyhýbám. Stejně jako nyní jeho případnému pohledu.

Na pokračování naší předešlé debaty už tak připravená nejsem, ale nedám to na sobě znát a odpovídám více méně tak, abych nebudila pozornost naším tématem v blízkém okolí. [BA][B]" Hele, můj názor je ten, že lidská rasa je trošku více namyšlená, připadají si, že jim patří vše a všichni. Je to až k nevíře, kde k těmto mylným myšlenkám přišli a s tím je hold spojená i ta jejich roztahovačná chuť… jsou všude a pořád. A přitom jsou tak slabí…"[/BA][/B] Zakroutím nechápavě hlavou, až mi spadne dlouhý pramen žlutých vlasů z do teď uhlazeného účesu. Ten také zkušeným pohybem ruky zkrotím uhlazením za ucho. [I]No jo, po tak dlouhé cestě musím mít asi docela ránu. [/I] Zaleknu se sama své myšlenky.

Potkana, který proběhl nedaleko, jsem samotná víceméně zaregistrovala jen okrajově, viditelněji se však tento problém dal pochopit z reakcí okolí. Nebo místních rodinek. [I]Bože, jeden potkan a toliko pozdvižení. [/I] Tyto problémy už nejsou ty, co vzbuzují mou přímou pozornost. Proto se také nezapojuji do debaty mezi hostinsko-starostou a dalšími hosty. Až nyní se však přímo rozkoukávám, kolik a kdo vše kolem nás vlastně je. [I]Doufám, že díky hlodavci nebudu na mé jídlo čekat věčnost.[/I] [BA][B]"Jak to vidíš na zbytek dne a dnešní noc? Nějaké plány co kde a jak?"[/B][/BA] Zeptám se ho nevědomky našim rodným jazykem.[I] Neměla jsem se na tohle ptát dřív, nejž jsem si objednala to víno? [/I]
Aktuální počasí17. Října 2018 20:09:24
otext
Kalema18. Října 2018 19:24:34

*********************
MH: PJi. jak dlouho se čeká než odpoví i ostatní hráči, na které se teď čeká ? protože si nemyslím že by bylo správné aby jsme teď psali dál když by byli ostatní pěkně pozadu + já se na něco i ptal těch co neodpovídají :D a jelikož nevím jejich reakci tak radši zatím nic nepíšu dál.
Lionelus19. Října 2018 21:05:14
Byl jsem na cestě už několik dní. Za celou tu dobu jsem nepotkal jedinou vesnici, natožpak město. I když jsem se zásobami jídla velice šetřil, i tak mi začalo jídlo docházet. [I]Jestli to takhle půjde dál, tak za den dva skončím pod drnem. Nebo vlastně nad drnem, protože v téhle pustině mě nikdo ani nenajde.[/I]

Naštěstí jsem další den narazil na nějakou osadu. Když jsem se ptal místních, co to je za vesnici, div že na mě nebrali vidle. Tak jsem toho radši nechal a šel jsem ,,městem" dál.

Zhruba uprostřed města jsem narazil na hostinec. [I]Díky bohu, hladem už skoro ani nevidím.[/I] Vešel jsem dovnitř a rozhlédl se po volném místě k sezení. Po předchozí zkušenosti s místními jsem se radši posadil ke skupince cizinců.

[B],,Dal bych si něco k jídlu, mám hlad jako vlk"[/B], řekl jsem servírce a při těch slovech si všiml stvoření u vedlejšího stolu, co sedělo vedle svého pána. [I]Tomu se říká domácí mazlíček.[/I]

Během čekání na objednávku proběhla hostincem krysa, což vzbudilo mezi místními velký rozruch. [I]To jsou teda fajnufky.[/I] Nicméně to co následovalo, mě zaujalo mnohem víc. [B],,To čo som ponúkol minulý týždeň na schôdzi stále platí. Nemusíte ich zabíjať, v princípe stačí skočiť k sarej bylinkárke pre jed. Strava na týždeň zdarma stále platí..."[/B] řekl hostinský. [I]Jídlo na týden zdarma, tak to by se mi teď opravdu hodilo. Co na tom může být, zajít pro jed k bylinkářce? Ale zase proč toho nikdo z místních ještě nevyužil? No ale přece se nezaleknu nějaké babky kořenářky...[/I]

----------------------------------------------
MH: Omlouvám se, že píšu až teď, vím, že je to tady už od začátku týdne, alespoň sledoval jsem dění, nicméně jsem neměl čas nic napsat.
Hudzisan20. Října 2018 00:47:41
Poté, co jsem se rozloučil s kovářem a nakonec i s několika dobrodruhy, se moje kroky začaly ubírat malou cestou vedoucí do neznáma.

Většinu dne jsem strávil putováním dál po cestě, nikoho jsem po celou dobu nepotkal, až mi to začalo být divné, ale nenechal jsem se odradit a putoval dál. Jak se začínalo smrákat a v dohledu stále nebylo žádné obydlí, začal jsem se porozhlédat po nějakém tom přístřešku. Jak už jsem nějakou tu dobu tušil, z potemnělých mračen najednou začalo hustě krápat a nezbylo mi nic jiného, než opustit stezku a svižnými kroky dohopsat k nedaleké rozsedině v přilehlém skalisku, táhnoucím se souběžně po levé straně cesty.

Jakmle jsem byl na místě a měl zhodnotil skrýš, nebyl jsem zrovna nadšen. Nicméně svému účelu posloužila dostatečně. Rychle jsem ještě něco zakousl, vyprázdnil měchýř, zabalil se do kabátu a začal se pomalu ukládat ke spánku. [I][OR][B]Co taky jiného v tomto počasí dělat, že? Alespoň, že sem moc neprší a je tu snad i bezpečno.. nerad bych se nechal ve spánku roztrhat divokou zvěří, nebo snad, teď nevím co je horší, zapíchnout od nějakého zbloudilého lapky z přilehlých lesů..[/B][/OR][/I] Myšlenky mi bloudí hlavou ale únavě se pomalu daří přeháhat strach a po kouskách se propadám do temnoty. To poslední, co si ještě pamatuji, je havraní zakrákorání někde vysoko nade mnou.. ..[I][OR][B]Jsem v bezpečí..[/B][/OR][/I]

Probozím se do chladného rána. Sluneční paprsky už ozařují část krajiny přede mnou, ale to nic neměnilo na faktu, že mi byla příšerá kosa. Vedle mě byl schoulený havran a na pozdrav krátce zakrákoral.
[OR][B]Dobré ráno příteli, díky, že jsi v noci držel stráž, co já bych si bez tebe jenom počnul.. [/B][/OR]
Prohodím spíše k sobě, ale dobře vím, že mi rozuměl.
Zabere mi ještě nějakou chvíli opustit zahřáté místečko a vydat se dál na pochod. Asi po půl hodině jsem však už na nohách, nasycený a připravený dále pokračovat.

Cesta je to monotónní, ale pohyb mě zahřeje. Občas si něco zazpívám, né každému by totiž můj zpěv mohl býti příjemným. [OR][B][I]Ale tady mě stejně nikdo neslyší, tak co, aspoň si ukrátím cestu..[/I][/B][/OR] Havran mi mezitím přistane na pravém rameni a nechá se nést.

Asi po několika hodinách se mi konečně podaří spatřit první náznaky civilizace. [OR][B]Ach, díky Bohu, už jsem začínal pochybovat, že ta cesta vůbec někam vede..[/B][OR] Prohodím k sobě a tak trochu i havranovi a radostně přidám do kroku.

Vůbec mi nevadilo, že se bude jednat o nějakou menší vesnici. Nebyla to divočina a to mi stačilo.

Procházím dědinou a když někoho potkám, přátelsky jej pozdravím. Udělám ještě pár kroků a mohu spatřit útulně působící stavení s cedulí [U]Hostinec v Studnici[/U]
[OR][B][I]Paráda brachu, mají tu i hostinec. Víš ty, co to znamená?[/I][/B][/OR] [CR]Krák[/CR] [I][OR][B]Přéésně, že se nadlábneme..[/B][/OR][/I]

Přistoupím blíže ke stavení a pořádně si ho znova prohlédnu, pak zkusím vzít za dveře, mají-li už otevřeno.
Mám štěstí, uvnitř je už několko hostí a tak se osmělím a vstoupím dovnitř. [OR][B][I]Je tu příjemné teplo a, a lidi.[/I][/B][/OR] Uvědomím si příjemnou skutečnost a posadím se k jednomu z neobsazených menších stolů, kde vyčkám na obsluhu.
Kupodivu se jedná o fešnou dívku a v údivu se přistihnu, že mi dokonce poklesla čelist, jak na ni tak hledím.
Okamžitě však příjdu k sobě a s milým úsměvem se jí zeptám, zdali by neměli pečené kuře a k tomu nějaký ten chléb a pokud možno pramenitou vodu. Na alkohol moc nejsem a být stále ve střehu není nikdy na škodu.

Čas plyne a hostinec se začíná plnit. Dojím lahodné kuře, přikusuji křupavý chléb a to vše svlažím pořádnými doušky chladivého nápoje. To vše spolu s útulností, teplem a milou společností přínášejí mír a klid mé duši.

Něco málo z jídla ponechám i svému havranu a s úsměvem na tváři pak pozoruji, jak se bezostyšně začne ládovat.

Jak přichází stále více lidí, tak i míst k sezení začne ubývat. Postupně si ke mně přisedne muž s krátkými vlasy a strništěm a následně muž s jizvou táhnoucí se mu od oka až k bradě. S oběma se krátce pozdravím a pokud budou chtít, zapředu i nějakou tu řeč o tom, odkud jsou a kde to vlastně jsme.

Hosinec celý víří v radosti a rozličných zvuků, které mi jsou po chvílích odloučení v divočině hotovou rajskou hudbou, když tu najednou koutkem oka postřehnu rychlý pohyb někde na zemi pode mnou. [OR][B][I]Myší se nebojím, to tak, vždyť už jsem uškvařil i pavouka většího jak já sám, ale tohle bylo, zdá se mi něco většího, než jen obyčejná myš..[/I][/B][/OR] Najednou se pan hostinský, který je tu tak trochu i starostou začne zmiňovat o problémech spojených s potkany a krysami a případném řešení spojeném s lákavou odměnou.
[OR][B][I]No neber to, týden stravy.. a možná snad i nocleh k tomu když to půjde.. někde tu ale bude háček když se nikdo nehlásí, copak asi bude s tou starou bylinkářkou v nepořádku?[/I][/B][/OR]

Z myšlenek mě vytrhne hlas muže sedícího vedle mě.
[OR][B]To opravdu nevím, také mi to příjde zvláštní a docela rád bych tomu i přišel na kloub.. Co se takhle za ní stavit spolu a o případnou odměnu, pokud z toho nějaká vzejde, se rozdělit? Víc hlav víc ví.[/B][/OR] Řeknu s úsměvem a počkám, jaké se mi dostane odpovědi.

--------------------------------------------------------------
MH: Také se omlouvám za ,pozdější, odpis :) Na bytě v Brně mám problém s wifi (blokuje mi to stránky IF, pořád mi to tam háže UPC connect box) Nějak se v tom povrtáme a snad to půjde, i tak by měl být odpis alespoň 1 do týdne vpoho :P
Kalema20. Října 2018 10:55:20
[OR][B]Souhlasím. S tou bylinkářkou 100% něco v pořádku. Každopádně máme v plánu se tohoto úkolu zúčastnit tak by jsme si měli pohnout, protože to vypadá že nám to ten muž s holí a ten malí mužíček chtějí vyfouknout.[/B][/OR] Viděl jsem ty dva, jak se snaží si ten úkol vzít pro sebe a hned mi bylo jasný, že jestli se chceme tohoto úkolu zúčastnit, tak si musíme pospíšit, než bude pozdě.

[I]Sice bych rád viděl, jak ten malý mužík běhá po celém hostinci po čtyřech a za doprovodu nadávek se snaží tu malou krysu chytit, ale pokud by se mu to náhodou podařilo, tak jsem bez jídla. Navíc, pokud se ukáže, že ta bylinkářka bude problém, ale přesto se mi ten jed podaří získat, možná by z toho mohla kápnout i ta finanční odměna. Přeci tady nebudu celou dobu pobíhat v..... tomhle...[/I] Věděl jsem, že nemám nejlepší zbroj, ale s parťákem by se mi mohlo podařit i něco cestou zabít, a kdo ví, možná cestou chytneme i nějakou tu divou zvěř.

[I]Jen teď doufám, že dodržíš slovo cizinče. Nerad bych tě musel zabít jen proto, že by ses rozhodl mě obrat, nebo dokonce hůř mě zabít.[/I] S touto myšlenkou jsem už jen čekal na jeho reakci. Začínalo mi ale připadat, že jestli se tu nějak všichni co máme o ten úkol zájem nedohodneme, může to ještě špatně skončit. [I]Jen doufám že se o ten úkol nebudou hlásit i ten vysoký muž s tím divným zvířetem a jeho společnicí. S něma bych se vážně nechtěl střetnou v boji.[/I]
Granit22. Října 2018 12:46:27
Kým sa hostinský vybavuje s piatimi dobrodruhmi, štyrmi pri stole a jedným novým prichádzajúcim, pekná, milá dievčina, skôr takého dedinského výzoru sa venuje dvojici barbarov. Evidentne má z vlka rešpekt, ale ako správna obyvateľka tohto mesta, sa strach naučila nedávať najavo a vystupuje pomerne bezproblémovo. Ako keby sa snažila povedať, takýchto návštevníkov tu mávame denne.

[b]"Inu, máme pivo len vlastnej tvorby, volá sa studničný grál. Ten je z raže, ak by ste chceli také obyčajnejšie pivko, tak máme aj studničnú pivnú malinovku, ale myslím, že ku vám sa viac hodí ten grál."[/b] Potom pozrie znova na vlka. [b]"Jasné, flákot mäsa máme dosť, to nebude problém. A vám donesiem asi radšej upečené čo?"[/b] Žmurkne a potom sa otočí na Bergie.
[b]"Pečená kačica z lokšami, už sa to nesie. A vínečko máme len tej najvyššej kvality, pohárik zámockej studničnej pani sa už nesie."[/b] Následne odcupitá preč a nechá vás vašemu rozhovoru.

Hostinský ako prvému odpovie Nidhoggovi, ktorí sa aj pýtal ako prvý. Hovorí dostatočne hlasne aby to počuli všetci prítomní. [b]"Jedlo vám nachystám. Čo sa týka odmeny, či dám 10 zlatých tej čaro... tej bylinkárke alebo nejakým dobrodruhom, ktorý ma ich zbavia, tak mi to je jedno. V každom prípade týždeň jedla a ubytovania zadarmo, pre toho kto ma tých potkanov zbaví. To jest 7 nocí, 7 porcii jedla ráno na obed a večer. Takže ak sa dohodnete, že to spravíte viacerí, tak vám to prerozdelím."[/b]
Pozrie sa aj na hobita a potom dodá. [b]"Inu nedbám, môžeš to skúsiť. Do pivnice sa ide zvonka, je tam dvernica so schodiskom. Ale ja sám by som si na tie potkany netrúfol, neviem koľko ich tam je."[/b]

Kalema s Hudzisanom uzavrú prvé malé spoločenstvo, ale otázkou je, či sa rozhodnú ísť za bylinkárkou, alebo do pivnice. Ak nepadnú ďalšie otázky, tak hostinský len dodá. [b]"Pošlem niekoho, aby vám vchod do pivnice otvoril, ak sa tam chcete niekto vybrať."[/b]

Medzitým začala dievčina nosiť jedlá, každému podľa toho čo si objednal. Pri prinesení sa každého z vás opýta [b]"Dám vám to na otvorený účet, alebo budete platiť hneď?"[/b]
Trpaslík zostáva ticho sedieť pri stole, asi nad niečim premýšľa.
Nidhogg22. Října 2018 14:54:02
Podívám se na děvče a odpovím. [B]Platím hned.[/B] Nechám se zkasírovat a pak se otočím zpět k hostinskému s dalšími dotazy.
[B]Dobrý muži vám tedy nezáleží na tom jakým způsobem se zbavíte toho problému? Měl bych na Vás ale pár otázek. Pokusil jste se na ty potvory nastražit někdy nějakou past? Popřípadě nenašel by se nějaký takový nástroj ve vašem vlastnictví?[/B]

[I]Navštívit tu babu by se šiklo. A bylo by dobré kdyby tenhle putikář nasolil něco na výlohy s odstraněním těch krys.[/I] Hlavou se mi honí nepřeberné množství variant jak se toho ujmout a když mluví o těch deseti zlatých, tak mě docela zarazí kolik lidí se do toho hrne. [I]To jídlo by mě tolik nevadilo, ale o peníze se mi s níkým moc dělit nechce. Jak to jenom navlíknout abych se zbavil konkurence.[/I]

Kouknu na malého hobita. [I]Určitě by se hodil nějaký podruh, nehodlam se nechat pokousat krysou a chytnout snět nebo jiný neřád.[/I] Při tom si také všimnu že je neozbrojen. Jen se ušklíbnu.

Otočím se opět k hostinskému a pronesu. [B]Není třeba dobrý muži zatěžovat ostatní s tímto jistě pro urozenou společnost podřadným úkolem. Tady s mistrem hobitem na to jistě stačíme sami.[/B] Slovo „ Urozenou„ pronesu až sarkasticky. [I]Nehodlam se tady s tou chamradí dělit ani o jediný zlaťák. Tuhle blbost sfouknu a už abych byl na cestě odsud.[/I]

[B]Mistr hobit jistě nebude tak bláhový a nepůjde na krysí doupě s holýma rukama. Ačkoliv tito tvorové jsou malincí vzrůstem když do úzkých jsou zahnáni dokáží být agresivní.[/B] Snažím se v tomto hostinského podpořit.[I]Popravdě by mohl být pokousán. To by mi bylo vcelku jedno.[/I]

[I]Nikdy není nad to mít k ruce pohůnka. Ta baba tam bude mít jistě i nějaké drahocené bejlí a spoustu hojivých mastí. Kdyby se mi ji podařilo odlákat, tak by jí ten prcek mohl jisto jistě něco vyfouknout. Hobiti byli vždy považováni za zručné zloděje. Doufám, že tenhle není vyjímka. Navíc z jeho vzezření vypadá že se musel živit trochu nepoctivě. Možná bych tomu prďolovi mohl nabídnout malý obchod.[/I]

[B]Pane hostinský nezapomeňte taktéž prosím na výlohy s pořízením jedu. Chtělo by to malou zálohu dopředu. O váš problém bude postaráno. To vám slibuji. S naprostou profesionalitou.[/B]

[I]Jo to není špatný nápad. Přesně tak to udělám.[/I]

[B]Pane hobit. Až se vydáme pro ten jed. Měl bych pro vás takovou menší nabídku mezi čtyřma očima, když se nebude hrdina vašeho formátu zlobit.[/B] Hobitovi při tom ukážu dýku a pak ji zase schovám mezi své věci v torně. Pronesu polohlasně a čekám na odpovědi hostinského a hobita.
[I]Když tu nabídku ohledně obchodu odmítne, tak se nic neděje. Stejně ty potvory všechny ručně nepochytá a jistě se jich bude spousta skrývat zalezlá v základech budovy.[/I]
-------------------------------------------------------------------------------

Etiketa st.3
Handlování st.1
Ps.: Pokusím se při rozhovoru použít tyto dvě vlastnosti. Taktéž bych rád z hostinského dostal zálohu na pořízení jedu. Ikdyby se jednalo o pár měděných.
Gazz22. Října 2018 18:03:03
Očkem sleduju co se děje okolo, ale nijak zvlášť mě to nezajímá. [I]Hlavně ať mě ta potvora nesežere.[/I]
Všimnu si akorát toho, že se o daný úkol moc "lidí" nehlásí.

Čekám, až se mi začne věnovat hostinský.

[B]Hmm, hmm. Nevíte kolik jich tam je? To asi do svýho sklepa moc nechodíte co? Dejte mi krajíc chleba, nějaký plátek masa a kus nějaký látky. Pokud by byl ubrus, bylo by to fajn. [/B] Chvilku přemýšlím, co by se mi ještě hodilo.
[I]Nějaký kus žvance máme. Nějaký větší kus látky taky.[/I] (Pokud mi nedá kus látky, nebo by se něco nenašlo, použiju svý roztrhaný hadry. Stejně mi skoro na nic už nejsou) [I]Ještě nějakej špagát by se šiknul.[/I]
[B]A ještě nejaký špagát, řekněme tak 3-4 metry (sáhy) dlouhý. Určitě se Vám tu něco takovýho najde.[/B]

Poptám se na věci, které by se daly použít k pasti na krysy. Přecejen jsem jich už pár k snědku ve stokách chytil. Možná náhodou, ale chytil a začnu se chystat a přemášlet nad tím, co a jak udělat.

[I]Hadr bych použil jako základ pasti, na to bych dal nějaký to žrádlo a rukávy a spodek hader bych mohl provlíct špagátem a až by na hadr vlezly, tak bych jen zatáhl a byly by v hadru. Pak se uvidí co s něma. Špagát by měl být celkem dost dlouhý, ať můžu být opodál a v patřičný čas zatáhnout. Přecejen krysy nejsou moc plaché. Dělají si co chtějí, tady je toho důkaz. I když, proč je nevyžene sám? No uvidímě, jak to tam dole bude vypadat.[/I] Hostinský mi přijde divný.

[B]Ano, rozhodně může jít někdo se mnou a vomrknem to tam dole.[/B] Odpovím hostinskýmu a otočím se na nějakýho týpka, kterej na mě začne mluvit.

Poslouchám. [I]Pane hobit? To z kudma jsi vylezl na svět ty jelito? Lidi jsou asi ze všech ras strašně nevypočitatelní a snadno ovlivnitelní.[/I] Dál poslouchám a odpovím. [B]Uvidíme, zda to bude nutné... ...pane?[/B] Zeptám se na jméno a všimnu si jeho dýky. [I]Kvůli blbým krysám mi vyhrožuješ? Jak kdybych ještě neviděl dýku.[/I] Nápadně se na něj pousměju, jelikož mě pobavil. [B]Pojďte se taky podívat do toho sklepa. Jestli bude třeba, určitě si můžem promluvit.[/B]

Je mi celkem jasné, co po mě ten člověk chce. Od začátku se chová podivně a podezíravě.

Důležité je zjistit, jak tam dole situace vypadá, abych se mohl rozhodnout, co a jak dále.
Kalema28. Října 2018 13:51:18
*********************
MH: neměl by už někdo zareagovat ? :D je to týden a porad ještě nenapsalo v daném kole spousta lidi. btw já čekám na reakci od mého nového společníka proto nepíšu
Hudzisan28. Října 2018 18:50:58
[OR][B]Možná máš pravdu[/B][/OR] Prohodím k spolusedícímu muži a přitom zvažuji, zdali se nezeptat i toho druhého muže který s námi sedí a pravděpodobně i částečně naslouchá.

Natočím se nakonec směrem i k němu a přátelsky jej nakonec oslovím. [OR][B][I]No co, stejně nás slyšel...[/I][/B][/OR]
[OR][B]Nechěl by jste se k nám přidat? Každá pomoc navíc by se mohla hodit a jak rád často říkávám, víc hlav, víc ví.. musel jsem se zaptat, nedalo by mi to víte.[/B][/OR] Usměji se naplno a jakmile vyřídím zaplacení lahodné krmě, kterou jsem platil hotově, pokynu na svého společníka a zeptám se na odpověď druhého souseda a zahřát, napojen a s plným břichem se pomalu začnu šourat k východu hostince.

Najednou mi bleskne hlavou, že vlastně nevím, kam přesně za tou bylinářkou jít.. [OR][B][I]No jo, je to někde za městem, ale jakým směrem??[/I][/B][/OR]

Otočím se na podpatku ke svému společníku/níkům [OR][B]Ach, já hlava děravá, zapoměl jsem se představit, jmenuji se Hudzisan, znáte cestu k té bylinkářce? Nevím kteráým směrem to vlastně je.[/B][/OR]

Jakmile dořešíme kudy se tedy vlastně dát a jsme si opravdu jisti, vyrazím pomalu z hostince daným směrem. Jestlipak ne, zeptám se pro jistotu ještě hostinského na cestu.


*********************

Defacto je termín cca do zítřku odpoledne, ale něco jsem sem tedy hodil ať máš na co reágovat :)
Aktuální počasí28. Října 2018 18:50:58
otext
Kalema28. Října 2018 21:49:22
[OR][B]Já se jmenuji Kalema těší mě. Bohužel taktéž neznám cestu. Jsem tady dneska poprvé takže by jsme se měli zeptat hostinského. A navíc by jsme měli něco udělat s tím kouzelníkem a malým mužíčkem. Jestli se jim nějakým zázrakem podaří je chytit, což teda silně pochybuji, tak máme po kšeftu. I když na druhou stranu si myslím že se jim ty krysy můžou znovu objevit a proto ten jed stejně budou potřebovat. A když nad tím tak přemýšlím sice bych je chtěl vidět jak se nahánějí po čtyřech za krysami, tak si myslím že bude možná lepší je v tom nechat a místo do divadla jít za tou bylinkářkou až zjistíme cestu.[/B][/OR] Neváhal jsem už ani chvíli a vyrazil za hostinským, který se zrovna bavil s naší už zmíněnou dvojicí.

[OR][B]Dobrý den vážený pane hostinský. Slyšel jsem dobře že nabízíte 10 zlatých a jídlo a ubytování na týden tomu, kdo vás zbaví krys. Já a můj přítel jsme se rozhodli že to vezmeme. Bohužel neznáme cestu, proto bych se chtěl zeptat kudy se k té bylinkářce jde. Ještě bych se ale před cestou chtěl zeptat na pár věcí. ta první věc je že jsem zaslechl váš přeřek. Ta "bylinkářka" je teda ve skutečnosti čarodějnice ? Pokud ano nevíte náhodou nějaké její slabiny plus jak moc dobrá čarodějka to vlastně je ? A druhá věc říkal jste že je vám jedno jestli dáte 10 zlatých jí nebo nám. Znamená to že za ten jed chce 10 zlatejch ? Pokud je tomu tak, jak moc Vám na ni záleží ?[/B][/OR]

[I]Pfff. prej je mi jedno jestli dám 10 zlatejch jí nebo dobrodruhům......za splnění úkolu dostanete 10 zlatech. jestli je to tak jak si myslím tak jediné co by z toho káplo by bylo to jídlo a ubytování. A když už nabídl finanční odměnu tak přeci nebudu hlupák. Tohle bude chtít možná ještě vymyslet plán dřív než k té bylinkářce, možná i čarodějnici, dojdeme.[/I] To co ve svojí řeči nechtě pronesl hostinský mě přimělo přemýšlet. Pokud je ta bylinkářka vážně nebezpečná čarodějnice, pak máme zaděláno na velké problémy. Navíc když uvážím že tam nikdo z místních nechce, znamená to že to vážně nebude jen ťuk, ťuk, jdeme si pro jed. Měl bych každopádně být pořád ve střehu a to nejen kvůli ní, ale také ještě pořád nevím zda je Hudzisan vůči mě skutečně přítel, nebo to jen hraje.

*********************
MH: Hudzisan možná je termín až do zítřka (sice nvm jak jsi přišel na to že vůbec nějaký termín je ale ok) každopádně čím více budeme psát, tím více si zahrajeme. já osobně bych neměl problém psát/hrát od 20:00 večer do 24:00 večer :D
Lionelus29. Října 2018 10:14:17
Lahodný pokrm do sebe nahážu raz dva. Byl jsem ale tak zaslepen hladem, že jsem si vlastně ani pořádně neuvědomil, že se ti cizinci domlouvají, že vyženou ty krysy. [I]Tak to ne, přece mi tu odměnu nevyfouknou. Ale jít do toho sám proti několika skupinám, to by nebyl nejlepší nápad.[/I] Z přemýšlení mě vytrhl hlas naproti sedícího muže.

[B]Nechěl by jste se k nám přidat? Každá pomoc navíc by se mohla hodit a jak rád často říkávám, víc hlav, víc ví.. musel jsem se zaptat, nedalo by mi to víte.[/B] [I]No, pěkně načasováno. Nepřijmout tuhle nabídku, to bych musel být blázen.[/I] [B]Samozřejmě že se k vám rád přidám. Zrovna jsem vám to chtěl sám nabídnout. Jo a jinak - myslím, že si můžeme tykat, mé jméno je Lionelus.[/B]

Zvedl jsem se a šel k baru zaplatit hostinskému. Přitom sleduji Hudzisana, jak se sune k východu, avšak následně se zase vrací zpátky. To už se u baru objevil i Kalema. Všichni máme asi stejné otázky, nicméně byl to právě Kalema, kdo je za nás vyřkl. Opřu se o bar a čekám na starostovu odpověď.
Granit31. Října 2018 14:04:04
[b]"O pasciach na myši som už počul, ale také veľké na krysy, také nemám."[/b] Povie hostinský Nidhoggovi a následne pokračuje, keď sa Nidhogg vyjadrí, že ostatných už nie je potreba.

[b]"Či už to tu s mistrom hobitom vybavíte vy, alebo niekto iný, to už mi je ozaj jedno. Ako som povedal, dvere do pivnice budú otvorené, môžete sa skúsiť ich zbaviť. Prípadne pozrieť na problém."[/b]

Samozrejme pri vyjadrení o istú formu zálohy sa len pousmeje. [b]"Keď mi donesiete jed, tak vám zaň zaplatím, ale žiadne zálohy nikomu vyplácať nebudem, to si tam môžem dôjsť aj sám."[/b] Je síce vidieť, že sa mu tam samému ísť nechce, ale asi to nebude až tak siliť.

[b]"Čo sa týka toho počtu, od istej doby tam veru radšej nechodím, iba keď je to nutné. Väčšinu zásob som už presunul inam. Lenže ako vidíte, začínajú si viac a viac dovoľovať."[/b] Nad nápadom so špagátom, respektíve jeho vypýtaním zdvihne zvedavo hlavu. [b]"Dole nájdete špagáty aj laná, ak to tie potvory nezožrali."[/b]

Počas rozhovoru hostinského z Nidhoggom a Gazzom sa pri stole vytvorí druhá skupinka dobrodruhov. Trojica Hudzisan, Lionelus a Kalam. Tretí menovaný sa vydáva zistiť viac od hostinského.

Gazz s Nidhoggom už vyzerajú, že sú na odchode, ešte si ale vypočujú slová Kalemu a odpoveď hostinského na jeho otázky. [b]"Ehm, tak či je čarodejnica to ozaj neviem. Ale je to baba všetkými masťami mazaná! A áno za ten jed chce 10 zlatých, aspoň teda predpokladám. Býva kúsok za mestom na východ. Pôjdete po lesnej cestičke a dorazíte k jej chalúpke. Ale tej poslednej otázke nechápem. Mne je tá baba jaga úplne ukradnutá, keby je tu niekto iný kto vie namiešať jed, tak by som sa s ňou ani nebavil."[/b]

[b][u][CY]Gazz a Nidhogg:[/CY][/u][/b]

Keď sa rozhodnete vyjsť von z budovy, nájsť vstup do pivnice vám nerobí problém. Z boku budovy sa nachádzajú veľké dvoj-dvere, za ktorými sa nachádza schodisko do tmy tmúcej. A v tom vám to dôjde, v pivnici je tma a vy nemáte pochodeň.
Môžete tam vstúpiť aj bez svetla, ale veľa toho asi neuvidíte, svetlo totiž dopadá len kúsok pod schody.


------------------------

Nidhogg: chleba s polievkou -1s
Lionelus: guláš z diviny -3s
Nidhogg31. Října 2018 15:02:44
[B]Chápu pane hostinský.[/B] Ušklíbnu se a vydám se ke dveřím. Na hobita se ani neohlédnu.

[I]Ten ať si tam dole v pivnici dělá co chce. V takovém množství je naprosto zbytečné se s nima párat. Byla by to naprosto zbytečná ztráta času a intelektu. Někteří hobiti jsou holt nadutější než se zdá. Určitě se mezi těmi hlodavci bude vyjímat, když sám vypadá jako krysa. [/I]

Svůj lehce manický smích si nechám pro sebe, až když jsem na cestě k bylinkářce. Před hospodou se pokusím zorientovat podle slunce a vydám se směrem na východ.

Jdu rázným krokem, ne příliš pomalu, ale ani se zbytečně nevyčerpávám. [I]Říkal lesní cestička, východ, chaloupka. To by nemělo být těžké najít. Osamělá chaloupka je dostatečný orientační bod v krajině. Jen škoda, že nemám buzolu abych si mohl dát azimut. [/I]

Cesta pomalu ubíhá a já si prohlížím ubíhající městečko i okolní krajinu. Tu a tam se zastavím abych se ohlédl jestli se ke mě nepřibližuje předchozí skupinka, co se v hostinci na daný úkol začala formovat.

[B]Vem to čert![/B] Zakleju, když mi dojde jaké jsou vlastně moje finance. [I]To je ksakru přece celý obnos co mám u sebe. Deset zlatek kvůli páru hlodavců. Nu což, vždycky můžu tu babu při odchodu z tohohle všivákova zabít a vzít si vše co má u sebe. Jestli mi ten vožungr nevyplatí danou sumu za jed, tak mu to tam spálím, že bude litovat! Tu bábu si radši pořádně vomrknu. Třeba vládne mocnějšími silami než se zdá. Ale lidi toho hodně namluví a třeba jsou to jen všechno klepy. To ale posoudím až si jí lépe prohlédnu. [/I]

Za městem se poplácám po břiše a pronesu si v soukromém extravertním myšlení. [B]Hlavně že jsem se dobře najedl. Celkem levně.[/B]

Při chůzi vytáhnu z mých věcí dýku a vzpomenu si na hobita. [I]Kdyby nebyl hloupej, tak mohla být jeho. Ale co. Do divočiny a na cesty jak říkával můj mentor ti stačí jen zásoba vody a nůž.[/I]

Opět se ohlédnu. [B]Jen aby mě nedohnali. To chce záložní plán.[/B]
[I]Co budu dělat, když se ta skupina přižene? Hoď tam sprint.[/I]
Řekne mi hlas v hlavě. [I]Nebo klus.[/I] Řekne jiný hlas.

[B]Kdo to řekl?[/B] Vyděšeně se sám sebe zeptám. Ticho.
[I]To by tak hrálo. Zkusím se s ní domluvit na slevě, nebo bych pro ni mohl udělat menší službičku, když dá slevu.[/I]

[I]Nebo bych se mohl domluvit s tou druhou skupinou a jít na polovic. Nevydělám sice tolik, ale náklady nebudou tak citelné. Jen v nejhorším případě.[/I]

Pokusím se zapudit myšlenku, ale je mi jasné, že mě ještě na cestě čekají nějaká překvapení.

[B]Kde je sakra ta chalupa?[/B]
Kelghor31. Října 2018 20:06:33
[i]Škoda, že nemaíjí Trpalsičí dvacítku, ale tak možná bude dobrý i ten král.[/i] Usměju se na šenkýřku svým trochu neohrabadným vousatým úsměvem. [OR][B]Rád vochutnám vašeho studničního krále. [/B][/OR]

[OR][B]Jo, mě to udělejte pkně akorát... ...propečený.[/B][/OR] Vložím, do věty trohu koketného košiltého tónu.

Pak šenkářka odejde a já se věnuji dál Bergie. [BA][B]Jo, nejhorší jsou města, co začnou zabírat a brát si s největší vervou... Nebo rovnou válečný tažení... Tihle prosťáčci mi nevaděj,... žijou si svůj vobyčjnej život jako každej druhej, nemnožej se tak jako králíci, snažej se žít jak nejlíp uměj a jsou tak omezný, že jim člověk ani nemůže mejt za zlý když tu a tam z nevědosti zabijou větší zvíře, protože si myslej, že je to nějakej fylantrop, kterej je ultra nebezpečnej a je na něj potřeba stříbro...[/B][/BA]

Pak nás z vyruší číšnice znovu a donese nám jídlo, jak Uzub začenichá jídlo, tak zbysří a zvedne hlavu, aniž by se musel nějak zvedat na všechny čtyři, bztak vykoukne hlavou nad stůl a čmuchá jídlo. Začne očichávat šenkýřku. [I]Heleme se brachu, když budeš krotkej a mazlivej, tak mi možná dneska pomůžeš i štrejchnout si...[/I] "Okřiknu" Uzuba, nebo spíš tak smířlivě jej napomenu. [BA][B]No tak Uzube nech toho však ti slečna taky nese...[/B][/BA] Pak směrem k šenkýřce pronesu [OR][B]Nebojte se j krotkej, a docela poslušnej. Sic tak nevypadá, ale teprve nedávn odospěl ze štěněte, takže mu nějaký ty móresy ještě zůstaly...[/B][/OR] Usměju se. [OR][B]Jak se vůbec jmenujete?[/B][/OR]

Při těch slovech se podívám na Bergie, a usměju se na ni pohledem: "neboj, uslitnaný pokusy vo sbalení se konat nebudou, jen mě to baví". A čekám na rekaci. Když se mě slčna zeptá jak budu platit, vyndám z váčku tři zlaté a položím je na stůl. [OR][B]Zaplatil bych za nás za oba předem a zbytek nechte na otevřeném účtu, abyste věděla, že na jídlo i pití máme. Ale dnes večer bych to nerad počítal a%T bude útrata jakákoliv.[/B][/OR]

Když nás pak nechá hospodská o samotě, pokračuju s Bergie v rozhovoru. [BA][B]No tak já bych si rád vyrazil z kopejtka, pak se můžeme projít po vokolí, třeba tu budou mít nějakej hezkej palouček nebo posvátnou mýtinu, případně vodopád... [/B][/BA] Pokrčím rameny, že netuším, ale mám zájem s projít. [BA][B]A pak můžem se sklenkou na kutě nebo budou-li tu mít kádě s vodou, můžem vzít lahev a pořádně se naložit.[/B][/BA]

[I]Co na to řekneš kočičko?[/I] Ušklíbnu se vduchu zvědav, jak se bude Bergie tvářit.

----------------------------------------
dovednost svádění stupeň 6. (dokonale)
Kalema2. Listopadu 2018 23:39:24
Při slovech hospodského mě zalije vlna myšlenek [I]Takže takhle ty na nás. Nabídneš nám peněžní odměnu a ani nám neřekneš, že nám ta odměna zaplatí ten jed. to od tebe nebylo moc pěkný. Doufám že ta ženská nebude působit potíže, protože jestli z toho budou trable tak mi věř, že k odměně něco hezky přihodíš. A že nevíš zda je čarodějka ? No jasně že ne. A proto k ní ty a tvá vesnice nechce viď ? Promiň chlapče ale tohle ti nežeru. Ať je ta ženská kdokoli, už teď jsi mi chtě, nechtě prozradil že je více či méně nebezpečná.[/I]

Když si doposlechnu proslov hospodského vrátím se k Hudzisanovi. Všimnu si však, že si s někým povídal. [OR][B]Zdravím. Hádám že si další do party. No další člověk se nám bude hodit. Nevím zda jste zaslechli všechno co hospodský říkal tak vám to pro jistotu stručně zopakuji. Je možné, že ta bylinkářka je čarodějnice. Bohužel si tím hospodský není jistý. Každopádně ohledně těch 10 zlatých, který dá jako součást odměny....... no řekněme že nám to akorát zaplatí ten jed. Protože ta ženská si za ten jed účtuje přibližně 10 zlatých. Což znamená že by nám z toho káplo pouze to jídlo a nocleh. Nevím jak vy ale já bych celkem nerad přišel o peněžní odměnu. A i přesto, že hospodskýmu je jedno zda ta baba bude žít nebo ne, tak musím říct že se mi nechce někoho jen tak bezdůvodně zabíjet. proto navrhuji že by jsme možná měli vymyslet cestou k ní nějaký plán, aby z toho kápla i ta peněžní odměna. Já nevím třeba ji něco vzít nebo tak něco to se asi domluvíme cestou pokud vás teď nic nenapadá. každopádně pokud na nás zaútočí tak není co řešit a prostě ji budeme muset zabít ale uvidíme zda to půjde po dobrém, nebo budeme muset sáhnout po zbraních.[/B][/OR] Když skončím svůj projev ještě se poohlédnu na novou osobu a řeknu: [OR][B]Jo a málem jsem se ti zapomněl představit. Jmenuji se Kalema. Těší mě[/B][/OR]

Pokud nebude mít už žádný z mích společníků nějaké otázky tak už jen řeknu: [OR][B]Takže měli bychom se vydat na cestu. Hospodský říkal, že se k té bylinkářce jde na východ od města po nějaké lesní cestičce až dorazíme k chaloupce. Tam by měla být.[/B][/OR] Pokud ovšem padnou otázky tak na ně nejdříve odpovím a poté teprve vyzvu své společníky na cestu.


*********************
MH: PJi kdyby měli otázky a já na ně musel odpovědět, mám potom tu poslední větu opětovně zopakovat nebo ne když už jsem řekl zde co moje postava udělá ?
Granit3. Listopadu 2018 07:50:21
...........

Mh: môžeš napísať potom ďalší príspevok kde odpovedáš na otázky ale už sa opakovať nemusíš. :)
Gazz11. Listopadu 2018 17:49:28
Myslím, že mám vše co potřebuji a chystám se vyrazit s tím co mám (snad mi to dal, není to napsáno) a vyrazím směrem ke vchodu do té pivnice.

Když se chystám že vyjdu, dojde mi, že mi vlastně chybí ještě pochodeň a vrátím se k hostiskému.
Všimnu si taky, že ten člověk, který mi vyhrožoval už vyráží pryč a jiným směrem, než já.

[B]Tak pane hostinský, vypadá to, že na to kouknu sám. Vezmu si vše co potřebuju a jdu do tý pivnice, ale ještě mi dejte nějakou lucernu, nebo pochodeň pokud to půjde. Ať to tam pořádně vomrknu.[/B]
Počkám ještě na odpověď hostiského, než vyrazím.

[I]Zdá se, že odměna teda bude jen má, když jsem na to sám. Však kolik těch krys tam může být? Třeba tam najdu ještě něco, co by se mi mohlo hodit.[/I]
----
myslim ze padhelsik tu byt nemusi, kdyz nema zajem nebo cas hrat ;-)
Bergie11. Listopadu 2018 18:50:49
[I]Pečenou kačenku hmm to jsem už dlouho neměla a s vínečkem to bude teprve to pravé ořechové.. at už ho nazývají jakkoli. [/I] pousměji se nad vidinou opravdu plného pupku. [BA][B]"No záleží o jakých lidech se tady bavíme, jak říkáš, tohle zde… "[/B][/BA] Podívám se jasně kolem. [BA][B]" Nevypadá moc akčně, když už si to neumí poradit ani s malou havětí."[/B][/BA] pousměji se a čekám na jídlo, které mi slečna pokládá na stůl.

Kel započíná svou loveckou akci, kterou se sice snaží zamaskovat výmluvným pohledem směrem ke mně. [I] Máš to hold v krvi… to neobkecáš.[/I] ušklíbnu se s jasným smyslem – „No jasně“

Při platbě předem jen povytáhnu obočí. [I] ale co by ne, vesměs si takto hýčká jiné, proč se taky jednou nesvést?[/I] Pousměji se a přivoním si k vínu, které potom chvíli převaluji v ústech. [I]hmm, opravdu to není nejhorší.[/I] vychutnávám si jemnou chuť a mezi ty dva se moc nemontuji, tedy spíše vůbec jak taky?

Ovšem jen do doby než Kel obrátí pohled opět ke mně s návrhem na naše další možné plány. Poslouchám ho až do posledního slova a celou dobu se mu dívám do očí, aby mi neuniklo jediné gesto jeho vedlejších plánů a úmyslů. Přimhouřím oči… [I]Myslí to, jak myslím, nebo si myslí, že mi to nemyslí natolik, abych nevěděla na co myslí? Nebo opravdu myslí na to, že jsem nemyslitelná…. Tak jak si myslím, že opravdu myslí? Ale co, kašlu na to! Kačenka jak jí vidím před sebou se bude muset nějak vychodit, jinak usnu dřív, než začne vůbec noc.[/I] Pohlédnu na kačenu a potom opět na Kela. Polknu s lehkostí další doušek vína a pronesu.. [BA][B]"No, co si budeme povídat, procházka po okolí a vyběhání tohoto jídla bude určitě vhod. Po tom co si jeden zvykl na sušené maso k obědu je tohle opravdu řežba."[/B][/BA] [I]A v případě jakékoli vody, potoku nebo vodopádu.. bylo by to to nejlepší i když bych upřednostnila soukromí..vlasy na hlavě už drží tvar asi hlavně z povinnosti. Ale co, Kel mě viditelně celou dobu bere opravdu jako společníka, nevidí ve mně to, co vidí, když dojde jakákoli jiná ženská.[/I] Pohledem zavadím o šenkýřku.

[BA][B]" a jakýkoli druh koupele je taky nápad za všechny zlatky.“[/B][/BA] pousměji se na něj, i když už nyní si nejsem stoprocentně jistá, nakolik mi tyto slova vsugerovalo víno.? [I]Není možné, že by bylo až tak silné. [/I] dívám se na skleničku s jistou dávkou nedůvěry. Přisunu si kačenku a příbor nepříbor, způsoby nezpůsoby vezmu si maso do ruky a jím, jako bych nejedla kdo ví od kdy… ovšem stále s jistou dávkou způsobnosti. [I] hmmm, přesně to jsem potřebovala!![/I]
Aktuální počasí11. Listopadu 2018 18:50:49
otext
Hudzisan14. Listopadu 2018 15:03:31
Jakmile si vyslechnu rozhovor Kalemy s hostinským ohledně instrukcí k cestě k bylinkářce, zkontroluji si ještě jednou, zdali jsem si nic nezapomněl a až budou i ostatní připraveni, vyrazím.

Instrukce byly stručné a jasné. Díky tomu nebyl problém se přibližně zorientovat a určit směr naší cesty.

Cestou městečkem si prohlížím okolní budovy a sem-tam pozdravím i některého z místních, který se k nám případně otočí a zkoumavě si nás prohlíží.

Jakmile jsme za městečkem a cesta se změní v pěšinu, začnu si opět vychutnávat ticha a plnosti zeleně všude okolo. [OR][B]Snad tu jen nejsou nějací tí lapkové, či kdovíco v kentamtěch lesích...[/B][/OR] pomyslím si a pokračuji dál v cestě v doprovodu Kalemy a Lioneluse. [OR][B]Nebo hůř! Co když jsou tihle dva spolčení a mordují tu pocestné?... Ale kuš, nesmysl... nikdy mě nepřestane udivovat má fantazie...[/B][/OR]

Vypustím havrana, který mi doposud posedával na pleci a vduchu jej požádám, aby nad námi bděl zvrchu a případně mě upozornil až se budeme blížit k chatě, případně pokud by se blížilo nějaké nebezpečí.


*********************
nevím akorát jestli Nidhogga doženeme, nebo jestli nás už předstihl tak radši nepíšu dál :)
Granit16. Listopadu 2018 12:28:20
----------------
MH: V pondelok vám všetkým odpíšem. Tak opozdilci majú dovtedy čas *4*
Leesli18. Listopadu 2018 14:51:33
V městě jsem neměl šanci se uživit, strážní mě znali až příliš dobře. Ačkoliv neměli jediný usvědčující důkaz jsem věděl, že se příště dostanu do rukou kata a důkazy poté nebudou potřeba. Současně mi docházelo že čím dříve opustím město, tím větší mám šanci vyhnout se odměně na mou hlavu.

Ihned jsem opustil Gnos a snažil se dostat do nejbližšího odlehlého místa.O Studnici jsem se dověděl teprve z mapy a tak jsem se na několik dní vydal právě sem. [I]Žádní strážní, větší a ne zcela přehledná vesnice... perfektní.[/I]

Našel jsem hospodu a vešel dovnitř bez větších obav se staženou kapucí. Musel jsem uznat že na větší vesnici tu je zvláštní společnost ozbrojených osob různých ras. Opřel jsem se do rohu a začal vyslýchat konverzace, jak mám ve zvyku.

Ve chvíli, kdy jsem uslyšel "10 zlatých" jsem zpozorněl a vyslechl zbytek rozmluvy. [I]Zašít se tu na pár dní rozhodně není špatný nápad a určitě by z toho mohlo kápnout více než jen podíl z odměny. Čarodějnice často mívají věci jako amulety, lektvary posilující mysl a podobné věci magického původu. Když už nic tak alespoň místní řemeslníci vypadají nadějně, jak by mi asi slušel klobouk?[/I]


Vyrážím ke Kalemovi [OR][B]A máte ještě místo?[/B][/OR]
Kalema18. Listopadu 2018 18:03:34
Těsně než jsme vyrazili mě oslovil záhadný muž. [I]Ale. Tebe jsem si tu nevšiml. Kde ses tu sakra vzal?[/I] Nebylo my vůbec jasné, odkud záhadný muž přišel, a podle toho jak mě oslovil jsem tušil, že ví o našem úkolu a určitě i o jeho odměně. [I]Alespoň že mě nepřišli oslovit ti dva co seděli sami u stolu.[/I] Pomyslel jsem si. [I]Takže ty se k nám chceš přidat? No další posila navíc rozhodně neuškodí.[/I] řekl jsem si.

Stál jsem vedle svých společníků s překříženýma rukama a mírně jsem natočil hlavu na stranu, jelikož jsem byl jeho přítomností opravdu zaskočen. [OR][B]Kde jste se tu vzal pane ? Vůbec jsem si vás v té hospodě nevšiml musím přiznat. Ale to je vlastně celkem jedno co je důležitější je že já si myslím že další člen navíc nám vadit nebude... tedy pokud jste obeznámen s tím, kam jdeme a víte, jaké všechny možné komplikace můžou nastat. Nebudu totiž ručit za Váš život.[/B][/OR] [I]Vlastně to neručím za žádný z mojí nynější party.[/I] [OR][B]Abych ale pravdu řekl nikdo neřekl že jsem velitel takže rozhodnutí není jenom na mě. Záleží i na rozhodnutí ostatních[/B][/OR] při těchto slovech jsem se v pasu vytočil směrem k mým společníkům, kteří zatím mlčeli a řekl jsem: [OR][B]Pokud nemáte nic proti... já teda ne.[/B][/OR] Teď už jsem jen počkal na jejich reakci. Pokud budou zticha, budu to brát jakože nemají nic proti.
Lionelus18. Listopadu 2018 18:31:15
Po zodpovězených otázkách od hostinského se vydávám směrem k východu. Vzhledem k tomu, že nejsme jediní, kdo odchází, netrpělivě přešlapuji u dveří a čekám na odchod. [I]Jim to teda trvá...[/I]

V tom se ke Kalemovi přitočí nějaký chlapík, který se tu objevil teprve před chvílí. Nic o něm nevím. Vlastně ani nevím, jak se jmenuje. Prohodili mezi sebou pár slov a pak se Kalema otočil na mě a našeho třetího společníka.

[B]Jestli máme ještě místo? No... [/B][I]Ten chlap je až moc tajemný. Objeví se tu z ničeho nic a chce se k nám přidat. Zase na druhou stranu čím víc nás bude, tím větší jistota, že s tou čarodějnicí nebudou problémy. Ale taky bude menší podíl z odměny na každého. No, asi bychom ho mohli vzít, snad to nebude někdo, kdo by nás chtěl někde v noci podříznout. Ale určitě by nám měl brzo o sobě něco říct, ať mu můžeme důvěřovat.[/I] [B]...Myslím, že místo ještě máme. Nemám s tím problém. Jinak já jsem Lionelus.[/B]

[I]Tak, doufám, že teď už máme všechno vyřízeno a můžeme se konečně vydat na cestu.[/I]
Leesli21. Listopadu 2018 20:45:22
Oslovil jsem muže vyšší nižší třídy, jeho zdvořilost i zdvořilost jeho společníka byla pro mne nečekaná. Současně se mi nezamlouvala představa možného boje na život na smrt se stařenkou. Ještě jsem nikdy nezabil nic víc než krysu zasaženou morem.

Potřesu si rukou s Kalemou a Lionelusem. [OR][B]Těší mě, je mi známa vaše situace a jsem si jistý, že v téhle vesnici můžeme trhnout více než pár zlatých. Detaily bych nechtěl probírat tady; pojďte, na cestě bych vám chtěl dát jistou nabídku.[/B][/OR]

Vykročím k dveřím, otevřu a držím je. [I]Tohle bude zajímavé, jen doufám že věci nepůjdou špatným směrem, nechci skončit jako mlok.

Ve chvíli kdy vyjdou ze dveří začnu vysvětlovat návrh, který se mi začínal čím dál tím jasněji tvořit v hlavě. [OR][B] Všichni víme, že se nás starosta snaží skrouhnout na takovou částku, která pokryje jenom původní odměnu a možná ani to ne. A jak nejspíš také víte, nemagické předměty se prodávají lépe. Tak proč si spravedlivý podíl nevzít z ..... řekněme méně ortodoxních místních zdrojů, víte kam tím mířím? [/B][/OR]
Hudzisan22. Listopadu 2018 20:48:42
Během krátkého rozhovoru Kalemy s hostinským se rozhlížím po lokále zatímco poslouchám o čem si vyprávějí.
O několik chvil poté se od jednoho z rohů odthne tmavá postava v kápi za začne se přibližovat směrem k pultu, kde se ještě před chvílí hovořilo o cestě k bylinkářce. Zkoumavě se jij začnu prohlížet, ale nic nedělám, nechám postavu projít kolem mě a počkám si, co se bude dít dál.

Při nedbalém oslovení Kalemy z hlasu s jistotou určím, že se jedná o muže a také to, že by se rád přidal.

I když o nově příchozím nevím mnoho, ostatní s jeho přijetím nakonec souhlasili a já se k nim následně přidám.
[OR][B]Ani mně to nevadí, každá pomoc se může hodit[/B][/OR] Podám nově příchozímu ruku jako náznak důvěry a přátelství. [OR][B]Jmenuji se Hudzisan, asi taky nebudete místní že?[/B][/OR] Pousměji se a pokusím se jej odhadnout, jak to jen svedu.

Už při odchodu mi došlo o co tedy vlastně jde. [OR][B][I]Chcete okrást nějakou starou, osamělou babičku, co se jen pokouší uživit? No teda? Styďte se.[/I][/B][/OR]
[OR][B]Až tam budeme, nejprve by jsme měli obhlédnout celou situaci než se do něčeho pustíme.. když na to příjde, vemte si co chcete, ale zabíjet se nebude, nestojí to za to.[/B][/OR]
Dokončím během cesty a jsem zvědav, jak se to celé nakonec vyvrbí.
Kalema22. Listopadu 2018 23:31:51
Cizincova slova mě vyvedla z míry. Je sice pravda, že o našem novém příteli nic nevíme a čekal jsem, že na něco takového časem dojde, nečekal jsem ale, že to přijde tak rychle. [I]No a je to tady... a co teď? Jako má pravdu že nám ta odměna sotva zaplatí výdaje ale i tak... vážně se do toho chci pustit? No uvidím cestou.[/I]

[I]Ale Hudzisan je proti zabíjení a kradení. Dvě strany, dvě možnosti.[/I] Otočil jsem se na našeho nového přítele a povídám: [OR][B]No asi chápu co tím myslíte ale Hudzisan má pravdu. Taky se mi moc nelíbí když bychom museli okrást nebo dokonce zabít nějakou starou bábinu, ale zase musím vzít v potaz, že nás může chtít zabít sama, a nebo méně násilná možnost a to to, že nás bude chtít podvést.[/B][/OR] Poté začnu mluvit na všechny mé společníky. [OR][B]Rozhodně dřív než cokoliv podnikneme bychom měli jak Hudzisan navrhuje obhlídnout situaci a až poté se domlouvat co dál. Abych pravdu řekl nápad našeho nového celkem i zvažuji, protože opravdu bych nechtěl vydělat pouze jídlem a noclehem. Ale fakt nevím tohle si budu muset cestou ještě promyslet. Také tu je ale ještě jeden problém. Nemám ani tušení, kam se poděl ten člověk, co se chtěl jít s tím malým mužíkem podívat do sklepa, protože s ním není a někam zmizel. Hádám že asi vyrazil k té bylinkářce, takže bychom měli při cestě vymyslet, co s ním, když ho potkáme.
[/B][/OR]
Leesli23. Listopadu 2018 00:30:08
Byli jsme na odchodu když mi došlo, že je zde ještě třetí společník. Měl na sobě róbu která byla tak zdobená a pravděpodobně drahá, že se mi při pohledu na ní zachvěli prsty. [I]Takže další mág, co? Zajímalo by mě proč jdeš s takovou partou otrhanců. [/I]

Mág ke mně natáhl svojí ruku v přátelském gestu, stisknu mu zdrženlivě ruku a pohlédnu do tváře.
Cítím, jak se na mne dívá. Ten pohled znám od strážných, přeměřuje si mne. Zvyklí držím krátký oční kontakt a potlačím lehkou nervozitu; každý kouzelník se zdá větší, i když jste vyšší.

[OR][B]Těší mě.[/B][/OR] Řeknu smíšeným tónem.

Jeho odpor k mému přístupu mě překvapí.[I] Ovšemže, student a ne učitel. Tak takhle mě vidíš? Vsadím se, že si z něj ostatní děti utahovaly.[/I]

Ještě více jsem však byl zaskočen reakcí Kalemi. [I]Zabít? To by mi tak chybělo si přitopit pod vlastní hranicí. Ale co takhle menší vyhrožování, když jsme u té hranice.[/I]

Promluvím otevřeně ke Kalemovi a Hudzisanovi [OR][B]Neměl jsem na mysli samozřejmě vraždu, ale obávám se, že ten muž mohl. Odešel příliš rychle a očividně nestál o společnost. Moc vám toho tady říct nemůžu, ale po cestě zpátky doufám změníte názor. Teď by jsme ale měli přidat do kroku, možná že tam tu stařenku nebudeme muset najít. Alespoň ne v jednom kuse. [/B][/OR]


Aktuální počasí23. Listopadu 2018 00:30:09
otext
Nidhogg--- > Granit       23. Listopadu 2018 20:41:08
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chtěl jsem se zeptat. Bylo by možné psát chvíli šeptem, pokud budu z dohledu ostatních? Jelikož mne zřejmě již nevidí a neslyší.
Mám v plánu se jim tak trochu pak vyhnout. Protože moje postava není zrovna důvěřivá.
Dík

Ps.: Taktéž bych rád věděl v jakém rozmezí budu mít zhruba časový náskok, neboť jsem je zanechal v hospodě při novém rozhovoru.
Granit23. Listopadu 2018 21:17:08
_______________________________
MH: áno ďalší príspevok už bude môj a budeme musieť prejsť do šepotu :)

Už vás poprosím neodpisovať (netýka sa Kelghora, ten ešte odpísať môže, tam sa linka odvíňa iným smerom.)
Granit30. Listopadu 2018 10:50:26
Nidhogg sa po rozhovore s hostinským vezme a odchádza preč, ani nerieši čo sa bude diať, proste odchádza. A tak je vás v hostinci o jedného menej.

Gazzovi na jeho jednoduchú otázku hostinský ukáže na pochodne pri dverách. [b]"Jednu si odpáľ od nejakej zapálenej a choď sa na to pozrieť. A ak po ceste uvidíš takého čierneho tlstého kocúra tak ho za mňa nakopni dozadku."[/b] Dodá hostinský, ale Gazz je pripravený na svoju výpravu do pivnice.

Leesli, ktorého ste si doteraz takmer nevšimli sa pokúsi pridať do väčšej skupinky dobrodruhov, ktorú tvorí Kalema, Hudzisan a Lionelus.
Skupinke to evidentne nevadí a tak môžu pomaly tiež vyraziť na cestu. Pred hostincom ešte preberajú zaujímavé možnosti ako si zarobiť, aj keď nie všetkým je to po vôli.
Nakoniec sa ale zhodnete, že budete musieť ísť čo najrýchlejšie, lebo Nidhogg má pred vami slušný náskok.

--------------------

MH: tu prechádzame do šepotu: Gazz a Nidhogg šeptajú len PJovi. Kelghor s Bergie sebe navzájom a najpočetnejšia skupinka je: Leesli, Hudzisan, Lionelus a Kalema.
Každému z vás ešte príde pokračovanie príspevku šepotom, tak ešte počkajte na druhý príspevok. *4*
Granit--- > Nidhogg       30. Listopadu 2018 10:58:25
Nemáš problém určite kde je východ a po chvíli si už na ceste. Hlavná cesta pokračuje a stáča sa na sever, ale na východe je vidieť les a jedna malá vychodená cestička je aj tým smerom. A tak môžeš vyraziť a rozprávať sa sám so sebou.

Pridáš do kroku, aby si získal náskok, ale aj tak ti cesta trvá len okolo 15 minút, takže je to naozaj krátka cestička.
Na konci vychodenej cestičky v tomto listnatom lese stojí pomerne veľká chalupa. Sedí si tam uprostred rastúcich stromov, ako keby ju tam niekto vložil, tvoja inteligencia je dostatočná, aby si pochopil, že stromy, ktoré už majú pár desiatok rokov za sebou tu neboli prvé, chalupa bude ešte staršia.
Pred chalupou je malá záhradka s rôznymi bylinkami. Nikoho živého tu ale nevidíš. Všetky okenice sú pozatvárané, ale vidíš, že sa vnútri svieti. Aj s komínka ide dym, takže stará čarodejka je určite doma.
Do domu vedú len jedny dvere a niekoľko okien, ale okná sú pozatvárané okenicami, takže cez tie sa len ťažko dostaneš dnu.

V okolí nie je žiadna osoba, ale si si takmer na sto percent istý, že veveričky, sovy a iné menšie lesné tvory ťa pozorujú. Dokonca sa ti zdá, že neustále sú niekoho oči na tvojom chrbte, ale nič nevidíš.
Na prieskum máš síce nekonečne času, ale čím dlhšie tu stojíš, tým je väčšia pravdepodobnosť, že ťa druhá skupinka dobehne. Zatiaľ ju ale nepočuješ.
Granit--- > Kalema;Hudzisan;Lionelus;Leesli       30. Listopadu 2018 13:17:11
Samozrejme nájsť cestu na východ problém nemáte, môžete si dokonca všimnúť ako do pivnice so zapálenou pochodňou vchádza malý hobit z hostinca (Gazz). Oproti budove hostinca sa parta mladých výrastkov opiera o múr a po vstupe hobita do pivnice sa začnú chichotať, prečo je ale tomu tak z pohľadu nezistíte.

Ak budete pokračovať smerom na východ z krajiny, za chvíľu ste na ceste. Hlavné cesta pokračuje a stáča sa na sever, ale na východe je vidieť les a jedna malá vychodená cestička je aj tým smerom. A tak môžete vyraziť a po ceste sa ešte trochu porozprávať.

Hneď ako sa dostanete do lesa začnete sa cítiť nepokojne. Akoby les nebol úplne v poriadku. Možno sa vám to ale len zdá a je to nervozita z úlohy. V každom prípade Lionelus nemal problém sledovať stopy Nidhoga smerom ďalej po cestičke. Ak sa však po tejto ceste vydáte, máte neustály pocit, že vás niekto sleduje. A keď sa pozeráte po stromoch, tak si môžete všimnúť rôznych vtákov a drobných hlodavcov, ktorý vysedávajú na konároch stromov a sledujú vás.
Keby ste so sebou nemali Lionelusa, tak vám to príde možno normálne, ale jeho znalosť prírody vám tu pomôže a on vie, že takto sa zvieratá nechovajú v prirodzenom prostredí.
Granit--- > Gazz       30. Listopadu 2018 13:25:23
Potom ako si zoberieš novú zapálenú pochodeň vyrážaš pozrieť čo to v tej pivnici je. Zamknutá už nie je a tak môžeš vôjsť dnu. Cez cestu o dom oproti sa opierajú mladí výrastkovia a sledujú čo robíš. Z hostinca vychádza aj väčšia skupina dobrodruhov (Hudzisan, Kalema, Lionelus, Lesli), ale tí si ťa zatiaľ nevšímajú a tak môžeš vôjsť.

Vstup by bol temnejší, keby nemáš pochodeň, ale dobre si to vymyslel a nemusíš sa nikam vracať. Výrastkovia sa začali smiať keď si vošiel dnu, ale prečo sa smejú z pivnice nezistíš.

Ak budeš pokračovať do vnútra pivnice, osvetlíš si veľký temný priestor, v ktorom sa nachádza veľa slamy a niekoľko sudov, podľa všetkého je väčšina sudov prázdna. Sú tu aj rôzne zásoby na cestu, laná, deky, lampáše, motyky, sekery (drevorubačské) a podobne, ale väčšina drevených a plátených častí je objedená.
Krysu si zatiaľ nevidel, ale ich stopy vidíš všade. Povrazy na svoj plán by si našiel, o tom žiadna, aj keď sú laná okúsané na tvoje pokusy by mali stačiť.
To čo ťa (asi) zaskočí, je krvavá škvrna na zemi a kopa kostí a čiernych zakrvavených chlpov. Nevieš kto to spravil, ale zviera ktoré je tu objedené až na kosti nie je zrovna malé. V princípe za svojho života mohlo byť veľké zhruba ako polovica z teba. (Kocúr, ktorého spomínal hostinský?)

Je len na tebe, či začneš pripravovať pasce, alebo budeš pokračovať v prieskume, v každom prípade, zatiaľ kým máš pochodeň sa k tebe nič nepribližuje, ale určité pišťavé zvuky krýs počuješ, len ich nevidíš.


Granit--- > Kelghor;Bergie       30. Listopadu 2018 13:25:54
------------------------
MH: Nestíham odpísať a cez víkend som preč. V pondelok tu máte ráno príspevok ako na koni. Sorry za zdržanie.
Nidhogg--- > Granit       30. Listopadu 2018 15:21:08
[I]Moc času mi nezbývá než za mnou dorazí ta cháska. Bylo by lepší rychle koupit jed a zdekovat se lesem a obejít je tak abych s nimi přišel znovu do kontaktu až budu na dohled civilizaci.[/I]

Oddechnu si když vidím, že se v chaloupce svítí. Je mi jasné, že mne něco stále sleduje, ale takový pocit mám celý život a z neustálého strachu jsem přestal strach mít.

[I]Někdy je lepší být paranoidní, než být pár metrů pod zemí. Tak ať to máme za sebou.[/I]

Opíraje se o hůl přistoupím ke dveřím a třikrát hlasitě zaklepu pěstí. Poodstoupím od dveří zhruba na nápřah hole a čekám co se bude dít.

[I]Rozhodně to nehodlám protahovat. Je mi jasné, že když jsou lidé ve skupině, tak jsou schopni různých věcí. A něco mi říká, že ti co za mnou kráčejí by mě klidně mrtvého obrali o vše co mám.[/I]

Odplivnu si. [I]S lidmi už mám bohatou zkušenost.[/I]
Zlostně se ušklíbnu a ještě jednou si odplivnu. Několikrát se zhluboka nadechnu a potlačím nekontrolovatelný vražedný vztek.

[I]Nesmím si myslet, že budu v bezpečí. Z babky strach nemám. Určitě je to stará samotářka co nevěří lidem a má možná podobné zkušenosti s jejich nenávistí. Při nejhorším si zase zabojuji. Ale neměl bych čas na úklid mrtvoly a zahlazení stop. Lépe zvolit diplomatický přístup.[/I]

Ohlédnu se na cestičku a v tom mi to dojde.

[I]Zkusím starou osvědčenou hru na starostlivého dobráka. Nakukám jí, že mě hospodský pověřil koupí jedu na krysy. Což je pravda a pak jí nakukám, že za mnou jde tlupa lapků co mě chce zabít a jí oloupit. Ikdyž tomu nebude věřit, tak alespoň zaseji semínko zla. Takže koupit jed a rychle zmizet.[/I]

Počkám než někdo otevře.

[I]Když jí to bude trvat zaklepu znovu.[/I]

Kelghor3. Prosince 2018 00:05:42
Posuměji se. [BA][B]Výborně, ke koupeli dáme třeba lahev vína. To nás ani neopije. [/B][/BA] Usměju se srdečným úsměvem, který naznačuje přesně to, že láhev vína je opravdu nic a že tahle hora svalů se jen tak neopije.
Pak mi, ale na oblčeji proběhne záblesk nějaké myšlnky.

[BA][B]Víš co bude ale ze všeho nejlepší? Když prvně půjdeme okouknout, jak se támhleti snaží pochytat potkany. Mohla by to bjet zábava a zároveň si ůžem třeba vsadit kdo jich pochytá víc.[/B][/BA] S nadšením se usměju na Bergie, vezmu korbel s pivem a začnu vstávat od stolu.. beztak jsem se už najedl. Pár zbytků hodim Uzubovi a pak mu nakážu. [BA][B]Stůj, stůj! Zůstaň, tady si lehni a počkej než se vrátíme.[/B][/BA]

Pokynu Bergie a vydám se omrknout potkaní lovce.
Kalema4. Prosince 2018 17:03:45

*********************
MH: Lionelusi možná by jsi měl začít přeci jen jsi to ty kdo ví že to není normální :)
Leesli--- > Kalema;Hudzisan;Lionelus       6. Prosince 2018 20:52:06
Procházíme lesem, lesem jež se zdá v pořádku. Tak mi ksakru vysvětlete, proč mám zátylek jako na jehlách. Proč se mi svírá hrdlo pokaždé, když vidím stín.

[I]Musím se uklidnit.[/I]

[I]Na tom lese není ani nic divného a přesto jsem nervózní. Já. JÁ, který jsem lhal strážným do očí. Já, který si sundal kapuci při honičce abych splynul s davem.[/I]

Začínám se lehce potit.

Snažím se uvažovat. [I]Tohle není normální. Tohle NEMŮŽE být normální. Je to les, nebo něco v tom lese?[/I]

Pohlédnu na své společníky. Kalema se zdá asi v pořádku, ale Lionelus je .... znepokojen.

[I]Cítí to co já, vidí něco?[/I]

Vytahuji svoji láhev vína. Obrátím do sebe pár doušků, abych se uklidnil.

[OR][B]Chce někdo taky?[/B][/OR] Ze zdvořilosti nabízím láhev Kalemovi, Lionelusovi a Hudzisanovi .
Kalema--- > Hudzisan;Lionelus;Leesli       7. Prosince 2018 19:28:54
Co jsme vyšli mám takový zvláštní pocit. Nejsem si vůbec jistý čím to je, či zda se mi to jen nezdá. Po dlouhém uvažování usoudím, že to mám z hladu. [I]Jo definitivně to mám z hladu. Měl jsem si v té hospodě objednat aspoň něco k jídlu. Teď to budu muset nějak vydržet.[/I] Po silně vyčerpávajícím přemýšlení, jsem začal být ostražitý. Ne kvůli blbému pocitu ale proto, že jsem vyhlížel možné nebezpečí, které by na nás mohlo číhat, ať to byli divoké zvířata, bandité nebo samotný Nidhogg. Od hospody jsem totiž toho týpka nezahlédl a nebyl jsem si úplně jistý, zda zůstal ve vesnici nebo ne, jelikož jsem neviděl kdy přesně a kam odcházel.

Z ostražitosti mě vytáhla nabídka Leesliho. Otočím svou hlavu směrem k němu co nám vlastně nabízí. Všimnu si, že drží v ruce nějakou láhev, ale její obsah nedokážu rozeznat. V duchu si jen pomyslím: [I]Žízeň zrovna nemám ale kdyby jsi měl něco k snědku...nepohrdnul bych.[/I] Na venek jen překvapeně pozdvihnu obočí a odmítnu jeho nabídku. [OR][B]Ne díky nechci. Nemám zrovna žízeň.[/B][/OR]

Po odmítnutí jeho nabídky se vrátím k tomu, co jsem dělal než jsem byl vyrušen. Opětovně jsem se přepnul do módu ostražitosti a jen jsem sledoval okolí, když tu mě něco napadlo, což mě opět vytáhlo z ostražitosti. [I]Tak moment jak poznám že nám ta babka skutečně prodá ten jed a ne něco jiného...teda pokud nám ho prodá samozřejmě. Možná by to chtělo chytit nějaké živé malé zvíře, například králíka, a vzít ho k té babce sebou a vyzkoušet to na něm ještě u té babky. Pokud by to byl například výbušný lektvar nebo něco co by spíš škodilo všem v okolí, namísto jedu, babka by se určitě zdráhala abychom to tam použili. Pokud by to byl skutečný jed, pak by proběhlo vše podle plánu. A nebo taky zjistíme že to nefunguje a pak uvidíme co uděláme s babkou dál. Jop to není špatný nápad.[/I] Po ještě více vyčerpávajícím přemýšlení jsem znovu nasadil ostražitost, tentokrát ale ne kvůli možnému přepadení, ale začal jsem zkoumat okolí na jakékoli známky života, především malých zvířat.

*********************
MH: moje postava začala zkoumat okolí na jakékoli možné známky života malých živočichů (např králík)
Lionelus--- > Kalema;Hudzisan;Leesli       11. Prosince 2018 00:07:15
*********************
MH: Omlouvám se, jsem teď úplně mimo, pokusím se do konce týdne odepsat
Hudzisan--- > Kalema;Lionelus;Leesli       12. Prosince 2018 20:05:32
Cestu ven z městečka jsme našli bez obtíží. [OR][B][I]čemu se to ty děcka tak smály? To poprvé vidí hobita a nebo mají sand něco nekalého v úmyslu? ..No, sand se mu nic tam dole nestane.[/I][/B][/OR] Povzdechnu si a zase se orientuji na cestu před námi.

Scházím z hlavní cesty na vedlejší, která míří někam do lesů. To se mi sice moc nezamlouvá, [OR][B][I]Mohou tam být lapkové, medvědi..lapkové..pařezy a zase ještě další llapkové..[/I][/B][/OR] nemám moc v lásce temná místa, ale mám s sebou několik alespoň na pohled schopných dobrodruhů a tak po chvíli vstoupím do lesa.

Na první pohled by se mi les jevil jako každý jiný, ale panuje tu jakési podivné ticho, jako by mi sand cosi dávalo tušit, že tu na nás něco skrytě číhá. [OR][B][I]Já to věděl, lapkové! Ho ho hoo, jen si zkuste přijít![/I][/B][/OR] Začne mi trochu strašit ve věži, nenechám se ale ovládnout svou hravou fantazií a zachovám klid.
Podívám se na ostatní, jak se tváří a asi ani jim se to moc nezamlouvá.

Leesli po chvíli už vytahuje láhev vína a zhluboka si přihne. Následně nabídne i nám ostatním.
[OR][B][I]Nu, alespoň to víno nebude otrávené[/I][/B][/OR]
[OR][B]Díky, já radši vodu, ale třeba pak.[/B][/OR] Zdvořile přejdu jeho nabídku s tím, že bych si teď nerad rozostřoval smysly.

Vykračuji dál po cestičce a když se zrovna nedívám před sebe na cestu, tak se zběžně porozhlédnu po bocích a semtam se kouknu i nahoru.
A co tam nevidím!
Né jedna veverka, ale snad celý zástup živočišné říše se na nás dívá tam seshora, jako by snad na něco čekalo.

Pošlu svého havrana na jeden z těch stromů, aby se pokusil spojit se zvířaty a třeba něco zjistit.
[OR][B][I]Buď na ně hodný a neútoč, když ti nic neřeknou nech je být.[/I][/B][/OR]

Poručím havranovi a pomalu kráčím dál vpřed.
Kalema--- > Granit       6. Ledna 2019 08:32:43
*********************
MH: co se teď bude dít ? je to už měsíc a nic se tu od té doby nestalo. K tomu 3 hráči nejsou aktivní už minimálně týden.(v den kdy jsem tohle psal) znamená to konec hry ?
Granit--- > Kelghor;Bergie       7. Ledna 2019 12:54:54
Či už Bergie nasleduje Kelghora, alebo nie, Kel pokynie svojmu vlkovi, aby zostal na mieste a ten síce zavrčí, ale ostáva tam kde má. Keďže má aj čo žrať, tak mu to asi ani nie je proti vôli.

Keď vystúpite von tak je tu viac svetla ako by ste potrebovali a aj vaše oči si chvíľu zvykajú na osvetlenie. Nie je to však nič dlhotrvajúce a tak sa môžete pozrieť ako to tu vyzerá. Štyria dobrodruzi už sú na ceste z mestečka a vykračujú si kamsi smer les. (Majú pár minút náskok, ale keby ste chceli tak ich dokážete čoskoro dobehnúť, teda ak by sa vám nestratili v lese.)
Čo sa týka malého hobita, ktorý tak urputne chcel ísť do vnútra pivnice, tak toho nikde nevidíte, ale možno už je v pivnici. Vchod do nej je ľahké nájsť a naozaj je otvorený. Ak by ste sa započúvali tak počujete zvuky chodenia.

Cez cestu oproti sa o dom opierajú mladí výrastkovia a sledujú otvor do pivnice, podľa všetkého im je veľmi veselo, lebo sa smejú a dívajú na vchod, ako by čakali na nejaké predstavenie.
Granit--- > Nidhogg       8. Ledna 2019 13:12:01
Pár krát zaklepeš a čakáš, netrvá dlho, možno pár sekúnd a už ti otvára dvere pomerne mladá žena (okolo 30tky), blond vlasy, pomerne pekné telo, oblečená v koženej veste a nohaviciach, ale aj tak pôsobí veľmi žensky a vábne.
V každom prípade jej popis príliš nesedí na starú ježibabu, ako hovoril krčmár. Ale možno to myslel metaforicky.
Aj jej hlas pôsobí veľmi sladko. [b]"Zdravím tajomný pocestný, môžem ti nejako pomôcť."[/b]

Za predpokladu, že budeš pokračovať v svojom pláne a budeš sa hrať na dobráka, ktorého posiela hostinský, tak len prikývne hlavou. [b]"Poď ďalej, dohodneme sa. Jed na krysy samozrejme mám."[/b] Pustí ťa do vnútra chatrče a tam to vyzerá veľmi tajomne.
Všade vôkol sa rozkladá vôňa rôznych bylín, v strede vchodovej miestnosti vidíš dva veľké kotle, z ktorých sa dymí. V tejto miestnosti sú steny takmer posypané rôznymi policami na ktorých sa nachádzajú kvetináče z bylinkami. Okrem tejto miestnosti má dom pravdepodobne ešte jednu, ale tá je zavretá za dverami a nevieš čo sa tam nachádza, ale keďže tu nie je žiadna postel, dá sa dovtípiť.
[b]"Lapkovia hovoríš, no ja už si s nimi poradím, neboj sa."[/b] Uškrnie sa a môžeš na jej výraze vidieť, že je dosť sebavedomá. Jej ladné krivky sa pohybujú a potom vyberie spoza jednej bylinky fľaštičku s modrou tekutinou. [b]"Toto je to čo hľadáš, veľmi sofistikovaný jed, ak to vyleješ na zem v miestnosti kde ich nechceš, buď si istý, že väčšina z nich zahynie, a tí čo nie, tak tí utečú a budú utekať až kým nebudú ďaleko od hostinca. A garantujem ti, že krysy sa nevrátia, ani ich potomkovia, budú si to pamätať."[/b]

Opäť sa na teba obzrie a potom sa zamyslí. [b]"Hmm, keď už si si vybral prácu poslíčka, mám pre teba neodmietnuteľnú ponuku. Dám ti ten jed len za 5 zlatiek, plus prihodím aj nejakú tú bylinku naviac ak zanesieš liek hrobníkovi, necíti sa dobre a to by mohlo mať zlé následky pre celú dedinu, či mesto či ako si to teraz vravia. Tľapneme si? Ak sa ti nechce daj 10 zlatých a bež, ale že ušetríš 5 zlatých nemusíš hostinskému vravieť, že nie?"[/b] Nahodí odzbrojujúci úsmev a aj keď dokážeš odmietnuť, vo svojom vnútri cítiš silnú potrebu prijať jej ponuku, bez ohľadu na svoj osobný názor, ktorý samozrejme môže byť aj rovnaký ako to nutkanie.
Nidhogg--- > Granit       8. Ledna 2019 14:23:31
[I]Zlo má jak se tak dívám mnoho podob.[/I]

Hovor vedu přesně tak jak jsem si v duchu naplánoval. Vstoupím dovnitř a prohlížím si interiér.

[B]Tajemný. Nadávali mi už různě, ale takhle hezky mě dlouho nikdo neoslovil. I já vás zdravím.[/B]

[I]Ano jistě to musí být myšleno povahou. Určitě se při nejbližším úplňku promění ve svraštilou žoužel kůže a kostí.[/I]

[B]Hostinský mne vyslal pro jed na krysy jako svého pohůnka. A vypadá to, že v patách mi jde skupina co si dělá zálusk na váš život a majetek. Zřejmě nějací trhané a lapkové.[/B]

[I]Velmi zajímavý aparátus. Jen aby mne to taky nezabilo.[/I] [B]Malá otázka. Mohl by ten jed při aplikaci na podlahu zabít subjekt co drží ten flakon? Například nadechnutím?[/B]

Zahledím se jí zpříma do očí a hledím na kořen jejího nosu. Nasadím úsměv. [I]Základní forma jakékoliv manipulace je v úsměvu nebo strachu.[/I]

Věc se vyvíjí dobře. [B]Nuže dobrá milá paní bylinkářko. Jste opravdu dobrá duše. Pochůzku vyřídím. Zde je hotovost.[/B]

Předám ženě pět zlatých a převezmu od ní materiál.

[B]Je od vás milé jak myslíte na bližního svého. Jen si na ně dejte dobrá duše pozor. Nedávno jsem četl jak jakési ženštiny zabily vlastní krev v podobné chaloupce, když nepřinesla dřevo. Zlo si většinou nevybírá ani pro ty zdatnější. Každý den může být posledním.[/B]

[I]Ačkoliv se mi to nelíbí. Dokáže tato žena krásně manipulovat. Ale jelikož jsem stejně duševně zkažený, tak této sugesci nedokáži i se silnou vůlí moc vzdorovat. Navíc ušetřím peníze.[/I]

[B]A teď mi dobrá duše prosím ukažte kudy ty grázly obejdu. Jste přeci jen místní a znáte kraj. Jdou z tohodle směru.[/B]

Ukáži směr. Po tom co se vše vyřídí se s ní ještě rozloučím a zamávám.

[I]Už abych od této persony byl co nejdál Na krásu si moc nepotrpím a z její mysli dostávám husinu.[/I]

[B]Mějte se hezky dobrá duše.[/B] Usměji se a přívětivě zamávám. [I]A hlavně brzo chcípni.[/I]

[I]Skupinu co mi de v patách se pokusím cestou k hostinci obejít. Využiji pláště a okolí ve svůj prospěch. Cestu zvolím poté rychle rovnou k pivnici, kde otrávím krysy a zajdu před tím ještě rychle za hostinským, abych měl svědka, že jsem ho krys zbavil sám. Pak vyrazím za hrobníkem, to by šlo.[/I]
Granit--- > Kalema;Hudzisan;Lionelus;Leesli       9. Ledna 2019 07:47:19
Lionelus je neistý pri vstupe do lesa a nie je jediný. Aj vy ostatní viete, že všetko nebude s kostolným poriadkom.
Leesli vytiahne láhev vína a trochu si logne, ponúkne aj ostatným, no tí ho odmietnu, jediný Lionelus ho síce neodmietne priamo, ale ani sa k jeho ponuke nevyjadrí, pretože evidentne mu niečo robí starosti.

Lionelus začne skúmať okolie, pristúpi k najbližšiemu stromu a pozerá sa do jeho vetiev, aj Kalema, ktorý sa začal pozerať po menších živočíchov sa môže pozrieť na tento strom, na ktorom sedí veverička. Evidentne vás sleduje, čo nikomu z vás nepríde divné, kým Lionelus nezahlási. [b]"Takto sa zvieratá nechovajú. Kebyže nás sleduje prirodzene tak keď ma uvidí tak blízko pri strome na ktorom je, tak určite utečie."[/b]
Presne v tom momente sa veverička pohne a začne skákať na iné stromy. [b]"Hmm, alebo si to len namýšľam? Buďme radšej obozretný."[/b]

Tu prichádza na rad Hudzisanov havran. Nemá problém nájsť veveričku na inom strome a priletieť k nej. Akonáhle sa však ku ktorémukoľvek zvieraťu priblíži, to hneď začne utekať preč. Po pár pokusoch sa vráti na Hudzisanove plece a nespokojne kráka.

Kalema králika nenachádza, ale je tu pár menších hlodavcov, ktorý majú noru pri jednom strome. V prípade, žeby však Lionelus videl, k čomu sa Kalema chystá, tak ho zastaví. [b]"Ak tu chceme bezpečne prechádzať, ja by som miestnym zverom neubližoval, niečo sa mi tu nepozdáva. Ale možno je to len pocit."[/b]
Samozrejme Kalema rozmýšla sám za seba a keď bude trvať na chytení týchto hlodavcov, tak sa mu to bez problémov podarí, nemajú totiž kam ujsť.

Či už s hlodavcom so sebou, alebo bez neho môžete pokračovať v ceste pre jed.

***************

Po asi 15 minútach dorazíte na koniec vychodenej cestičky, tam stojí pomerne veľká chalupa. Sedí si tam uprostred rastúcich stromov, ako keby ju tam niekto vložil. Keď sa na okolité stromy pozriete, je vám hneď jasné, že aj keď už nejaké to desaťročie majú za sebou, chalupa musí byť ešte staršia.
Pred chalupou je malá záhradka s rôznymi bylinkami. Nikoho živého tu ale nevidíte, ak nerátame nejaké tie vtáky alebo veveričky na stromoch v úzadí. Všetky okenice sú pozatvárané, ale vidíte, že vo vnútri sa svieti. Aj z komínka ide dym, takže stará čarodejka je určite doma. Do domu vedú len jedny dvere a niekoľko okien, ale okná sú pozatvárané okenicami, takže cez tie sa len ťažko budete dostávať dnu.

Pocit očí na chrbte je tu veľmi silný a opäť hlavne Lionelus sa cíti nesvoj. Je už len a len na vás či zaklopete, alebo sa pokúsite najskôr zistiť o tomto domčeku viac.
Granit--- > Hudzisan       9. Ledna 2019 07:52:08
Tvoj havran pri komunikácii zo zvermi zlyháva a dáva ti to v myšlienkach aj na javo. [i]"Nechcú sa so mnou baviť, ani veveričky a čo je divné ani iný vtáci. Ale možno sa len boja."[/i]
Granit--- > Kalema       9. Ledna 2019 07:53:56
****************
MH: Obdobie sviatkov, v okolí vianoc väčšina questov skončí, teraz už nabehneme na normálnu aktivitu. Za Lionelusa som zatiaľ zahral ako NPC, uvidíme či sa ešte pridá, zatiaľ ho nejdem nahrádzať. *6*
Leesli--- > Kalema;Hudzisan;Lionelus       9. Ledna 2019 16:00:47
Alkohol začíná pomalu otupovat nepříjemnou nervozitu a opět se dokážu soustředit. Na zdvořilá odmítnutí pouze pozdvihnu obočí a pokrčím rameny. Láhev dávám zpátky do vaku a pokračuji v chůzi. Asi půl vteřiny mě zaujme lovící Kalema. Vzpomínám si na pověsti o lesích prokletých kulty a kletbami přetrvávajícími několik století, všechny krvavé. [OR][B]Chlapče, na pověry moc nedám, ale být tebou bych to odložil na cestu zpátky.[/B][/OR] řeknu Kalemovi a projdu kolem něj. [OR][B]O tom lese nic nevíme, ale králičí paličky za ten risk nestojí.[/B][/OR]

Když je chatrč na dohled, zastavím skupinu zdviženou rukou a přiložím prst k ústům. Pokusím se připlížit ke dveřím, snažím se jít pouze po krátké trávě a skloněný pod výšku okenic, abych do nich nevrhl stín. Přiložím ucho na dveře a počkám, jestli neslyším dech na druhé straně. Pokud neslyším, tak nakouknu klíčovou dírkou a snažím se měněním úhlu najít obyvatele chatrče. [I]Lepší se ujistit, než potom litovat.[/I]
Kelghor--- > Bergie       13. Ledna 2019 12:18:14
Ať jd Bergi semnou či ne, byt počítám s tím že ji mám ihned za zády se rozhlížím a šourám očima v šeru. Jen co se rozkoukám, shlédnu pobavené výrostky a trochu se zaposlouchám, začnu předpokládat, že někdo už je v pivnici a jal se chytat potkany. Trochu se ušklíbnu, když si představím, jak by se kluci mohli tvářit na to, co mám už od hospody v plánu.
[BA][B]Tak to vypadá že většina šla za bábou jágou, a ten hobit se vydal na potkany rovnou. Myslim, že by byla fakt sranda se podívat na to jeho pachtění, co myslíš Bergi? [/B][/BA] Aniž bych čekal na odpověď, vyrazím směr vchod do pivnice.
V té není moc světla a tak s potutelným [I]Tohle čekat nebudete co holomci?[/I] se zasoustředím na svůj jazyk. A sešlu kouzlo. Svělomoš se zhmotná jako světelná koule a začne se pohybovat pivnicí, umístím jej tak ab yco nejlépe osvětloval celou místnost.
[OR][B]Tady je hovno vidět... chce to trochu světla...[/B][/OR]
--------------------------
Světlo na 2 směny = 5 magů z očíčka
Kalema--- > Hudzisan;Lionelus;Leesli       13. Ledna 2019 12:19:39
Lionelusovi ani leeslimu se nelíbí co provadím. Slova Leesliho mě až tak moc netrápí ale od Lioneluse je to něco jiného. Ne proto že bych mu dával přednost ale proto, že je odborník na zvířata, a proto o tom bude vědět daleko více. Nechám tedy své činnosti a dále pokračuji v tichosti

Už při prvním pohledu na chalupu mi je hned jasné, proč se sem vesničanům moc nechce. Ani mě se tu nelíbí a samotný dům vypadá nějak nepřirozeně. Když nás Leesli zastaví jen potichu čekám co se bude dít. Zdejší atmosféra mi ale vůbec není příjemná, proto položím svoji pravou ruku na rukojeť meče, pokrčím se v kolenou a šeptem řeknu svým společníkům: [I]Připravte se na možný problémy. nevím jak vy, ale mě se zdejší prostředí vůbec nelíbí. A ten dům taky ne.[/I] Potom už jsem sledoval Leesliho a také okolí, zda nebudou nějaké potíže.

*********************
MH: musel jsem to znovu napsal, protože jsem si všimnul že jsem to předtím napsal všem :D
Hudzisan13. Ledna 2019 22:41:58
Po většinu doby putování jsem potichu a jen sem tam pozoruji okolí. [OR][B][I]V tomto lese opravdu nebude něco v pořádku, ale co?[/I][/B][/OR] Bleskne mi hlavou a patrně bych to i přiřkl té staré babce bylinkářce kdybych si snad myslel, že má nějaké zvláštní schopnosti.

Nechám havrana odpočívat na rameni, ale dám mu najevo, že se má chovat potichu a ukázněně.
Zanedlouho už mohu spatřit jakési stavení tyčící se uprostřed lesa a kam nás zavedla pěšina. Společníci vypadají poněkud zachmuřeně a starostlivě, osobně se té babky kořenářky nijak nebojím,[OR][B][I] koneckonců mám čisté svědomí.. prozatím.[/I][/B][/OR] řeknu si vduchu a poklidně si přidřepnu k ostatním a vyčkám, co se bude dít.

Leesli obezřetně, alespoň tedy pro něj, přistoupí blíže ke stavení a pokouší se něco zaslechnout, nebo spatřit.
Zdá se mi to jako dobrý nápad jen do té doby, dokud o nás nebude vědět, jakmile by se totiž o nás dozvěděla, mohli by jsme jí připadat jako banda pošuků, nebo hůř, zlodějů. Při tom všem se nemohu ubránit letmému úsměvu na rtech.

Granit13. Února 2019 14:15:21
---------------------------

MH: Je mi síce jasné, že ani Lionelus ani Gazz sa už asi neprihlásia, ale dám im ešte čas do zajtra. Potom ich vyhodím a pôjdeme v okresanom počte. Nech vás ostatných nezdržujú *4*
Hudzisan13. Února 2019 14:38:23

*********************

MH: ok :) Gazze mi bude líto, byla to taková milá hobití holota, i když jej Hudzisan nijak neznal
Leesli14. Února 2019 08:51:04
*********************

MH:Nechť Lionelus Tichý odpočívá v pokoji. Bylo by to asi zajímavější i s ním, ale bude to o pár měsíců rychlejší. Díky Granit.
Kalema14. Února 2019 12:38:24

*********************
MH: jo jinak už to nešlo ale sami si to zavinili. akorát mě teď zajímá jak to vyřešíme příběhově. pochybuju že se objeví muži v černém :D
Aktuální počasí14. Února 2019 12:38:24
otext
Granit--- > Nidhogg       21. Února 2019 10:37:53
[b]"Tak keby v tej miestnosti ostal, alebo to nebodaj vypil, tak by to určite na neho malo veľmi negatívne účinky. U dieťaťa možno aj smrteľné, ale inak je to určené na malé tvory. Napríklad keby to aplikoval pes..."[/b] zakrúti očami [b]"... tak by ho trochu prehnalo, ale zabiť by ho nezabilo."[/b]

Nakoniec ti podá dva lektvary, jeden odporne močarinovo zelený a jeden číry. [b]"Ten zelený smradľavý, to je liek pre hrobníka. Číry je ten jed. Skús to nepopliesť."[/b]

Na tvoje varovanie sa len začne smiať. [b]"Ver mi, ja sa tej malej skupiny dobrodruhov rozhodne nebojím."[/b] potom ti ukáže jedným smerom, kus ďalej od cesty ktorou si prišiel. [b]"Tadiaľ stále rovno, nikam nezatáčaj a vyjdeš von na lúke, z ktorej tú dedinu, ktorú nazývajú mestom uvidíš. Hrobník býva na cintoríne. Je tam len kaplnka a jeho obydlie."[/b]

Ak budeš poslúchať jej rady, netrvá dlho, opäť cca 15 minút a ocitneš sa von z lesa. Dokonca ti príde, že aj ten zlý pocit, ktorý si mal na ceste do lesa, zmizol už keď si odchádzal od "babky". Ako keby bol les spokojný s tým, že odchádzaš.

Nemáš problém dostať sa z lúky na cestu vedúcu do mestečka. Musíš ísť chvíľu po pomerne vysokej tráve, ale nič čo by ťa muselo zvlášť trápiť. Onedlho si už zasa na udusanej ceste a pelášiš si to k hostincu.

Oproti hostincu ešte stále stoja výrostkovia a stále sledujú vchod do sklepenia. Vnútri poletuje svetelná guľa a celé to osvecuje, až tak, že vidíš z vonku dovnútra úplne bez problémov, aj vnútri je rovnaké svetlo ako vonku. Niekto to tam musel vyčarovať.

Ak dovnútra len nazrieš tak tam nikoho živého nevidíš. Jediné čo vidíš je ohlodaná mŕtvola kocúra, pomerne veľkého kocúra. Ak budeš hľadať dlhšie tak nenájdeš nič iné, okrem poohrýzaných drevených dební a vysypaných vriec z múkov. Evidentne tu nejaké potkany boli, a museli byť obrovské. Pravdou však je, že nikde tu nie je ani ten hobit. Nevidíš však ani jeho mŕtvolu. Proste ako keby tu ani nebol. A kto vie, možno to nakoniec vzdal a išiel si po svojom. Kto tu ale vyčaroval to magické svetlo?

Teraz je na tebe, či pôjdeš do vnútra aplikovať ten jed, alebo sa tam pôjdeš popozerať. Svetla je tam dosť a nevyzerá, žeby sa to potkanom páčilo, lebo buď tu nie sú, alebo ostali niekde zalezení. (Krysy všeobecne nemajú radi ostré svetlo, takže je to dosť možné, že sú len schované.)
Granit--- > Kelghor       21. Února 2019 11:14:55
Bergie s tebou nakoniec ide, prečo by aj nešla v hostinci pre ňu žiadna zábava neostala a tak nakoniec vstupujete do pivnice spolu.


Reakcia holomkov na svetlo je asi taká, akú by si očakával. Neveriacky pozerajú ako mohol barbar ako ty niečo vykúzliť. Čosi ši šomrú, ale čo, to naozaj nepočuješ.


V každom prípade sa dolu svieti a ty tam môžeš bezproblémov vstúpiť. Celá miestnosť vyzerá úplne v poriadku, na zemi je síce na kosť ohlodaný kocúr hobitovej veľkosti, ale humanoidné kosti to nie sú.

Hobita však nevidíš, podpivničený je ale celý hostinec, takže môže byť niekde v ďalšej časti. Sú tu dva priechody bez dverí, kdeby teoreticky mohol byť. Ak tu aj nejaké krysy sú, tak sa skrývajú pred tvojim vyvolaným svetlom.


Najzaujímavejšia vec sa ale stane keď stupíš na posledných schod pivnice. Si v pivnici plne osvetlenej a zrazu svetlo zmizne a tvoje oči si musia privikať na tmu. Pri zmiznutí svetla si pocítil jemne divný pocit vetra a tvoje inštinkty ťa nabádajú, že nie všetko je tu s kostolným poriadkom.

Nech už prídeš k svetlu akokoľvek (vyvoláš, zapáliš, alebo počkáš chvíľu kým si zvyknú oči) zisťuješ, že svetelný zdroj máš asi 30 metrov pred sebou, malý otvor tak na veľkosť priemerného človeka. Odtiaľ prichádza akoby svetlo zvonku, ale sisi na stopercent istý, že tam bol múr, respektíve stena. A druhá vec je že si pod zemou, tak ako tam môže byť otvor von?

Ak začneš zisťovať detaily, tak zistíš, že tu nie je ani Bergie. za tebou totiž zrazu nie sú schody, je tam stena. Ak si poriadne prisvietiš tak zistíš, že nie si v pivnici ale v malej jaskyni, malej a dlhej, nič živé tu nie je, sú tu len prírodne vytvarované steny. Keď sa dobre započúvaš, počuješ tiecť vodu, ale zdá sa že to ide spoza steny a ty žiadny iný východ z tejto jaskyne nevidíš.

Granit--- > Kalema;Hudzisan;Lionelus;Leesli       21. Února 2019 11:33:51
Lionelus evidentne nie je vo svojej koži, ale tak každý z vás cíti, že niečo nie je úplne v poriadku. Dusná atmosféra sa nezlepší ani keď prídete k domčeku.

Veľmi rozumne sa Leesli snaží ísť k chatrči sám a potichu. Všetko mu vychádza tak ako by chcel. Ak je niekto vntúri a nemá rengenové oči, tak cez steny ho určite nevidí. Ono aj keby išiel cez okenice asi by to nevadilo, lebo sú zavreté, ale škárky cez ktoré by bolo vidieť tam určite sú.

Na druhej strane po priložení ucha počuje bublať vodu, akoby tam niekto niečo varil. Žiadne vzdych ani nič podobné však nepočuje a tak prichádza z ďalším plánom pozrieť do vnútra cez kľúčovú dierku.

Keď sa tam pozrieš, tak vidíš mladú ženu, plavé dlhé vlasy, pekná róba odhaľujúca pekne tvarovaný dekolt. Takisto trochu odhaľuje časť stehna. Žena je veľmi príťažlivá a rozhodne nevyzerá ako dáka babka. Skôr by si tipoval čerstvo dospelú osobu.
Problém, kvôli ktorému si jej výzor príliš nestíhaš vychutnať je, že hľadí na dvere, priamo do kľučky, ruky má založené vbok, nahnevaný výraz korunuje jemné podupkávanie. Ak by mala v ruke valček na cesto, vyzeralo by to ako keby čaká na opitého manžela, ktorý sa má čoskoro vrátiť domov z krčmy.
Ty však jej manžel nie si, apsoň si to teda nepamätáš. V každom prípade nevyzerá to tak, žeby o tebe nevedela. [b]"Otvor dvere a povedz aj tým svojim kumpánom nech idú bližšie."[/b]

Ak ju poslúchnete tak môžu mladú ženu zbadať aj ostatní účastníci vašej výpravy. Keď Hudzisan, Kalema a Lionelus kráčajú ku Leeslimu. (Teda ak sa tak rozhodli) Do Kalemu drgne Lionelus a ukáže mu nech sa pozrie doprava. V lese tam uvidí niekoľko párov očí. Sú pomerne ďaleko, ale zdá sa, že sú to vlci. Nehýbu sa, len vás sledujú.
Do Hudzisana netreba drgať, jeho havran ho už informoval. [i]Je tam smečka vlkov, ale nehýbu sa, väčšina z nich len čaká.[/i]

Žena vám povie pár viet, ak teda neurobíte niečo, čo by tento hovor malo narušiť. [b]"Počula som, že si robíte zálusk na moje veci. Rovno vám poviem, že to nebol dobrý nápad. V každom prípade, mám všetkých päť pohromade, takže... čo tu chcete?"[/b]

.--------------

MH: Lionelus ostáva zatiaľ ako NPC, z questu jeho postavu ale vyhadzujem. Bergie a Gazz deto.
Wulfrik21. Února 2019 11:49:19
**************
Nazdárek, sem novej, buďte na mě hodní.
Kalema: snad bude stačit jeden muž v černém kabátě :)
Carolus21. Února 2019 12:56:52
-----------------
Já bych byl raději, kdybyste uvítali i muže v jiné barvě. Černá mi nesluší :)
Leesli21. Února 2019 15:02:09
*********************
Wulfrik: A hádej, co mám v plánu si koupit (bohužel až po questu), opravdu některé vypadají jako to ikonické sako. Jinak neboj, tyhle lidi jsou příjemní. (omlouvám se za ten nesouvisející komentář k Mužům v černém, občas mám zásek, nestává se to nijak často)
Leesli--- > Kalema;Hudzisan       21. Února 2019 16:07:42
Ztuhnu, když uslyším hlas oné mladé ženy. [I]Jsem si jistý, že jsem žádnou chybu neudělal.[/I] Vzhledu si ani nevšimnu. Na to ve mně budí příliš velké podezření. [I]Na takovouhle míru ovlivnění mi přijde docela dost mladá. Je to snad iluze?[/I] Oklepu se a narovnám. [I]Tohle není přirozená intuice, že by s tím měla co dělat ta zvířata?[/I] Jemně vezmu za kliku. Projede mnou na chvíli povědomí náznak pocitu provinilosti. [I]Nemá cenu je nechávat venku s těmi zvířaty, bůh ví co by se mohlo stát, kdybych ji nakrknul. [/I] Poněkud neochotně mávnu na Lioneluse, Hudzisana a Kalemu, aby šli ke mně.

Otevřu a vejdu dovnitř. Tradičního rozhlížení raději protentokrát zanechám. Krátce se ukloním. [OR][B]Buď zdráva.[/B][/OR]

Po vyslyšení odvětím. [OR][B]Mám ten dojem, že přinejmenším tušíš, pro co tu jsme. Ale myslím si, že se ještě neznáme. [/B][/OR] Vše provádím s formálním výrazem a klidným hlasem. Přece jen to není nic osobního.


*********************
Etiketa stupeň: 2
Kalema21. Února 2019 17:16:25

*********************
MH: Wulfrik: pro mě za mě. mě je to celkem jedno :D
Wulfrik, Carolus: jinak vítejte v qestu.
Leesli, Hudzisan: napíšu buď večer nebo až zítra teď jsem po dvou hodinách dopsal slohovku a nemám moc náladu se teď rozepisovat :)
Nidhogg--- > Granit       21. Února 2019 19:28:23
Cesta příjemně utíká a ze mne opadla prvotní paranoia.

[I]Vůbec mě ta procházka mimo civilizaci tak trochu prospěla. Jsem zvědav co ten hobit vymyslel.[/I]

[B]Všude zeleň, tak co bych se strachoval.[/B]

[I]Při nejhorším zalehnu a počkám, až projdou kolem mne.[/I]

Na cestě se rozhlédnu, ale není tam nic co by mne zrovna zaujalo.

[I]Čím to je, že mám takový divný pocit.[/I]

Jakmile projdu kolem pivnice, tak je mi jasné, že hobitovi asi někdo pomáhá.

[I]Třeba to vzdal. Kdo ví. Nebudu riskovat, že mi ti výrostci ukradnou jed. Raději zajdu za hostinským a zeptám se ho, jestli si jej nechce aplikovat sám. Při nejhorším si ho vezmu jako svědka a vysvětlím mu, jaký by to mohlo mít účinek na jeho oblíbeného domácího mazlíčka. A hele, je tuhej.[/I]

[B]No jo kočky, taky bych si jednu mohl pořídit.Ale radši živou.[/B]

Pousměji se.

[I]Nejspíše kolega kouzelník vyčaroval světýlko a teď mne chtějí přepadnout.[/I]

[B]Koukám, že hobit to zabalil. Asi se na to taky vybodnu.[/B]

[I]Určitě se tu někde schovávají. Zajdu raději pro hostinského, přeci jen mám značný náskok.[/I]

[B]Asi si dám pivo, ať si ty potvory chytá někdo jiný.[/B]

Řeknu to dostatečně nahlas a jdu rázným krokem k hostinci.

[I]Tu lahev mu dám. A ať si s tím dělá co chce. Ještě pak za hrobníkem.[/I]

Granit--- > Timmy;Niama_Saskie;Wulfrik;Carolus       22. Února 2019 10:52:48
V malom mestečku, respektíve väčšej dedinke Studnica nie je žiaden pútač, ktorý by hlásal jej meno. Jediná budova, vďaka ktorej viete o aké mesto, dedinku sa jedná, je pútač u hostinca. Hostinec v Studnici. (Ak teda viete čítať...)
Hostinec patrí miestnemu starostovi, ktorý každého nového cudzinca v meste rád privíta a aj mu povie, ako sa volá jeho hostinec, a že tá Studnica, je vlastne meno tohto mesta.
Ani jeden z priližne sto obyvateľov sa nevyjadruje o Studnici inak ako o meste, považujú sa za mešťanov, aj keď ich spôsoby sú veľmi sedliacke a väčšina ľudí sa tu aj žívý pestovaním obilnín.

Tržnicu by ste v meste ale hľadali márne, starosta a krčmár vjednej osobe vás síce vie navigovať k obuvníkovi, klobúčnikovi, dokonca tu majú aj "zlatníka", ale všetci to majú len ako bokovku, žiaden z nich nemá vyslovene obchod, predávajú to u seba doma.
Ak by ste boli veľmi hladní, mestečko je vraj vyhlásené kurencami starého Igora, je to miestny mesiar so špecializáciou na kurence. Keby má niekto kone, je tu aj predajca sena, ale tým by sme skončili. Síce je kúsok za mestom aj nejaká bylinkárka, ale tak to už nie je v meste.
Mestečko je zvyknuté na bezpečie, predsalen nie je v nebezpečnej oblasti, ale aj tak či je rozumné byť bez strázcu zákona je už otázne. Žiadne stráže tu proste nemajú, a ževraj mesto...
O miestnu kaplnku a cintorín sa vraj starajú až traja ľudia. Kňaz so svojim miništrantom sú, ale momentálne v susednom meste a stará sa o kaplnku len posledný z trojice, miestny hrobár Jano.

Každý z vás sa dostal do miestneho hostinca pre niečo iné, každý má nejaké dôvody, či už to je zaslúžený oddych po ťažkých dobrodružstvách, alebo hľadanie niečoho nového.

Z vonku vyzerá hostinec veľmi útulne, veselo a pokorne. Steny sú z mäkkého dreva, ale piliere sú robené s tvrdého dreva, takže sa nemusíte báť, že vám padne na hlavu. Skrz ťažké veľké okenné vitráže je ťažko vidieť dovnútra.
Keď vstúpite do hostinca cez staré tvrdé dvere, uvíta vás úsmevom servírka a vôňa alkoholu. Miestny hostinský asi veľa pracuje, lebo sa strašne potí, ale inak je to fajn chlap, ktorý je priateľský a pokecá, no a je to aj starosta.
Je malebná vo vnútri, rovnako ako vonku. Narozdiel od vonkajšej štruktúry, vnútorné podporné stĺpy sú z mramoru a držia tak pohromade horné poschodie a aj dekoračné okenice, ktoré sú na nich prichytené. Steny sú popísané rôznymi memoármi, väčšinou pravdepodobne, nejakými spoločensky unavenými zákazníkmi.
Hostinec je na takéto malé mestečko pomerne natrieskaný. Je tu niekoľko dlhých stolov a vyzerá to tak, že pri nich sedia celé rodiny a jedia voňavé jedlo. Je tu aj niekoľko menších stolov, pri ktorých už nesedia rodiny, ale skôr náhodní prechádzajúci cez toto mestečko. A jednoducho tam sedia preto, lebo iné miesta tu už voľné nie sú.
Pri jednom takomto stole leží modrý vlk. U tohoto stola voľné miesta ešte sú, nakoľko tam je len ten vlk, ale nikto si tam zatiaľ nesadol...
Pri druhom takomto stole sedí jeden z rasy ľudí, kúzelník Carolus. Pri stole okrem neho sedí aj barbar hraničiar Wulfrik a sprevádza ho jeho veľký pes. Aj jeho pes však má rešpekt s vlka a Wulfrik cíti, že jeho pes nemá z vlka dobrý pocit. Ďalším prísediacim sú dvaja elfovia. Respektíve jeden elf a jedna elfka. Elfka to tiež vie pomerne dobre so zvieratami a Timmy si svoje remeslo radšej necháva pre seba. Spoločne tu sedíte, ale prišli ste len pár minút dozadu.

Hostincom prebehne veľký potkan(krysa) a to samozrejme rozčúli miestne rodiny, ktoré tu jedia aj s deťmi. [b]"Keď ste takí múdri tak sa ich zbavte, nasťahovali sa mi do pivnice a ja ich sám nevyhubím."[/b] Rozhovorí sa hostinský, hovorí to síce smerom k ľudom, ale počujete to aj vy. [b]"To čo som ponúkol minulý týždňe na schôdzi stále platí. Nemusíte ich zabíjať, v princípe stačí skočiť k sarej bylinkárke pre jed. Strava na týždeň zdarma stále platí..."[/b] hostinský o tom síce hovorí, ale ľudia sa k tomu nejak nemajú, miestny sa jednoducho nechytajú a niečo asi zo starou bylinkárkou nebude v poriadku.
Dokonca aj počujete ako ľudia k hostinskému prehovoria. [b]"Veď koľkí už sa za ňou vydali a nevrátil sa ani jeden. Ten hobit išiel dokonca do sklepa a vyzerá to že aj ten barbar s barbarkou čo tu nechali toho vlka. A kde sú? Nevrátil sa ani jeden."[/b] Nato zareaguje vlk, začmuchá vo vzduchu a rozbehne sa von z hostinca ako keby mu za pätami horelo. Hostinský sa zachmúri. [b]"Tak to bolo ozaj čudné."[/b]

----------------------

MH: Hra začína, teším sa na vaše príspevky, časom ešte možno príde do hostinca jedna postava, ale tú zapojím až neskôr *4*

Inak dve veci,

1. ak potrebujete vedieť informácie ako písať príspevok, tak si dole pod príspevkami kliknite na poslední a tam príspevok s číslom 1 vám pomôže.

2. potrebujem aby ste si písali len medzi sebou, keďže ostatní sú inde a bolo by to neprehľadné.
Hneď pod týmto písacím polom kliknite na odznačiť a potom vyberte ľudí komu smerujete príspevok. Napríklad Timmy pošle príspevok Niama Saskie, Wulfrik a Carolus.


Timmy--- > Niama_Saskie;Wulfrik;Carolus       22. Února 2019 13:58:45
I po podivném vystartování vlka zůstávám v klidu, popíjím své pivo a nadále naslouchám hospodskému šumu. Ve vzduchu kolují dohady o místě kam mohl vlk běžet. Také se vzduchem šíří, že hostinský nabídl týdenní jídlo zdarma tomu, kdo vyhubí krysy v jeho sklepě a v šenku.

Dopíjím své již teplé a zvětralé pivo a hodlám opustit hospodu. V tom mi však projde hlavou myšlenka na týdenní jídlo zdarma a proto se vydávám za hostinským zjistit, co se skrývá v tom temném a vlhkém sklepě, odkud se nikdo ze statečných doposud nevrátil.

Připadá mi to jako past... Tohle městečko, nebo spíše díra ve které se právě nacházím, dost možná nebude tak úplně poklidná a bezpečná jak jsem si doposud myslel a je možné, že se něco nebezpečného skrývá v chodbách pod povrchem země. ,,[I][OR][B]Je možné tam najít nějaké užitečné věci, zlato, zbraně, brnění... Proč to nezkusit prozkoumat[/B][/OR]?[/I]´´ proběhlo mi hlavou a bez dalšího přemýšlení se vydávám do temnoty sklepa. Cestou si to však rozmyslím a volám hostinského ke stolu[I][/I][OR][B]Dej mi pivo, došlo mi. A nezapomeň na pořádnou pěnu[/B][/OR].[I][/I] Popíjím dál a naslouchám šumu hostince, který se nese v duchu krys a toho vlka, který vystartoval jako kdyby cítil smrt.

,,[I][OR][B]Ta elfka je pěkná[/B][/OR][/I],, říkám si v hlavě a pozoruji její ladné křivky.
Niama_Saskie--- > Timmy;Wulfrik;Carolus       22. Února 2019 14:18:49
Spokojeně usrkávám ze své sklenky vína a očima jen tak bloumám po lokále. [I]Hele vlk vzal roha, asi ho pán volá[/I] Dál spokojeně relaxuji. [EL][B]Teda to byl kus, kde se tu ty mrchy vzaly![/B][/EL] Zanadávám na krysu v lokále. Při prohlášení hospodského zpozorním. [I]Tak jídlo zdarma říká? Hmmm...že bych tu přeci jen pár dní zůstala? Z toho žoldu mi sice ještě něco zbylo, ale proč trochu neušetřit. A navíc je to hezká hospůdka, až na tu krysu je moc fajn, no tak bych jim tu mohla trošku pomoct.[/I]
Ohlédnu se po reakcích svých spolustolovníků. [I]Ták ten to tedy vzal hopem.[/I] Proběhne mi hlavou při odchodu elfa, zvednu se a vydám se k hostinskému. [I]Lidi se do toho tedy moc nehrnou. [/I] Pokrčím rameny.

[OR][B]Zdravíčko pane hostinský. Copak to tu máte za krysí problém? Vypadá sice velká, ale že by se nedaly pohubit bych neřekla. [/B][/OR] Promluvím na hostinského, jakmile k němu přijdu. Na chvilku se ještě zamyslím. [I]Stejně si myslím, že ti to co zkoušeli spíš jenom zmizeli jakmile zjistili jak nechutně vypadá krysí doupě. Je to hnus, ale to dám, vím co čekám.[/I]
Začnu se vyptávat na podrobnosti. [OR][B]Kde se usadili? A co jste na ně už zkoušel? Ať vím co nefungovalo a můžu zkusit něco dalšího.[/B][/OR] Nabídnu své služby.


**********************

Jestli-by stačil tenhle rozsah a úroveň příspěvku, tak jsem schopná odepisovat tak 3-4 týdně.


Kalema--- > Hudzisan;Leesli       22. Února 2019 16:51:46
Když nám Leesli pokynul rukou ať jdeme za ním a začal otevírat dveře, myslel jsem si, že nikoho uvnitř nenašel. Když do mě ale Lionelus drknul a uviděl v dálce páry očí, hned jsem věděl že je něco špatně. Nevěděl jsem ani kdo to je, dokonce jsem ani nepoznal zda jsou to lidé nebo člověk. Jediné co jsem dokázal odhadnout je že nás bedlivě pozorují ale ani to, že se nehýbou mi moc klidu nedalo. než jsem se otočil směrem k domku napadlo mě ještě, jestli to náhodou není ten člověk který se vydal na cestu před náma. Jelikož jsem o něm neměl žádné zprávy, mohlo se klidně stát, že má nějaké kumpány a hodlají si na nás počkat.

Když jsem ale došel k Leeslimu, zjistil jsem že to jeho špehování asi nešlo zrovna podle plánu. Ta paní se tvářila jako moje sousedka z dětství, když jsem jim jako malý nechtěně šiškou rozbil okno. Při prvním pohledu na ní jsem ale byl zděšený. [I]No sakra tak jestli tohle je stárá baba tak já musím být shnilá chodící kostra. Tak sexi starou babku jsem fakt ještě neviděl. Takže buď nám ten hostinský pěkně kecal, a nebo ta baba dokáže změnit podobu. Což by teda dokazovalo že je čarodějnice. Hm..... a nebo má hostinský velice zvláštní apetit na ženy. V tom případě bych ale nechtěl vidět jeho manželku HA.[/I] Z přemýšlení mě vytrhnou až její slova. To co řekla mě ale překvapilo ještě víc než vzhled. [I]No to mě podrž jak tohle doháje zjistila? Vždyť jsme se o tom bavili jen mi tady a nikdo jiný a k tomu jsme se ještě nedohodli zda to uděláme nebo ne ? Tak to je v háji ještě dřív než to začalo fakt skvělí. Ale co že to říkala ? Co tu chceme ? si snad z nás dělá jen srandu. Tak to co jsme téměř zavrhli ale ten praví důvod proč tu jsme neví ?[/I] Neměl jsem žádné tušení, jak to mohla zjistit. Kromě údajné domněnky o čarodějnictví, což by to vysvětlovalo ale to ještě nebylo potvrzené


Když se Leesli ujal slova, nevěděl jsem jestli mám taktéž promluvit nebo mám radši mlčet. [OR][B]Dobrý den vážená slečno.[/B][/OR] Tohle byla jediná slova, která jsem řekl a mírně jsem se u toho i uklonil. Jelikož ale Leesli mluvil dost nóbl rozhodl jsem se, že ho radši nechám mluvit a uvidím jak se budou věci vyvíjet dál. Kdyžtak se zapojím do konverzace. Snad se nic nepokazí ještě víc než se už pokazilo ale pořád jsem byl trochu nesvůj kvůli těm neznámým stvořením tam venku. I když na druhou stranu když věděla o nás musí vědět i o nich.
Wulfrik--- > Timmy;Niama_Saskie;Carolus       22. Února 2019 17:55:25
[I]Již jsou to dny co jsem byl naposledy v civilizaci.[/I] Pomyslím si když konečně dojdu k hospodě. [I]No, civilizace je asi hodně nadnesené slovo.[/I] Rozhlédnu se kolem sebe. [I]Dobře oprava, jsem v totální díře. Snad tu budou mít pivo a něco na zabití abych si i něco vydělal.[/I] S těmito myšlenkami vcházím do hospody.

První čeho si všimnu je chrápající vlk u jednoho stolu. [I]Hmm, zajímavé.[/I] Skloním se k Ulfovi [BA][B]Tak co zablešenče? Nechceš mu natrhnout kožich abysme si měli kam sednout?[/B][/BA] Ulf chvíli pozoruje vlka, pak jenom zamručí a sedne si. Z jeho postoje naprosto křičí. [I][BA][B]Pokud ho chceš vyhnat posluž si, já si tady budu seďět a budu koukat.[/B][/BA][/I] Kouknu na vlka.. kouknu na ulfa... opět na vlka, potřesu hlavou. [BA][B]Fajn, tak si sedneme jinam.[/B][/BA] Zamířili jsme k jednomu polo obsazenému stolu kde zatím jsou jenom 3 osoby. [I]Umm roztomilá elfka a dva hejskové. Nic zvláštního ale napadá mě pár věcí které by se dali s tou elfkou provádět.[/I] Usměji se, spíš ušklíbnu a sednu si ke stolu. Ulf se mi zatím uvelebí u nohy.

Čas plyne a nic zvláštního se neděje. Někdo přijde, někdo odejde. Sedím zahleděný do piva a přemítám. [I]No aspoň to pivo maj docela dobrý. Sedím tu však skoro hodinu a zatím sem neslyšel o žádné bestii jenž by sužovala místní kraj a za jejíž odstranění by byli ochotni vysolit zlaťáčky. Možná by šlo nějakou bestii vytvořit, vlky a medvědy tady budou mít určitě. Můžu se na pár týdnů schovat do lesa a spolu s Ulfem terorizovat místní farmáře. Pár mrtvých by určitě rozproudilo jejich fantazii, pak bych se náhodou objevil a zachránil bych je před strašlivou bestii. Jo to zní jako nejlepší plán kterej sem zatím měl.[/I] Spokojený že mě něco napadlo dopijím pivo a chystám se odejít. Když si všimnu jednoho kapitálního kousku z rodu krysího jak si to peláší po hospodě. [I]No teda, tak to byl macek.[/I] Z dalších úvah mě vytrhl hostinský. [I]Tak tys něco nabízel jo? Jídlo zdarma? No k mému budoucímu partyzánskému poslání se budou nějaké zásoby hodit. To beru.[/I] Ještě před tím než vyrazím k hostinskému jenom zaslechnu jak elfka zamrmlá na adresu krysy. [BA][B]Pche, elfové.[/B][/BA] zabručím si pod nosem a vyrážím k hostinskému ke kterému míří i elfka.

Došla k němu o chvíli dřív než já a tak čekám. Zatímco čekám až její slovní průjem skončím rozhlížím se po lokále. [I]Kam se poděl ten hejsek?[/I] Rozhlížím se. [I]Jasně hejsek zmizel, vlk zmizel, Ulf chrápe pod lavicí. Je čas odsud vypadnout.[/I] Nejspíš uběhlo více času než sem myslel protože elfka mezitím zmlkla. [I]Zdá se že ona chce problém řešit tady na domácí frontě. To já se potřebuju dostat ven. Ale pokud upozorním na fakt že půjdu ven zjistit co se stalo s těmi co odešli mohla by se ke mně přidat. Musím to nějak zahrát. O nějakou kouli na noze nestojím.[/I]

[OR][B]Hej ty![/B][/OR] Houknu směrem na hospodského. [OR][B]Poď sem.[/B][/OR] Dávám si záležet abych se nenápadně vzdálil od oné elfky a čekám na reakci hospodského.
Hudzisan--- > Kalema;Leesli       22. Února 2019 22:22:54
S povědomím o smečce vlků na chvíli znejistím a jakmile na nás Leesli mávne ať jej následujeme, dlouze neváhám a jdu za ostatními dovnitř. Projistot pak za sebou zavřu dveře, to jen pro případ, že by se ti vlci, nebo ten, kdo jim poroučí, přeci jen k něčemu rozhdli.

Vyslechnu si, co nám ta hezká žena řekne a pak nechám promluvit ostatní. Nakonec se pak také přidám do rozhovoru.

[OR][B]Omlouváme se za to tam venku, nechceme nikomu ublížit a i když to není ta nejlepší situace, při které se seznámit, tak já jsem Hudzisan a toto je Bobo.[/B][/OR] U kážu na svého ptáka visícího mi na rameni. *Krák
[OR][B]Líbíte se mu a mně taky, bylo nám řečeno, že tu pobývá postarší žena zabývající se bylinkami a vším tím okolo. [/B][/OR] Odvětím k dámě a pokusím se v nestřežený okamžik znovu sklouznout pohledem k jejímu úchvatnému dekoltu.
[OR][B]Přiicházíme ze Studnice. Věci se tam začali vymikat kontrole s příchodem potkanů a krys, které se jim tam nezastavitelně začali množit a místní nevědí, co s nimi. Hostinský, tedy starosta se zmínil o zdejší usedlosti a řekl nám, že zde přebývá patrně vaše babička a dokáže namíchat jed, který by se dokázal s tou havětí vypořádat jednou provždy. Máte tu něco takvého?[/B][/OR]
Dodám nakonec s mírným úsměvem na tváři s vědomím toho, že se mi líbí, a to velice.
[OR][B][I]Nemůžu si pomoct, takhle nazlobená se mi líbí ještě víc.. jen doufám, že to bude její vnučka..[/I][/B][/OR]
Leesli--- > Kalema;Hudzisan       23. Února 2019 11:49:03
Při přívalu slov Hudzisana ztuhnu. [I]Je mladý, ale mohl ji se nechat alespoň představit. [/I] Zamračím se nad jeho pokusem být okouzlující. Náhle si něco uvědomím. [I]Hostinský věděl, že bude mít ten jed, ale proč mu riziko moru připadalo příjemnější, než návštěva bylinkářky. A neříkal staré bylinkářky? Tady něco nehraje... a kde je do háje ten chlapík v zeleném z té hospody. [/I] Projede mnou pocit mrazu který nepřebije ani to víno.

[I]Přijde mi více jako druidka než normální bylinkářka nebo čarodějka.[/I] Nechám si hlavou projít Hudzisanova slova o "vnučce" a na chvlíli se uklidním. Silné podezření způsobuje, že se mi lehce potí ruce. Začnu se rozhlížet po běžných indiviuálních věcech denní potřeby.

*********************
Mezitím co Hudzisan mluví se moje postava rozhlíží po místnosti a snaží se najít věci, co se běžně nevyskytují v párech jako například párovou postel, dvě oddělené postele, hřebeny, brýle, boty jež se nosí dovnitř (více než jeden pár) apod.
Carolus--- > Timmy;Niama_Saskie;Wulfrik       23. Února 2019 21:04:06
Koukám na staré dveře a and hlavou mi visí vývěska. [I]Hostinec ve Studnici...já bych to spíše pojmenoval Zapadlý hostinec. [/I] Rozhlédnu se okolo sebe a pomalu vejdu do té budovy. [I]Fuj[/I] Nakrčím nos. Podívám se po místnosti a hlavou i běží, jaká směsice lidí tady je. Záhy zjistím, že zde nejsou pouze lidé. Můj pohled spočine na obrovském vlku, který leží u prázdného stolu. Chvilku si pohrávám s myšlenkou, že bych si sedl k němu, ale nakonec volím volný stůl hned vedle. Sednu si úplně do rohu, objednám si mléko a pozoruji okolí. Během chvíle si ke mně sednou dva elfové, jeden člověk a dokonce pes! Podezřívavě se na ně podívám, ale poté si dál hledím svého.
Má sklenice je téměř na dně, když nastane v hostinci pozdvižení. Otráveně rozhlédnu po místnosti a vidím, že tady pobíhá velká krysa. Ušklíbnu se a zahledím se do stolu. Krčmář začne něco vykřikovat. [I]Tady člověk nemá ani chvíli klidu.[/I]Najednou se zvednou všichni od mého stolu a jdou pryč. Dokonce i ten vlk něka utekl. [I]To jsou ale strašpytlové.[/I] Když vidím, že jeden odchází někam pryč a druzí stojí poblíž hostinského, tak se tak jdu za nimi a stojím poblíž, abych slyšel, o čem mluví. Zamyslím a dokonce si vzpomenu, co krčmář říkal. [I]Jídlo zdarma? Za takovou chvilku? Proč ne.[/I] Jakmile ostatní domluví s hostinským, tak zaplatím za mléko, odejdu z hostince a vydám se k nejbližšímu obyvateli, aby mi řekl, kde se nachází bylinářka.
Granit--- > Nidhogg       28. Února 2019 12:33:24
Rozhodneš sa nechať pivnicu pivnicou a vyraziť do hostinca.

Si ešte stále pri pivnici keď sa rozrazia dvere a von vybehne veľký modrý vlk. Ak si začneš spomínať, tak je to ten veľký vlk čo sedel pri dvoch barbaroch.
Zavetrí niečo vo vzduchu a beží tvojim smerom, respektíve skôr beží smerom k pivnici, po tebe sa ani nepozrie. Pri pivnici znova pričuchne k zemi a vyzerá to, ako keby stratil nejakú stopu. Behá tu po okolí a potom sa rozbehne smerom von z mesta.

Výrotkovia postávajúci na druhej strane ulice sa začnú smiať po odchode vlka a ešte si aj podajú ruky a začínajú sa rozchádzať.

Vstúpiš do hostinca a je tu pár nových ľudí. Stôl, kde bol predtým barbarský párik je voľný stôl, už tu nikto nezostal. Pri jednom stole kde predtým bola partia dobrodruhov čo išla za tebou, sú úplne iný dobrodruhovia, je tam barbar s veľkým psom, človek v pánskych šatoch, a tentokrát elfský párik.
Zrovna diskutujú z hostinským, že mu pomôžu z jeho krysím problémom, keď do miestnosti vstúpiš ty a položíš jed hostinskému na pult tak ten sa usmeje. [b]"Jedlo na týždeň je tvoje. Mám to nakvapkať do nejakého jedla a hodiť im to tam, alebo čo s tým?"[/b]

Či mu to vysvetlíš je len a len na tebe. V každom prípade, keďže to ty aplikovať nechceš, a nemáš prečo keď už ti odmenu prisľúbil, tak môžeš v pokoji odísť za hrobníkom.

Cesta k hrobníkovi a cintorínu je síce opačným smerom ako si bol v lese. Ale v každom prípade ti nerobí problém prísť k cintorínu. Cintorín je na takéto malé mestečko akýsi veľký. Odhaduješ, že toto mestečko má tak okolo sto obyvateľov a tu je hrobov a hrobiek aj 5-6 násobne viac. Pri cintoríne je pomerne pekná kaplička, veľká dostatočne aby sa tam ľudia pomestili. Je to pomerne veľká kaplnka. Pri kaplnke je ešte jeden dom, popis sedí na ten dom, ktorý ti opísala "stará babka" bylinkárka. Z komína sa dymí aj keď je vonku dosť teplo, takže ti príde zbytočne vykurovať dom, možno si tam niekto (hrobník?) niečo varí.
Granit--- > Timmy;Niama_Saskie;Wulfrik;Carolus       28. Února 2019 13:09:36
Timmy sústredí svoje myšlienky a potom sa nakoniec rozhodne ešte si dať pivo. Či už ho vystrašil utekajúci vlk, alebo len svoje plány odložil, to už je na ňom. Hostinský po jeho slovách hneď začne točiť jedno orosené.
Keď k hostinskému pristúpi elfka tak potichu prehovorí jej smerom. Váš stôl je dosť blízko aby ste to všetci počuli. [b]"Toto je práveže jedna s tých menších."[/b]

Skôr ako jej stihne odpovedať na druhú otázku si ho zavolá barbar, a tak vezme pivo určené pre Timmyho a odchádza k vášmu stolu. [b]"Hneď som späť."[/b] Povie pritom elfke.
Ako však príde k Wulfrikovi a opýta sa ho, čo si praje. Otvoria sa dvere a dovnútra vôjde mladý pán v zelenom plášti a z dlhou okovanou holí. [b]"Možno sa krysí problém práve vyriešil. Hneď som späť."[/b]

Povie hostinský a ide k pultu kde sa postavil človek v zelenom. Na pult len položil nejakú lahvičku. [b]"Jedlo na týždeň je tvoje. Mám to nakvapkať do nejakého jedla a hodiť im to tam, alebo čo s tým?"[/b] spýta sa mladého kúzelníka, ktorý evidentne bude jeden z tých dobrodruhov o ktorých sa v hostinci hovorilo.
Ten potrvdí že sa jedná o jed, ale potom odíde preč, pretože má ešte niečo na práci.

Hostinský sa pozrie na elfku a na vás ostatných a potom dodá. [b]"Keď vám dám mäso a jed pôjde niekto z vás dolu, rozhádzať tam otrávené mäso a, no to je vlastne celá úloha. Ak to niekto z vás spraví, tak celý stôl dostane večeru a jedno orosené pivo zadarmo."[/b] Pozrie sa na elfku. [b]"Prípadne víno, alebo vodu."[/b]

A tak ste boli zatiahnutý do prvej spoločnej úlohy, aj keď nemusí to byť úloha spoločná, môžete to všetci rázne odmietnuť, a ešte je varianta, že to spraví jeden z vás a ostatný len zlíznete smotanu (z piva).
Wulfrik--- > Timmy;Niama_Saskie;Carolus       28. Února 2019 13:45:34
Hostiský jako první reaguje na navrátivšího se hejska. [I]A hele tak tady je, asi se šel jenom vymočit a už může lít dál.[/I] Jako další odpovídá elfce. [I]Cože?!! Tohle byla jedna z menších? Tak to mě fakt zajímá jak vypadaj ty opravdu velké. No možná si tady přece jenom neožeru držku. Pokud tohle byla menší, Tak bych za ty velký mohl aji něco vydělat. Ummm vybavení tady mám, s trochou štěstí se mi podaří krysí maso vydávat za zvěřinu a ještě bych ho mohl za nějaké zlaťáčky prodat. S kožešina a bych pak taky něco udělal. [/I] Usměji se. Vidím jak ke mně jde hospodský. [I]Tak změna plánu, pokud půjdu ven tak se té elfce ještě podaří to vyřešit a budu mít smůlu. Musím tu zůstat, nějak jí zdržet, třeba bych jí koupil pití a až bude v náladě tak si doskočím do sklepa na trochu řezničiny. Jo to půjde.[/I] Připravuji se že si s úsměvem objednám pivo a cokoliv co pije elfka. [OR][B]Chci jed.....[/B][/OR] V tom si všimnu že mi hospodský nevěnuje pozornost a hledí na postavu v zeleném. [I]No bezva....[/I]

[I]Jasně takže jídlo na týden je mimo hru. No nevadí, stejně se potřebuju nějak dostat do toho sklepa a potřebuju chvilku klidu.[/I] Poslouchám nabídku hostinského. [I]Umm jídlo pro celej stůl? No ty dva hejsky sice hostit nechci, ale na druhou stranu za to neplatím. A stejně si jich nemusím všímat. Takže nejdřív se nadlábnu, pak tu elfku ožeru... a pak uvidím co mě ještě napadne.[/I] Lehce souhlasně si zamručím při představě co mě večer čeká.

[OR][B]Fajn, udělám to.[/B][/OR] Natáhnu ruku k hostinskému aby mi mohl dat jed a maso. [I]A když nad tím tak přemýšlím, stejně mám v plánu ty krysy zabít. ale pokud by jejich maso bylo otrávené tak bych ho nemohl prodat. Vlastně mohl, ale kdo by pak zaplatil? No.... vlastně pokud je ten jed dost prudkej, můžu to maso prodat ve vedlejší vesnici a trvat na tom aby kupující ochutnal. Pak bych pobral všechno zlato a ne jenom to co mi chce zaplatit. A pokud bych tam nechal lahvičku se zbytkem jedu obvinění by padlo na tu místní bylinkářku. A ještě bych mohl dostat odměnu za to že ji pak ulovím. Teďka už jenom zbývá otázka jak moc je ten jed prudký.[/I] Zatímco čekám až mi hostinský podá co jsem chtěl ještě se zeptám. [OR][B]Jak je ten jed vlastně prudký?[/B][/OR] Tvářím se rozmrzele aby to vypadalo že mě to vlastně vůbec nezajímá a jenom to chci mít za sebou.
Nidhogg--- > Granit       28. Února 2019 16:53:55
Proběhnuvší vlk kolem mne získal na chvíli moji pozornost, ale mám před sebou jiné problémy.
[I]Naštěstí jsem se těm dobrodruhům vyhnul. Má paranoia mě občas překvapuje, ale díky ní jsem zatím naživu.[/I]

Vstoupím do hostince a rozhlédnu se kolem. Lidé jsou zde jiní. Ani není divu, když je tento svět neustále v pohybu.

Nad partou dobrodruhů nabízející své služby se jen pousměji. S hostinským si potřesu pravicí nad smluvenou odměnou.

[B]Samozřejmě doufám, že mi proplatíte náklady za cenu toho jedu. Nehodlám vás tady zálohovat z vlastních financí. Je to rovných 10 zlatých.[/B]

To, že mi bylinkářka dala slevu mu samozřejmě po předchozím rozhovoru s ním neprozradím.

Poté co od něj obdržím sumu. tak mu vysvětlím přesně jak se aplikuje jed a dál se problémem nezaobírám. Vše je vyřešeno.
Ještě se s ním rozloučím a již vyrážím směrem k hrobníkovi s poslední lahvičkou.

Projdu kolem kaple a odplivnu si na zem. [I]Víru jsem nikdy zrovna neměl v oblibě. Je to přeci jen nástroj ovládnutí myslí davu.[/I]

Prohlédnu si okolí a přistoupím ke dveřím na které třikrát rázně zaklepu pěstí.

[I]Evidentně bude doma. Tak ať to máme brzo z krku a já si můžu alespoň na den či dva odpočnout a vymyslet co dál. Doufám že se vyskytne nějaká možnost si někde přivydělat, nebo se trochu pobavit.[/I]

Chvíli čekám co se bude dít.

[I]Měl bych od něj rozhodně získat co největší množství informací o tomhle městečku a dozvědět se, jaké jsou místní poměry. Možná bych si mohl ověřit i určité množství informací o tomhle kraji. Třeba se dozvím nějaké tajemství nebo nedávnou příhodu. Rozhodně si ho trochu vyzpovídám.[/I]

Chvíli nad tím uvažuji, jak tam tak čekám, než přijde.

[I]Rozhodně si odpočnu v hostinci, dám se trochu do kupy. Stavím se také znova u bylinkářky pro slíbenou odměnu za doručení hrobníkovi. Promluvím i s ní, co se kde děje. Zeptám se hrobníka co o ní ví před tím, než od něj odejdu. Vyslechnu nejnovější drby od hostinského, pokud za ně nebude chtít úplatu. Poslechnu si o čem se mluví v hostinci, projdu si městečko. Poptám se u místních obchodníků.A uvidím, jestli stojí zato se tu zdržovat, či ne.[/I]

Plán se mi pomalu v hlavě rýsuje.

[I]Takže. Předat lék. Vyzvědět informace od hrobníka. Vrátit se do hostince. Najíst, prospat a umít se. Poslechnout si drby v hostinci. Projít si městečko. Stavit se znovu u bylinkářky? Ano, takhle... ale, kde k čertu ten chlap vězí?[/I]

Trochu mnou projede nepříjemný pocit, když se mi ve vzpomínkách zobrazí rozhovor s bylinkářkou.

[I]Mám z ní špatný pocit. Možná, že je to nějaká démonická bytost nebo stará čarodějnice, co si změnila věk kouzlem. Ale, co bych se bál. Kdyby se mi to potvrdilo, tak to je moje krevní skupina. Jestli mi ale s těmi bylinkami navíc za donášku kecala, tak jí usmažím a vyberu celou chajdu.[/I]
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaká, že je přesně denní doba. Nějak mi to uniklo. Děkuji.
Chtěl jsem se taky zeptat. Ví moje postava také něco o historii toho kraje, kdo zde vládne, jaká je politická situace, válka atp? Samozřejmě mimo obsah příspěvků, které jsem četl. Dík *6*


Niama_Saskie28. Února 2019 19:29:50
Vyslechnu si hostinského odpověď. [I]Jedna z menších?Tak to jsou rozhodně největší co jsem zatím potkala. A to v tom vojenském táboře nebylo zrovna čisto.[/I] Zavzpomínám na své poslední dobrodružství jako posila armády jakéhosi výbojného šlechtice. Trpělivě vyčkám, zatímco se hostinský věnuje roznášce a rozpravě s barbarem.


Ohlédnu se po příchozím v plášti. [I]Tak to šlo rychle, jídlo na týden je v trapu. A to jsem si říkala, že možná pláchl.[/I] Poslouchám jeho hovor s hostinským. Zpozorním při jeho prohlášení o jiné práci a následné nabídce hostinského. [I]Stojí mi za večeři jít se přetahovat s krysama? A proč ne, protislužba to je, něco se dít bude a co aspoň zase jednou začas někomu pomůžu. Fajn.[/I] Rozhodnu se v duchu a otočím se na zpátky příchozího hostinského.

[OR][B]Jdeš do toho? Ráda ti s tím pomůžu.[/B][/OR] Prohlásím směrem k barbarovy s obřím psem. [OR][B]Slyšela jsem tvrdit, že to umí být pěkně lstivé mršky.[/B][/OR] Pokývu hlavou při jeho dotazu na prudkost jedu a v duchu si udělám poznámku, že na tu bylinkářku se pak musím ještě zeptat.
[OR][B]Jak je prudký je dobrý dotaz, a ještě bych se zeptala jestli nevíte zda vadí když se dostane na kůži. Ať se omylem neotráví i my. [/B][/OR] Ještě na chvilku se zamyslím a pak pokračuji. [OR][B]Možná by bylo fajn, aby nebyl moc rychlý, prý některé tlupy krys napřed nechají ochutnat jen několika z nich. A teprve když hned nepojdou tak se pustí do žrádla i ty ostatní. [/B][/OR]


******

Tohle mělo být jen pro Wulfrika, Timmiho a Caroluse. Sorry error
Wulfrik--- > Timmy;Niama_Saskie;Carolus       28. Února 2019 20:37:28
Netrvalo to dlouho a elfka hnedka nabídla že se přidá. [I]No tak to sem ještě potřeboval, buchta která se bojí myší a začne vyvádět když si ušpiní vlasy. A k tomu všemu mě bude jenom zdržovat.[/I] Chvíli poslouchám jak mluví. [I]Lstivé mršky? To si dělá srandu? Však jejich mozek zpracovává tři podněty. Pěkně to voní tak to sežeru. Pěkně to vypadá, jupí dneska si vrznu. Tamto vypadá nebezpečně radši uteču. Vlastně když tak nad tím uvažuji... jejich jednání se od lidí vlastně tolik neliší.[/I] Její další otázka se taktéž týká prudkosti jedu. [I]Neboj slečinko.. jedu by na tebe byla škoda, nemyslím že bys měla mrtvá větší cenu než živá. [/I]K dalšímu uvažování jsem se již nedostal protože elfka se svým proslovem pokračovala. [I]To si dělá srandu!! Krysí ochutnávači? Kde tohle sakra sebrala? Ta musí hulit zajímavej matroš. Možná by nebylo tak špatné ji zabít a ten matroš osvobodit. Ten musí stát majlant pokud tohle provede s něčí myslí. Jžš pokud dokáže něco takového vůbec vypustit z pusy tak.. tak.. tak... já ani nevím.[/I] Chvíli se na dívám s vytřeštěnýma očima a lehce pootevřenou pusu. [OR][B]To má být vtip? Krysí ochutnávači? Slečno nechci se vás dotknout ale bude lepší když tady zůstanete. Dole to může být špinavé. Radši si dejte ještě víno. Já se hnedka vrátím.[/B][/OR] [I]A kromě špíny je visoce pravděpodobné že pokud ještě jednou vypustíš z pusy něco takového tak tě asi podříznu a večer strávím sám. Sakra už vím proč nechtěla jít ven, ta kdyby se dostala do lesa tak do hodiny se nenávratně ztratí.[/I] Opřu se o bar a čekám na její reakci.*********
nezapomínejte že to je jenom pro nás :) ne všem
Niama_Saskie--- > Timmy;Wulfrik;Carolus       28. Února 2019 21:10:22
Protočím oči v sloup. [I]Bože, kde ty arogantní chlapský hovada bereš. Na výpravách měli mozek v hlavě jen dva...no teda v hlavě..sice ten jeden byl milý ale myslel něčím poněkud níže. No a trpaslíci, no i když u těch se to dá čekat.[/I] Opět nasadím neutrální výraz a snažím se při své reakci udržet klidný hlas.
[OR][B]Víte, jeden se dočte zajímavé věci, když si prochází staré spisy o zvířatech a jejich životě. [/B][/OR][I]A umí číst[/I] Pomyslím si sarkasticky [OR][B]Nebo aspoň občas poslouchá zkušenější. [/B][/OR] Pár nádechů a výdechů a pokračuji. [OR][B]Pokud vyrážíte sám, prosím. Poslužte si, jsem chtěla pomoct. Nechcete, vnucovat se nebudu.[/B][/OR] [I]Zase, pro dobrotu na žebrotu. Jak typické. [/I]
V zamyšlení zabubnuji jakousi stručnou rytmickou melodii na jílec mého meče visícího u pasu. [OR][B]Jestli změníte názor, třeba, že krytá záda jsou fajn, budu u stolu. [/B][/OR] Kývnu na hostinského. [OR][B]No tak vypadá, že tenhle[/B][/OR] naznačím pohledem směr k barbarovy [OR][B] se toho ujme sám. Poprosím trochu vody. Díky.[/B][/OR]
Vydám se zpátky ke stolu a usadím se na svou židli. Přikloním se ke spolusedícímu elfovy, tiše ho elfsky oslovím. [EL][B]Ach jo, taky ti přijde jako takový pitomec? Tak ať se v těch krysích hovnech hrabe sám.[/B][/EL] Rozvalím se na židli a opět se chopím své sklenky vína.


******

Jéjej, úplně jsem na to zapomněla
Carolus--- > Timmy;Niama_Saskie;Wulfrik       2. Března 2019 09:01:48
Posluchám, jak hostinský odpovídá na všechny jejich dotazy. [I]Tohle, že byla malá krysa? SIce to, co jsme měli doma, bylo podobně velké, ale větší si nedokážu ani představit.[/I] Chystám se vykročit směrem ke dveřím, když najednou se otevřou. Vidím člověka, který se nápadně podobá kouzelníkovi. [I]Doufám, že si přisedne sem, rád bych si s ním popovídal.[/I] Bohužel, mé přání se nesplní. A dokonce kvůli němu nebudu mít ani jídlo zadarmo! Vrhnu otrávený pohled jeho směrem. [I]Ale, ale, zase se to obrací k lepšímu. Otrávit krysy by nemuselo být tak těžké. To zvládne i ten barbar. A já se pak zase najím...[/I]
Usměji se nad svým plánem. A jako bych to neříkal, barbar hned horlivě běží plnit úkol, jako poslušný pejsek. [I]Výborně.[/I] Já mezitím vyklouznu ven z hostince, rozhlídnu se a běžím za tím kouzelníkem. Zastavím ho. [B][OR][B][/B]Dobrý muži, viděl jsem vás, jak jste donesl onen jed na krysy. Hned jsem zaznamenal, že jste kouzelník. Neměl byste chuť přiučit začinajícího kouzelníka něčemu novému? Carolus, k vašim službám.[/B][/OR]
Timmy--- > Niama_Saskie;Wulfrik;Carolus       2. Března 2019 11:37:38
Nehodlám se vrhat do nějakého hrdinského činu. Mám tu orosený půllitr.. Jak tak dopíjím pivo, zaslechnu jak se Elfka snaží dostat barbarovy k tělu.. podle mě si netroufne jít sama.. a nebo má v plánu něco, u čeho bych byl nerad..

Každopádně.. Zůstanu v klidu sedět u stolu. a počkám, až jak se ti dva domluví. Je dost možné, že v tom sklepě něco bude, nějaký poklad, ukryté zbraně.. cokoli. Kdo ví, co se může skrývat pod hospodou jako je tahle.

Pokud se ti dva vydají dohromady, půjdu hned za nimi. Přece jenom.. budu mít bezpečnou cestu. Kdyby chtělo někde něco povolit, půjde to na ně a já projdu již ověřenou a bezpečnou cestou.
Nechci mít společnost, raději se držím dál..

[OR][B]S elfkou bych klidně šel[/B][/OR] říkám si v hlavě a přitom pozoruji barbara, který stojí s elfkou u baru [OR][B]ale s tím barbarem opravdu ne.. nevím co je zač a co se mu honí v hlavě. Přece jenom.. barbaři mají úplně jiné myšlení než my. Jsou to tupé nástroje, přinášející bolest a smrt.. nebude beztak o nic lepší[/B][/OR]
Timmy--- > Niama_Saskie;Wulfrik;Carolus       2. Března 2019 11:47:53
[EL][B][I]Nepřijde... Mě je to jasné už jenom podle jeho arogantního přístupu. Podívej se, jak stojí opřený o bar.. Připadá si důležitě. Barbaři vždycky byly takový.. podobní lidem, akorát v té hlavě jim chybí rozum a racionální přemýšlení.. Každopádně, co se týče úkolu ve sklepě.. možná by nebyl špatným společníkem, pokud bychom byly schopni se domluvit.[/I][/B][/EL]

Po dokončení poslední věty mi na rtech naběhne mírný úsměv, který ihned zahalí rezavá kapalina v půllitru.
Niama_Saskie--- > Timmy;Wulfrik;Carolus       3. Března 2019 20:44:40
Protáhnu si v sedě na židli záda, pak tiše pokračuji k Timmimu [EL][B]No jo, s barbarama jsem si nikdy moc nerozumněla to je fakt. A tak je fakt, že by se mu pomoc asi hodila. Jestli jsou fakt tak veliký. No jeho chyba, pak to tam ale asi půjdu omrknout jak to vypadá. [/B][/EL]
Znovu usrknu vína. [EL][B]A co ty, jak se vede? Odkud přicházíš a tak vůbec. Jenom si tak říkám, že elfí společník je na cesty fajn nápad.[/B][/EL] Odmlčím se a rozvalím se na židli. Nechám Timmimu prostor na případnou odpověď.
Timmy--- > Niama_Saskie;Wulfrik;Carolus       5. Března 2019 09:11:16
Upiji piva a přesednu si blíže k elfce.[EL][B] O mě se nic moc nedozvíš. nejsem ten typ, který se hodlá kamarádit a nebo se seznamovat s ostatními.[/B][/EL]

Po této odpovědi mi naběhl kamený výraz. Dopíjím své pivo a vydávám se ven z hospody na náměstí.
Granit11. Března 2019 09:04:58
Na príspevkoch pre všetkých sa pracuje *4*....
Granit--- > Kalema;Hudzisan;Leesli       11. Března 2019 09:27:25
Leesli otvori a vstúpi do vnútra, tá vôňa ktorá sa tu rynie je veľmi aromatická a nevieš posúdiť či ti to vonia alebo smrdí, je to vôňa zmesi bylín a kvetov. Asi ich varí v tom kotlíku na boku.
[b]"Tak začínam si myslieť, že ten čo tu bol pred vami mi netvrdil úplnú pravdu. Asi ste sem neprišli kradnúť ako mi on povedal, čo?"[/b]

Tieto slová už mohli zachytiť aj ostatní, ktorí prišli chvíľu po Leeslim. Lionelus je vlastne jediný z vás, ktorý nič na situáciu nehovorí a len sleduje okolie. Evidentne sa vám začne dýchať lahšie po predstavení od Hudzisana. Ten zlý pocit úplne vymizne keď Hudzisan povie prečo ste prišli.
[b]"Tak musím povedať, že to je riadny hajzlík, ten čo tu bol pred vami. Evidentne chcel aby som vás zdržala."[/b] Povie a neveriacky krúti hlavou. [b]"Takto sa nechať nachytať... Ach jaj nestretávam veľa ľudí to bude tým."[/b] Na svoju babičku nejak spočiatku nereaguje, ale nakoniec sa dostane aj k tomu.

[b]"Vyzerám ako babka, no povedzte starostovi, že keď ho uvidím, tak mu to vytmavím, nech mi radšej do lesa nelezie! "[/b] Začína byť rozčúlená, ale rýchlo sa upokojí. [b]"V každom prípade teší ma, môžete ma volať Eleanor. Jed namiešať viem, ale asi to nebude mať už pre vás zmysel, keďže som jed odovzdala tomu pred vami. Avšak dala som mu liek pre hrobníka. Takže ak si cení našej dohody, tak mu ten liek doručí."[/b]
Leesli medzitým popozerá všetko čo vidí, ale žiadne veci pre dvoch a viac ľudí tu nevidí, práve naopak mu príde, že aj na jedného je tu málo vecí na bežný život, byliniek a flakónikov tu je na druhú stranu enormne veľa.

[b]"Môžem vám na cestu uvariť upokojujúci čaj, v každom prípade kade ste prišli, tade môžete aj ísť domov, les vás pustí."[/b]
Usmeje sa najskôr na Boba. [b]"Ahoj Bobo."[/b] Následne pozoruje aj Lionelusa. Ten sa celý ošíva a Eleanor k nemu prehovorí. [b]"Keď budeš mať čas tak sa za mnou stav, budem mať pre teba špeciálnu úlohu."[/b] Žmurkne na Lionelusa a ten sa začne ošívať ešte viac.

Zatiaľ je však na vás ako budete pokračovať.
Granit--- > Nidhogg       11. Března 2019 09:47:18
Hostinský sa na teba pozrie, žmurkne a podá ti váčok so zlatými tak, aby to zostalo len medzi vami. Po prepočítaní (kde budeš prepočítavať nechám na tebe) je tam 10 zlatých.

V každom prípade mu vysvetlíš ako sa aplikuje jed a on síce vyzerá všelijak, ale prikývne. Už pozerá po dobrodruhoch a vyzerá, že dostanú tú možnosť "nakaziť" sa, aj keď by to malo byť bezpečné, ak sa dá "babke" veriť.

Po príchode ku kapličke si odpľuješ a prisaháš že si počul krátke sss. Zaklopeš silno trikrát a čakáš čo sa bude diať.
Počuješ, že sa tam vnútri niečo deje, dokonca si počul aj veľmi slabé [b]"Už idem."[/b], ale bolo to také skôr šepkanie. Po minúte si nie si istý, či to nebolo len v tvojej hlave.

Dvere sa otvoria a ty skoro zaútočíš, lebo v dveriach sa ti zjaví zombie, teda nie je to zombie, ale tento dedulo k tomu rozhodne nemá ďaleko. Evidentne s ním niečo nie je v poriadku, určite je chorý, ale vlastne načo by mu bol liek, keby nebol.
Podľa všetkého sa ledva drží na nohách, nie kvôli veku, ale kvôli chorobe. [b]"Prajete si?"[/b] Spýta sa hrobník veľmi oslabnutým hlasom, takým pološeptom.

Hneď ako vidí, že mu nesieš flakónik s liekom tak si vydýchne. [b]"Už som myslel.... že na .. mňa ... zabudla."[/b] porozpráva ti bledý dedulo. Možno nakoniec ani nebude taký starý, ako kvôli chorobe vyzerá.
[b]"Musím ťa... poprosiť ešte o .. jednu lásk..avosť. Mohol by si.... doliať o..lej do ..lampáša? V ka..pln.ke. Ak nestí..ha..š. Poved.z to staro..stovi."[/b] Vyzerá to tak, že odpovedá veľmi pomaly a je to pre neho problematické.

Ak mu položíš otázky, odpovie ti na každú jednu, len to asi chviľku potrvá.

---------

MH:
Pripísal som ti do denníku 5 zlatých, keďže 5 si dával ešte "babke" za jed.
+ máš v inventári aj ružovú masť (od babky)

Čo sa týka histórie kraja. Tak vieš, že sa nachádzaš v Gerdarskom kráľovstve, ale do najbližšieho veľkého mesta je to niekoľko dní cesty. Kráľovská kapitola (hlavné mesto) to je niekoľko týždňov cesty (pešo).
Politická situácia sa skôr rozoberá v mestách ako na dedine, ale nejaké tie drby samozrejme sú. Kráľ má niekoľko potomkov, bratov sestier a podobne a každý by rád vládol. Ale tieto intriky sa dejú hlavne v hlavnom meste.
Vo vojne kráľovstvo nie je. Občas sú nejaké občianske nepokoje, hlavne kvôli rasovej otázke, ale inak je to pokojné kráľovstvo. Ale samozrejme sú tu oblasti kde sa to hemží škretmi, sem-tam sa objaví nekromant a podobne.
Nidhogg--- > Granit       11. Března 2019 10:32:06
[B]Jistě dobrý muži. Bohužel na dolévání oleje mi nezbývá mnoho času. Ale mohl bych to sdělit starostovi, aby se o to někdo v dědině postaral.[/B]

[I]To určitě. Budu ještě tak ztrácet čas s nějakou hovadinou. Nejsem padlý na hlavu, mám přeci šestý smysl na problémy. Na druhou stranu ze starosty bych mohl dostat víc informací.[/I]

Starého hrobníka se v jeho kondici ani na nic jiného neptám a nechávám ho na pokoji se svým lékem.

Po hrobníkově odpovědi vyrazím za starostou, ne proto, abych mu řekl, že nemohu dolít olej v kapličce do lampy, ale abych se dozvěděl nějaké informace.

[I]Docela dobrá záminka proč obtěžovat vůdce Studnice. Mám už toho pochůzkaření po krk. Chtělo by to něco většího. Ale co?[/I]

Cestou ke Starovi přemýšlím o tom, co bych mohl tak pro svoji obživu a pobavení udělat.

[I]Co vím vlastně o tomhle kraji? Tu a tam občas skřet, či nekromant. Pletichy hlavně v hlavním městě. Občas rasové nepokoje, jinak klid. Do hlavního města je to kus cesty. No moc toho nevím. Uvidíme jaké se dozvím drby od starosty Studnice a v hostinci.[/I]

Cestou nakopnu kámen a prohlížím si místní architekturu. Tu a tam v ulici spatřím proběhnout kočku, vzácně i krysu.

[I]Čím to je, že si přijdu jako ten kámen co jsem před chvílí nakopnul. Vždycky k někomu přijdu a ten mě kopne jinam. A vůbec, co to bylo za syčení u té kaple? Už u mě začíná psychoza v tomhle věku? To není možné. Nebo neuroza?[/I]

Moje mysl je jako včelí úl, když konečně dorazím ke starostovo stavení.

[B]Ale co blbnu?[/B]

Řeknu sám pro sebe. [I]Vždyť starosta je vlastně krčmář. To tedy jdu zpět do hostince.Tohle je jen náhodně vybraný dům.[/I]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jinak takový dotaz, odečítal jsi mi těch pět zlatých při placení bylinkářce? Asi si to radši budu příště někam psát.
Jelikož jsem měl 10 zl 4 st a 6md, to by ovšem znamenalo po odečtení 5 zl z předchozích 15 zl, což si má dlouhodobá paměť již nepamatuje zhruba.
15-5=10 a pak
10+10=20 zl
Nebo to je
10-5+10=15 zl?
Nebo to herně znamená, že mě hostinský chce oškubat? :D
Pohoda, už to chápu. Sry v pondělí bývam dost zpomalenej :D
Granit--- > Nidhogg       11. Března 2019 12:22:32
------------------

MH: Pozeral som sa v tvojom finančnom výkaze (zmeny v osobnom denníku) a neodčítal som ti vtedy tých 5 zlatých, preto som ti ich odpočítal až teraz *6* (Resp. prirátal 5)
Nidhogg--- > Granit       11. Března 2019 12:24:02
------------------------------------
Jo v pohodě, to jsem pochopil. Už si to taky nepamatuju. Jinak dík.
Granit--- > Timmy;Niama_Saskie;Wulfrik;Carolus       11. Března 2019 13:51:16
Medzi chlapíkom v zelenom a hostinským dôjde k rýchlej výmene pár tichých slov, dokonca dostane aj nejaký váčok s peniazmi. Potom už odíde a môže sa venovať vám.

Wulfrik položí odpoveď ako prvý a hostinský sa usmeje. [b]"V prípade, že to mäso zjedia tak ich to zabije, ale vraj je veľká pravdepodobnosť, že sa mi na to mäso z vysoka vytoto a utečú preč, a tie hlúpe, ktoré neujdú, respektíve ich malí potomkovia by mali zomrieť časom. A aj preto to neradím dlhodobo dýchať, síce bylinkárka tvrdí, že to pre človeka smrteľne jedovaté nie je, ale tak..."[/b] dodá s úsmevom a ukáže na voňavú pečienku, ktorú práve okolo nesie servírka.
Odpovie tým snáď aj Niame. [b]"Keby som sa oblial, tak si to určite idem umyť do potoka."[/b]

Wulfrik nakoniec odmietne Niamu a tá sa teda vráti ku stolu.

Carolus medzitým vybehne von a hľadá kúzelníka, nikde ho však nevidí. Oproti však stojí partia mladých výrostkov a sleduje vchod do pivnice (ten kde by mali byť krysy). Ak sa tým smerom Carolus pozrie uvidí, že v pivnici behá magická sveteľná guľa (spoznáš hneď, že sa jedná o klasické kúzlo "svetlo")
Je na tebe či pôjdeš za výrostkami, za svetlom, alebo naspäť do hostinca (prípadne vyrazíš pátrať na vlastnú päsť).

Wulfrik nakoniec odchádza sám riešiť krysy, Timmy sa rozhodne ísť na námestie a tak zatiaľ ostáva pri stole sedieť sama Niama.
Vonku vidí Carolusa, ktorý sa práve o niečom rozhoduje a sám môže tak vyraziť smerom k pivnici. Tá je otvorená a už zvonku je vidieť, že vnútri lieta nejaké svetlo, a ak tam nie je obria bludička, tak to bude kúzlo.
Možno práve kvôli tomu svetlu, a možno z iného dôvodu sa tam žiadne krysy zatiaľ neobjavili. Ale objedená mŕtvola veľkého kocúra tam je a vyzerá že ju niečo ohlodalo a starosta/hostinský v jednej osobe to asi nebol.

Timmy sa potom ako vyjde von musí tiež zastaviť, pretože vyjma pár obchodov, kaplnky a tohto hostinca sa v meste nič zvláštne nenachádza a ak hľadá námestie, tak v princípe na jednom akurát stojí. "Mestských" výrastkov vydíte stáť oproti hostincu, dívajú sa na vchod pivnice, ale keďže tam lieta magické svetlo, tak asi sa ich ani nemusíte pýtať prečo, alebo tam stáli už predtým?
Kalema--- > Hudzisan;Leesli       12. Března 2019 18:50:17
[I]Ten co tu byl před námi? Sakra![/I] Mluva o tom neznámém chlápkovi co odešel z hospody dříve mě vážně zarazila. Čekal jsem, že bude mít náskok ale rozhodně jsem nečekal že až tak velký. [I]Doprdele a co teď? přeci ho nenecháme vyhrát. Ne potom co nás ještě chtěl pošpinit.[/I] Mírně vystoupím vpřed a začnu mluvit na čarodějku. [OR][B]Ujišťuji Vás, že jsme Vás nepřišli okrást, ale přišli jsme si pro ten jed. Víte, důvod proč to řekl je ten, že pan hospodský za ten jed nabízí finanční odměnu a jídlo na týden zdarma, protože se k Vám podle toho co jsem viděl lidi z nějakého nám neznámého důvodu bojí chodit. Bohužel nebyli jsme jediní, kdo měl o tohle zájem a ten típek před námi vyrazil trošku dřív, než mi. Nevím sice, proč řekl že Vás chceme okrást, ale rozhodně to nemáme v plánu.[/B][/OR] O tom, že jsme o tom uvažovali, ale neodsouhlasili se nezmíním ani půl slovem. [OR][B]Pokud příprava toho jedu netrvá dlouho slečno Eleanor, chtěl bych Vás poprosit, jestli by jste ho nemohla namíchat i pro nás. Přeci jen pochybuji že se ten problém neobjeví znovu a mít v zásobě více se přeci jen vyplatí takže hádám, že i tak bude ochoten nám za to něco nabídnout.[/B][/OR]

Po proslovu k Eleanor se otočím na svoje společníky. [OR][B]Takže a co vy? Necháte si to líbit? Jelikož jsme 4 a on jen jeden, navíc ty Hudzisane jsi kouzelník pokud vím, napadlo mě, že by jsme mu to hezky vrátili. Nemyslím hned zabít, ale alespoň mu dát pořádně přes držku. Ne za to, že nás předběhl to bohužel byl rychlejší, ale za to, jak se nás snažil bezdůvodně pošpinit a kdo ví, možná i zabít.[/B][/OR] Otočí se zpět k Eleanor a promluví na ni. [OR][B]Jelikož jste věděla, že k Vám máme namířeno a také jste věděla, když Leesli koukal skrz dírku ve dveřích hádám, že by pro Vás nebyl problém nás všechny zabít dřív, než by jsme vůbec dorazili ke dveřím Vašeho domku nemám pravdu?[/B][/OR] Navenek se celou dobu snažím mluvit klidně, ale ve skutečnosti jsem pěkně naštvaný, a v hlavě si přehrávám všelijaké možnosti jak se tomu zmetkovi pomstít.

Naonec se ještě otočím na Eleanor. [OR][B]A nebojte se pokud by jste stará tak já jsem potom pouze chodící mrtvola. Tohle si ještě vyřídíme i s hospodským[/B][/OR]
Leesli--- > Kalema;Hudzisan       12. Března 2019 19:55:45
[I]Opravdu nejspíš žije sama. Že by to opravdu jenom rozmázli drby? [/I]Promnu si oči a trochu si protáhnu. [I]Každopádně to tu není nic moc, nezdá se že by se tu toho dalo nějak moc nakrást.[/I] Poposednu se na židli více na kraj abych získal větší pohodlí.[I] Vlastně je to spíš nic něž moc, jako moje stará kajuta, když jsme se plavili na jihu. Nejsem si jistý,jestli by se mělo s místním léčitelem zacházet takhle. Zarazím se. Asi začínám být trochu sentimentální.[/I] Povzdychnu si.[I] Neměl jsem zůstat tak dlouho u těch elfů. [/I]

Vyslechnu si bylinkářku a zatnu klouby.[I] Já toho zkurvysina zabiju.[/I] Poněkud se zklidním.[I] Tedy… zmlátím do bezvědomí. Alespoň to vysvětluje proč jsme ho minuli.[/I] Najednou mi jemně začnou cukat rty. [I]Že by jsme si s ním zahráli na čekanou?Nebo že bych si peníze na ten jed nechal? Pořád lepší než to jen tak vracet… ale profit z dlouhodobějšího hlediska by byl větší kdybych to vyřešil… poněkud méně agresivnější cestou. Snad bude rozumný.[/I]

Pozvednu obočí, když zareaguje na Hudzisanovu poznámku.[I] Ale, ale, ale… zdá se, že tu někdo měl aféru. Ten vidlák co si hraje na starostu o tomhle místě věděl, ale proč pak by asi od tebe chtěl každého odradit? Tohle by se mohlo hodit, prostí lidé se moc s čarodějnicemi nechtějí pakovat. Však se ještě uvidí, jak se to vyvrbí. Každopádně si to sní moc rozházet nechci. Někdo, kdo se vyzná v jedech se vždycky hodí. [/I]

[I]Eleanor, to je pěkné jméno. Ano, hádám, že by si zasloužila to tu mít lépe zařízené. Jak často asi zavítá do města? Nejspíše vůbec ne, protože by o těch drbech věděla dříve. Musí to být osamělá, OSAMĚLÁ práce. Vlastně se divím, že jí ještě viditelně nehrabe, když je kolem jenom zvěř. Na druhou stranu je ještě mladá a zdá se, že tady moc dlouho není… přišla sem dobrovolně, nebo sem byla přidělena?[/I] Pokusím se navázat na původní myšlenku.

[I]Čaj? Od těch utrejchů radši ruce pryč. Navíc… pochybuji, že se úplně uklidním než se to vyřeší. [/I]Pokusím se uvažovat. [I]Ten chlapík z hospody se s ní musel dohodnout na výměně jedu za doručení léku. Kdyby rovnou zamířil do města, tak by to poznala a „les“ už by ho jen tak nepustil. Snad bude rozumný, nechce se mi někoho zbít hned po příjezdu.[/I] [OR][B]Vsadím se, že by jsi toho nijak nelitovala kdybychom si s naším "přítelem" trochu „promluvili“.[/B][/OR] Vstanu a opřu se o stěnu. Překřížím ruce a udělám levou rukou tázavé gesto. [OR][B]Je někdo proti?[/B][/OR] Řeknu s chladným výrazem.
Carolus--- > Timmy;Niama_Saskie;Wulfrik       12. Března 2019 22:14:42
Vyjdu ven z hospody a rozhlédnu se okolo. Nikde kouzelníka nevidím. [OR][B]Kruc![/B][/OR] Vidím nějaké kluky a říkám si, že se jich zeptám. JIž vykračuji, když si všimnu světla. Očividně magického. [I]Tam by mohlo být to, co hledám.[/I] Otočím se na podpatku a vyrazím směrem ke stodole. Postupuji rozvážným krokem a rozhlížím se okolo. Nahlédnu do stodoly a dívám se po sesílateli kouzla.
Hudzisan--- > Kalema;Leesli       14. Března 2019 16:00:34
Při tom všem se nedokážu ubránit úsměvu a začnu se poohlížet po něčem, na co bych si mohl sednout.
[OR][B]Oo, děkuji, rád bych si dal ten váš upokojující čaj, Eleanor[/B][/OR] kouknu na své kolegy
[OR][B]Myslím, že jej budem potřebovat všichni, pojďte si na chvilku odpočinout před další cestou. Eleanor?[/B][/OR]
ohlédnu se za ní [OR][B]Bylo by možné nám přeci jen taky namíchat ten jed? Mohl by se nám hodit[/B][/OR] Mrknu na Kalemu.

[OR][B]Hmm, je pravda, že se mi ten podivín tenkrát v hospůdce moc nezdál a dost možná může být i nebezpečný, ale na nás 4 by si sám jen tak netroufl... otázkou je, zdali ve městě nemá nějaké komplice a něco tam nechystá..[/B][/OR] Zamyšleně hledím někde do dáli a přitom se opět koutkem oka pokochám Eleanořinými ňadry, které mě jaksi upokojí.

[OR][B]Ehm, nu,[/B][/OR] vzpamatuji se [OR][B]určitě bychom ho měli navštívit, ale né teď.. Zkusíme přeci jen doručit ten jed a uvidíme, jaká bude situace.[/B][/OR] Počkám si na Eleonořin čaj a pokud nějaký dostanu, tak si z něj po chvíli usrknu pár slabších doušků.

[OR][B][I]Vidím, že Leesli s Kalemou by mu rádi naprášili jen co by jej zahlédli. Alespoň, že už ho nechtějí zabít, s vrahy to často nedopadá dobře a nerad bych visel.. navíc to není můj styl. Budeme si ho ale muset pohlídat, to jo.. S tím okrádáním to ale uhod[/I][/B][/OR] znovu se neubráním letmému úsměvu.
Wulfrik--- > Timmy;Niama_Saskie;Carolus       17. Března 2019 22:43:59
Poslouchám hostinského. [I]Jasně takže já tam mám odnést krásné maso a polít ho jedem, a stejně je šance že to nebude fungovat? Ne díky. To si to radši nechám.[/I] [OR][B]Dobře, vím vše co potřebuji postarám se o to.[/B][/OR] Drapnu lahvičku a kus pečeně. Dojdu si ke stolu pro věci, šťouchnu novou do Ulfa aby se probral. [OJ][B]Vstávej, je čas si jít zalovit.[/B][/OJ] A odcházím ven z krčmy.

[I]Tak kde že je ten sklep?[/I] Rozhlédnu se po okolí. Uvidím světýlko ve sklepě a vykecávajícího se hejska. [I]Hele to je ten co zdrhal ven, no moc daleko se zase nedostal. [/I]Obrátím se tedy směrem ke sklepu a všimnu si světla. [I]A sakra co to má bejt? Buď nevětší světluška na světě, nebo čaroděj.[/I] Pousměji se. [I]Je čas si tedy něco vydělat.[/I] Sundám z ramene kuši, natáhnu a založím šípku. [BA][B][U]Tak jdeme na to.[/U][/B][/BA] Ukážu Ulfovi kterým směrem jdeme a vyrážím tím stejným. Kuši nataženou leč zatím ledabyle svěšenou před sebou.

Takto postupujeme až ke sklepu cestou se rozhlížím a hledám ohrožení, Ulf se jako vždy plíží po mém boku a kryje mi záda.
Timmy21. Března 2019 07:54:41
Při návratu k hostinci mi zůstane pohled upřený na jeskyni. Vidím, jak se k ní blíží ten barbar a jeho čokl. Oba se tváří velice důležitě... avšak neslyší posměšky, které dopadají na jejich účet. I já sám se usmívám a sleduji, jak se blíží s tou svou směšnou kuší.

Nechám je jít první. jakmile uvidím, že zalezli dovnitř vydám se za nimi. Nechci si nechat tu podívanou. Normálně nikomu nepřeji nic špatného.. ale.. opravdu rád bych viděl, jak mu ten čokl podrazí nohy a barbar se zavrtá držkou v zemi.[OR][B] HAHAHA[/B][/OR] vyhrkne ze mě nahlas, když si představuji jeho zvedající se hubu plnou bahna a hlíny.
Granit28. Března 2019 11:25:08
--------------------------
MH: Píšem vám príspevky *4*
Granit--- > Nidhogg       28. Března 2019 11:47:35
Keď odmietneš doliať olej, tak sa začne pomaly šmátrať ku dverám. [b]"Ja ... to... spravím. Je to... moja ... práca."[/b] Keď ho necháš tak, odzdraví sa ti, ale inak sa snaží dostať von z domu a potom si to zamieri pomalým krokom do kaplnky.

Aj keď hľadáš, tak tých kočiek tu veľa nevidíš, občas je tam riadna krysa, ale kočky ako keby z dediny zmizli. Je to zvláštne, povedal by si, že v takej dedine ich bude viac.

V princípe ale nemáš moc kam ísť. Starosta je naozaj hostinským, takže to ani nevadí. Keď prídeš k hostincu, ešte stále vidíš svetlo vychádzajúce z pivnice. Ak by si sa išiel pozrieť do vnútra tak zbadáš troch dobrodruhov, ktorých si predtým videl v hostinci ako tam čosi robia. (Musel by si ísť k nim aby si zistil viac).
Vonku oproti stále postávajú tí istí výrastkovia a evidentne majú dnes o zábavu postarané. Ono asi tu naozaj nie je čo robiť, tak niet divu že miestny mladíci kukajú nato čo robí skupina dobrodruhov.

Ak vojdeš do hostinca, so zaujímavých postáv tu ostali len hostinský a jedna elfka (Niama Saskie).
Nidhogg--- > Granit       28. Března 2019 18:05:58
[B]Vem ho čert. Dědka bláznivého.[/B]

Řeknu si pro sebe a koukám, jak se skoro napůl mrtvý dědek dere ke kapličce.

[I]Co bych mu pomáhal dědkovi plesnivému. Už tak stačilo, že jsem mu donesl flakon toho utrejchu.[/I]

[B]To je divné. Nikde žádná kočka. Jen ten hostinského líný kocour.[/B]

Cesta mi ubíhá a já si mluvím sám pro sebe.

Nad dobrodruhy se ani nepozastavím. Před výrostky si jen odplivnu.

[I]Ta vesnická pakáž snad nemá co na práci?[/I]

Vejdu do hostince. Elfky si vůbec nevšímám a jdu rovnou ke starostovi/hostinskému.

Bodře se na něj usměji.

[B]Rád bych si vybral část odměny. Pojíte se mnou pane starosto? Dal bych si pivo a něco k snědku. Rád se s vámi najím. To víte, mám pár věcí na srdci a společnost někoho tak znalého by mne nevadila. Přisednete tedy se mnou ke stolu? Mám pro vás pár vcelku kruciálních informací. Hlavně co se týče chodu vašeho pohřebnictví.[/B]

Pokud mou nabídku přijme, tak hovor povedu ve stejném duchu, jako když odmítne. Rozhlédnu se po vybavení hostince, židlích i stolech.

[B]Pane starosto, zrovna se vracím od hrobníka. A musím vám říct, že váš polomrtvý hrobník by potřeboval vyměnit. [/B]

Rozhlédnu se po lokále, abych zjistil, kdo všechno mě může slyšet.

A pak tlumeným hlasem dodám.

[B]Bylinkářka mi pro něj starého chudáka dala léky, ale nevypadá to s ním dobře. Sotva se dobelhá do kapličky vyměnit olej.[/B]

Vedu rozhovor v duchu dobrosrdečného dobráka, co se snaží pomoct a při té příležitosti a přetvářce se pokusím ze starosty dostat nějaké informace.

[B]Nevěděl byste čistě náhodou ještě o nějaké práci? Ne jako tuhle posledně.[/B]

Znalecky se na něj podívám a doufám, že poznal z tonu mého hlasu o co mi jde.

[I]Pro mě za mě, ať se třeba ostatní zblázní, že jsem jim vyfouknul ten kšeft s jedem.[/I]

[B]Mám na mysli něco za lukrativní obnos pane starosto. Jen tak mezi námi. Co třeba nějaký poklad, nebo stará zřícenina. Nevyskytuje se něco v okolí? Pokud by jste o něčem takovém věděl, tak se s vámi jistě rád podělím i o část pokladu.[/B]

Dodám a při slovu poklad si dám setsakramentsky záležet, aby to zaslechl.

[I]Musí tu být v okolí nějaká krypta, nebo jeskyně. Možná opuštěná zřícenina po zchudlém šlechtici. V širém kraji je podobných lokací rozeseto. Nebo stará hobití nora, trpasličí důl. Já už na něco přijdu.[/I]

[B]Pokud by jste věděl o nějaké práci, tak mi to prosím sdělte, nebo čistě náhodou v okolí nějaká lokace o kterou by se opíral folklor. [/B]

[I]Možná bych si mohl pořídit sadu nožů a těm výrostkům zažonglovat, když tu nemají zrovna žádnou zábavu. Ale hledej se tu s kovářem v té jejich zapadlé vísce.[/I]

Dodám si vnitřní řečí jen tak pro sebe a poslouchám co všechno ze starosty místo raní stolice vypadne.


Aktuální počasí8. Dubna 2019 22:50:47
otext
Niama_Saskie16. Dubna 2019 16:12:20
Přihlížím, jak se ostatní vypravují do akce.[I]Tak fajn. Všichni jdou okukovat ten krysí sklep tak se taky asi přidám.[/I] Zvednu se od stolu, zkontroluji meč zavěšený u opasku a přitáhnu si jej těsněji. Přetáhnu si luk zpátky přes rameno a upravím si jej tak, aby byl po ruce. Ještě krátké rozhlédnutí kolem s vakem v ruce, přehodím jej přes druhé rameno a vydám se za ostatními ven.

Zůstanu jen kousek od dveří do hostince, a dívám se jak si ostatní povedou. [I]Tak jsem na ně zvědavá, kdyby něco tak jim aspoň můžu trochu krýt záda.[/I] S rukou na meči trpělivě vyčkávám co se semele.
Granit18. Dubna 2019 09:19:32
---------------------------
MH: Už je všetko v poriadku práve píšem ďalšie príspevky *6*
Aj začlením Kwela do questu *6*
Granit--- > Kalema;Hudzisan;Leesli       18. Dubna 2019 11:25:44
Kým s vami Eleanor hovorí siaha kamsi do jednej z políc a vyťahuje päť pohárov. Do každého naleje žufánku toho čo doteraz varila v kotli a ponúkne vás. Je už len a len na vás aby ste si zobrali, alebo nechali tak. Hudzisan a Lionelus si ho vzali.

[b]"Ľudia sú poverčivý a neveria veľmi mladým ľudom, ktorí vykonávajú remeslá starších. Ale dobré vedieť, že starosta dá radšej niekomu jedlo na týždeň zdarma, akoby mal prísť za mnou osobne."[/b] Táto informácia ju veľmi pobaví. Celkovom vidíte, že veľmi silno strieda emócie, a celú dobu čo tu ste máte naozaj zvláštny pocit. Taký ten šiesty zmysel, ktorý vám hovorí, "niečo tu nesedí".

[b]"Jed vám dať môžem, ale bude to stáť 5 zlatých. Normálna cena je 10, ale vám ho dám za polovicu, keďže ma ten pred vami okabátil."[/b] Na čele jej naskočí žila, keď si spomenie na "toho čo tu bol pred vami".

Keď však načne Kalema s otázkou vášho zabitia to Eleanor len pozdvihne obočie. [b]"Žena svoje triky nikdy neprezrádza. A ako sa k nemu zachováte vy, to je na vás. Sem by som mu ale neradila sa vracať."[/b] Tým vlastne odpovie aj na Leesliho otázku.

Na vetu o hospodskom sa len zasmeje.

V každom prípade tam stojíte, buď popíjate bylinkový čaj, ktorý chuťovo nie je najlepší, ale inak nemá zatiaľ žiadne vedľajšie účinky.
[b]"Nebudem vás zdržovať, zásoby toho jedu mám, ale zadarmo to nebude. 5 zlatých je zlavnená cena pre vás."[/b]

Lionelus je akýsi mĺkvi, mlčí, nič nevraví ale nakoniec povie. [b]"Nebude nám ten jed zbytočný ak ho on už odovzdal hostinskému? Predpokladám teda že ho nepredbehneme."[/b]
Granit--- > Kwel       18. Dubna 2019 14:13:14
V malom mestečku, respektíve väčšej dedinke Studnica nie je žiaden pútač, ktorý by hlásal jej meno. Jediná budova, vďaka ktorej viete o aké mesto, dedinku sa jedná, je pútač u hostinca. Hostinec v Studnici. (Ak teda viete čítať...)
Hostinec patrí miestnemu starostovi, ktorý každého nového cudzinca v meste rád privíta a aj mu povie, ako sa volá jeho hostinec, a že tá Studnica, je vlastne meno tohto mesta.
Ani jeden z priližne sto obyvateľov sa nevyjadruje o Studnici inak ako o meste, považujú sa za mešťanov, aj keď ich spôsoby sú veľmi sedliacke a väčšina ľudí sa tu aj žívý pestovaním obilnín.

Tržnicu by ste v meste ale hľadali márne, starosta a krčmár vjednej osobe vás síce vie navigovať k obuvníkovi, klobúčnikovi, dokonca tu majú aj "zlaníka", ale všetci to majú len ako bokovku, žiaden z nich nemá vyslovene obchod, predávajú to u seba doma.
Ak by ste boli veľmi hladní, mestečko je vraj vyhlásené kurencami starého Igora, je to miestny mesiar so špecializáciou na kurence. Keby má niekto kone, je tu aj predajca sena, ale tým by sme skončili. Síce je kúsok za mestom aj nejaká bylinkárka, ale tak to už nie je v meste.
Mestečko je zvyknuté na bezpečie, predsalen nie je v nebezpečnej oblasti, ale aj tak či je rozumné byť bez strázcu zákona je už otázne. Žiadne stráže tu proste nemajú, a ževraj mesto...
O miestnu kaplnku a cintorín sa vraj starajú až traja ľudia. Kňaz so svojim miništrantom sú, ale momentálne v susednom meste a stará sa o kaplnku len posledný z trojice, miestny hrobár Jano.

Ty si sa do tohoto miesta dostal viacmenej náhodou, je to len ďalšia zastávka na tvojej ceste plniť Kwelove tradície. Momentálne si sa dostal k hostincu, kde je pomerne rušno na toto malé mestečko aj pred hostincom. Traja výrostkovia stoja oproti hostincu a sledujú otvorené dvere do pivnice (vedú tam schody), pri ktorých stojí dajaký malý elf. Zvnútra vychádza svetlo a ak sa započúvaš, budeš počuť, že niekto hovorí aj čosi vo vnútri pivnice.
Z dverí hostinca výde pohľadná elfka a namieri si to tiež ku pivnici (sklep) kde sa postaví vedľa toho elfa.

Máš veľa možností, môžeš pokračovať v ceste, môžeš sa staviť v hostinci, alebo môžeš aj ísť pozrieť čo to tam vlastne robia. Alebo môžeš spraviť čokoľvek, čo ťa napadne.

Granit--- > Niama_Saskie;Wulfrik;Carolus       18. Dubna 2019 14:15:01
Wulfrik zoberie kušu a vstúpi do pivnice. Jediné "ohrozenie" ktoré by si mohol vnímať sú mladí výrastkovia, ktorí sledujú vchod do pivnice, ale na tom asi nie je nič divné, lebo keby si bol ty mladíkom v dedine a nejaký dobrodruh by vyrážal dopredu s kušou, tiež by si sa díval.
Carolus za Wulfrikom nakúka do pivnice a tiež ho zaujalo zvláštne svetlo. Celé to sleduje aj elf Timmy, ktorý s nimi sedel pri jednom stole. Z ničoho nič sa zasmeje, to vás môže trocha vyviesť z miery, ale veď vy viete čo máte robiť.

Vo vnútri pivnice to nie je nijak zvlášť zaujímavé. Poletuje tu magické svetlo, ktoré niekto naozaj musel vyvolať, ale nikde nevidíte žiadneho kúzelníka, ani nič extra zaujímavé.
Celý hostinec je podpivničený, a vyjma nejakej malej miestnosti vzadu, tu bude len jedna veľká miestnosť, ktorú drží niekoľko veľkých kamenných stĺpov. Väčšina miestnosti sú len porosýpané vrecia z rôznymi zeleninami, hlavne kapusta a zemiaky. Vrecia sú dosť ohlodané. V strede celej miestnosti sú kosti, podľa odhadu od stredne veľkého kocúra. Asi krysám nikto nepovedal kde sa nachádzajú na potravinovom reťazci.
Svetielko tu stále poletuje dookola inak vám nič nerobí.
Carolus na schodoch pocítil nejaký zvláštny záchvev, ale nakoniec to asi nič nebolo.

Po krysách je tu veľa stôp, ale vyzerá to tak, že kvôli svetlu sú všetky zalezené. Wulfrikov pes začne čmuchať a netrvá mu dlho nájsť v jednej zo stien dieru, podľa štekotu v nej asi budú tie krysy. Problémom je, že tá diera vyzerá byť dosť veľká. Ulf by sa tam nevopchal, ale keby to bol menší pes, tak ten by sa tam asi dokázal vopchať. Tie krysy budú asi dosť veľké. Väčšie ako tá hore v hostinci.
Mäso aj jed je stále k dispozícii, ale sú aj iné možnosti ako vyhnať krysy zo svojich dier.

Nakoniec sa k Timmymu pri vstupe do pivnice pripojí aj Niama Saskie. Takže všetci štyria vidíte, ako to vyzerá dolu v pivnici.

Granit--- > Nidhogg       18. Dubna 2019 14:24:30
Kým sa zhováraš so starostom a hostinským v jednej osobe, elfka opustí lokál a vyjde kamsi von. Starosta nemá problém si k tebe sadnúť a aj sa s tebou najesť. [b]"Jo veď moja dievčina to zvládne kým trochu zadebatujeme."[/b]

Sadnete si spolu za jeden stôl a už onedlho sa objavia na stole dva taniere gulášu a k tomu dva malé pecne chleba. [b]"Čo si mal namysli z pohrebníctvom?"[/b] Keď mu odpovieš, že sa jedná o hrobníka. [b]"No je pravda, že je to už postarší pánko, ale naši dvaja duchovný išli do veľkého mesta pre náhradu, takže o tomto probléme viem."[/b] Usmeje sa na teba.

[b]"Lieči ho tá stará bosorka?!"[/b] Vykríkne starosta, ale potom stlmí reč a prebehne si dlaňou po tvári. [b]"To keď sa dozvie kňaz tak ho namieste zahluší. Ale tak dôležité je, že do tej kaplnky dôjde. A keď sa vrátia z mesta z novým hrobníkom, tak už to bude jedno."[/b] Starosta si nejak veľmi neberie to, žeby mal hrobník zomrieť, nato že toto "mesto" má tak stovku obyvateľov to je naozaj divné, v rámci toho že tu každý musí poznať každého.

Nad prácou rozmýšľa, ale nevyzerá, žeby ho niečo napadlo. Ale keď už zmieniš starú zrúcaninu tak pokýva hlavou. [b]"Oproti tomu lesu, kde žije tá stará bosorka, je tiež taká stromová alej smerom do kopca. Na vrchu kopca je zrúcanina a vraj vo vnútri sa dá dostať do starých kobiek a opäť vraj tam zomrel nejaký boháč a je tam jeho duch. Mohol by vedieť o nejakom "poklade"."[/b]
Leesli--- > Kalema;Hudzisan       18. Dubna 2019 15:07:16
[I]Hm… pověry….“mladší vykonávají práci starších“, když je někomu zle tak mu je jedno kdo má znalosti. Hlavně, že mu pomůže. A proč má dům na té opačné straně lesa? Kdo by ten dům tady stavěl?[/I] Levačka mi sjede zpátky k jílci krátkého meče.[I] A kdo ksakru dělá čaje celý kotel? Nějak se mi přestává líbit… asi neříká všechno.[/I] Můj postoj přestává být tolik uvolněný, ale jinak na sobě nedávám nic znát. [I]Odkuď jsi vlastně přišla?[/I]

 

Pomalu sleduji, jak z poličky sundává poháry. [I]Čekal bych plecháček, nebo hrnek z hlíny. To je poněkud  přepych na to, jak to tu má zařízené. Opravdu by pověry vysvětlovaly to přemáznuté stáří, ale spíše kdyby byla učitelkou bylinkářství. Ne učednicí nebo samostatnou léčitelkou. Hm… a rozhodně by ty zvěsti vůbec nebyly… kdyby k ní někdo chodil. Říkaly bylinkářka, ne čarodějka.[/I]

 

Rozpačitě vezmu do ruky jeden z pohárů, spíše ze slušnosti. [I]Proč tu má více jedu na krysy? Ty přece v lese nežijí a navíc…[/I]Rozhlédnu se po místnosti. [I]… by tu pochcípaly hlady. Kdo by si u ní objednal jed a potom se ho bál u ní vyzvednout? To mi prostě nejde na rozum. Možná… ne, na to se neodvažuji pomyslet.[/I] Hlavou se mi začínají míhat myšlenky.

 

Po Kalemově vyjádření dospěji k rozhodnutí. Netknutý obsah i s pohárem odložím na stůl a pomalým krokem se začnu opatrně přibližovat k Eleonor. [I]Zdá se, že je tu alespoň někdo také obezřetný.[/I] [OR][B]Víte Eleanor, až na to, že je ten dům až na samém konci lesa, to tu máte docela hezké. [/B][/OR]Řeknu ne zcela příjemným hlasem. [OR][B]Ovšem, musí to být strašně osamělá práce, když k vám lidé nechodí. [/B][/OR]Zastavím se asi tři čtvrtě metru od ní a výraz se mi změní na vážnější. [OR][B]Neříkáte všechno, Eleanor. [/B][/OR]Vyjde ze mě, rty se mi přitom téměř vůbec nepohnou. [I]Zkusíme to ještě po dobrém.[/I]

 
*********************


Vynucení přiznání: st. 3
Carolus--- > Niama_Saskie;Wulfrik       18. Dubna 2019 15:30:51
Pomalu se blížím k pivnici. Koutkem oka pokukuji po výrostcích, kteří stojí opodál. Jsem přesvědčen, že již hrdinů jako jsem já viděli v téhle pivnici několik. [I]Co kdyby nám místo toho očumování pomohli?[/I]
Najednou se okolo mojí nohy otře velký pes a hned za ním proběhne člověk. Vyděšeně odskočím. [I]Jak jsem si jich mohl nevšimnout? Vždyť dupou jak sloni.[/I] Hned se ten barbar nasáčkuje do dveří a já musím poníženě stát za ním, ať tam vůbec vidím.
Sleduji světlo jak se pomalo hýbe po místnosti. Jsem fascinován. [I]Jak se to kouzlí? To musím umět.[/I] Jak blázen hledím přímo na to světlo. [I]Jak moc by se mi to hodilo v temných nocích. Místo sezení po slepu, kdy jsem se třásl strachem, stačilo vykouzlit takové světlo.[/I] Rozhlédnu se po místnosti, abych našel onoho kouzelníka. Nikde není.
Ucítím nějaký závan na schodech. [I]Třeba je tam![/I] Rozhlédnu se po ostatních, ale vypadají, jako by si ničeho nevšimli. Chystám se rozběhnout směrem ke schodům, když v tom, mě, znovu, předběhne barbarův pes a začne štěkat u nějaké díry. Vůbec, jsem si toho nevšiml, jak jsem sledoval to světlo. Dokonce vidím i nějaké kosti, zeleninu a jiné věci poházené po zemi. Zamrazí mě po zádech. [I]Tam jsem mohl vběhnout! Sakra Carolusi, sleduj více okolí...[/I] Mírně couvnu od dveří.[OR][B] Hele barbare, bež dovnitř, budu tě krýt zezadu [/B][/OR]
Nidhogg--- > Granit       18. Dubna 2019 17:38:22
[B]Děkuji vám pane hostinský za debatu a večeři. Vydám se to tam prozkoumat a když se vrátím živ a zdráv, tak vám tu něco z toho co najdu nechám.[/B]

Začínám se zvedat od stolu, sbírám svoji hůl a bagáž a vydávám se směrem ke dveřím. Pak si ještě vzpomenu, že bych si mohl vzít nějaké zásoby.

Otočím se k hostinskému. [B]Možná bych si na cestu vzal něco ze zásob, co jsem získal za výpomoc s krysami.[/B]

[I]Budu potřebovat sehnat možná pár pohůnků. Jde přeci jen o Ducha a rozhodně v těch rozvalinách nehodlám sám bojovat s všelijakou havětí. Ta Elfka bude asi moje první volba, ikdyž raději pracuji sám. Možná, že natrefím na pár obětních beránků cestou do pivnice.[/I]

Počkám až mi hospodský předá zásoby a vydám směrem k pivnici.

Venku dojdu elfku a oslovím ji.

[I]Zdravím špičatý ucho. Ne to jí říkat nebudu.[/I] Tuto vtíravou myšlenku zapudím jen velmi těžce, ale aspoň mi to vykouzlí úsměv na tváři.

[B]Buď zdráva Hraničářko. Mé jméno jest Nidhogg a měl bych pro tebe nabídku, která se neodmítá. [/B]

[I]Kdyby to byl trpaslík, tak by se mi to dělalo snáž.[/I]

[B]Dozvěděl jsem se o jistém pokladu ve starých kobkách od hostinského a rád bych dal dohromady družinu dobrodruhů, kteří by mne pomohli jej získat. Jistě si osoba s tvou zkušeností ráda přivydělá nějaké peníze.Co na to říkáš?[/B]

[I]Uvidíme jak odpoví a co se bude dít dál. Rozhodně si pro sebe nechám některé podrobnosti o místě a podobně.[/I]

Když to neklapne, tak se půjdu podívat po jiném kanonfutru pro bestie.

[I]Rozhodně musím dát vědět i Leeslimu. Toho starého kanálníka si pamatuji ještě od Santina a rozhodně jsem ho tu někde viděl.[/I]
Kalema--- > Hudzisan;Leesli       20. Dubna 2019 09:52:12
[I]Takže žena svoje triky neprozrazuje? Právě jsi řekla víc, než si možná uvědomuješ. Svým způsobem jsi právě oklikou řekla ano. Ale proč tak oklikou? nechystáš ty náhodou něco?[/I] Podávaný nápoj odmítnu s tím, že ji děkuji, ale nemám zrovna žízeň. [I]To víš že jo, po tom co jsi řekla se toho radši ani nedotknu.[/I]

Nad slevněnou nabídkou Eleanor pozdvihnu mírně obočí. Kdyby se nám totiž přeci jen podařilo dát hospodskému ten jed dříve, než ten před námi, mohli by jsme na tom ještě nakonec vydělat. Ovšem Lionelus si myslí, že je to již zbytečné. Otočím se na Lionela a povídám: [OR][B]Pokud ho cestou něco nesežere tak určitě ne, ale ten co nás předběhl nenese lahvičku s nekonečnou zásobou jedu, takže to hostinskému dříve nebo později dojde. A pak bude ještě rád, když bude mít větší zásobu. Možná nám za to nedá přesně to, co slíbil, ale určitě by nám za to alespoň část dal. Jak už jsem říkal zásoby se hodí vždy.[/B][/OR]

Od Lionela mě odtrhne Leesli. Všimnu si, že hovoří zrovna ne příliš přívětivým tónem a vypadá, jak by se chystal k boji. [I]Bzdi hochu, jestli nám opravdu neříká všechno a je to opravdu čarodějka a ne bylinkářka, máme zaděláno na obrovský problém.[/I] Leesli se snaží vymanit s Eleanor pravdu, což mě hned postrčí k tomu, abych zbystřil své smysli a začal si hlídat záda, protože atmosféra začíná přituhovat. Do rozhovodu Eleanor a Leesliiho se nepouštím, věřím totiž, že Leesli má s tímhle již zkušenosti a ví, co dělá. Šťouchnu tedy do Hudzisana, který stojí vedle mě, nahnu se k němu a pošeptám mu: [OR][B]Začni si hlídat záda, mám z toho takový blbý pocit, že se něco semele.[/B][/OR] Odkloním se od něj, sevřu pevněji svůj štít a očima se začnu rozhlížet po místnosti, zda nenajdu nějaký náznak nebezpečí. Přitom sesunu volnou ruku podél těla, aby byla co nejblíže k jílci meče (neuchopuji ho) a připravena ho kdykoli tasit a zasáhnout, kdyby bylo potřeba.
Hudzisan--- > Kalema;Leesli       23. Dubna 2019 14:12:56
Sedíce si vyslechnu rozhovor Eleanor s Leeslim a na čele se mi objeví vrásky.
Podívám se na čaj a na chvíli zapochybuju. Podrobněji se na čaj zadívám a prozkoumám jeho barvu a vůni. Čaj pak pofoukám a opatrně si trochu usrknu abych zkusil jak vlastně chutná a jestli nění horký. Chvíli čaj převaluji v ústech a pak hořce polknu. [OR][B][I]Hmm, hmm, něco tu nesedí... není to oslazené. Kde je cukr, nebo med?[/I][/B][/OR]

Mezitím se zájmem čekám, co se bude dít dál, když tu do mě z boku šťouchne Kalema s tím, že také začíná mít zvláštní pocit.

Podívám se na něj a lehkým kývnutím mu dám najevo, že s ním souhlasím. Pak se zas podívám na Leesliho a následně na Eleanor, jak na jeho otázku a tón zareáguje. [OR][B][I]Pozor Leesli, jestli dokáže ovládat zvířata venku, může být dost silná na to, aby nás jedním šmahem smétla... na takovou ženu, pokud tedy To, je to, co to vlastně je, je třeba postupovat opatrně a hned se neunáhlit... tedy snad.[/I][/B][/OR]

Zaujme mě zmíňka o jedu. [OR][B]Lionelus má pravdu, pochybuji, že ten jed stihneme dát hostinskému dříve, než ten, co nás předstihl, ale když nad tím tak uvažuji, tak dobrý jed se může vždycky hodit.[/B][/OR]

*********************
Je možné ten jed mít jako item v inventáři pro další užití?
Aktuální počasí5. Května 2019 15:16:24
otext
Granit6. Května 2019 09:08:48
----------------
MH: presne ako píše Carolus, potreboval by som aspoň príspevok od Wulfrika, ale skúsim to vymyslieť aj bez neho.
Granit7. Května 2019 08:12:04
Wulf: super tak počkám a potom odpíšem všetkým *6*
Wulfrik--- > Niama_Saskie;Carolus       8. Května 2019 08:47:25
Pomalu se blížím ke dveřím. [I]Sakra to musí být teda pohled... lovec je ve střehu kvůli krysám. Tohle teda rozhodně nikde nebudu rozhlašovat že sem zabíjel krysy. Sakra asi sem to fakt měl nechat na té ženské a dát si další pití.... I když.... ten jed se bude hodit, teďka to musím zařídit tak abych ho nemusel použít.[/I] Ze zamyšlení mě vytrhl smích. [I]Sakra to je ten idiot z hospody.[/I] Lehce se narovnám, podívám se na kuši ve svých rukách. [I]Umm že bych za ním poslal šipku? To by ho smích přešel.[/I] Lehce se zasměji. [I]Ztráta času a šipky jdeme dál.[/I] Opět se přikrčím a postupuji k pivnici s kuší připravenou.

Čím jsem blíže pivnici tím více toho vidím. [I]Žádný kouzelník, pouze poletující bludička. Nějaká zelenina, trochu brambor, kosti od čehosi.[/I] Pořádně se zahledím na kosti. [I]Asi kocour, umm tak pokud krysy sežraly kocoura tak to může být ještě zajímavé. Většinou by na živého tvora zaútočit neměly teda pokud nejsou jiné než jenom velikostí.[/I]

Ulf se vrhnul k jedne z děr ve zdi a začne hlasitě štěkat. [I]Haloo, haloo je někdo doma?[/I] Jelikož se žádná odpověď neozvala ani žádá z krys nevylezla pokračuji dál. [I]Tak asi doma nikdo není.[/I] [BA][B]Ulfe ke mně![/B][/BA] Počkám až ke mně Ulf neochotně přijde. [I]Tak musíme je nějak dostat ven, mohl bych je zkusit vykouřit, ale to bych taky mohl podpálit celej hostinec. I když....[/I] Zamyslím se nad možnostmi. [I]Ne dalo by moc práce prohledávat trosky a hledat zlato. Musím ty krysy vylákat nějak jinak. Chtělo by to nějakou pořádnou návnadu. Můžu nařezat to maso a rozházet ho kolem, ale nevím kolik těch krys je uvnitř. Mohlo by jich vylézt pár ale ne všechny a ten jed bych si vážně rád nechal.[/I] Rozhlédnu se kolem sebe hledajíc jiné možnosti. Až mi padne zrak na skupinku u vchodu. [I]Není to ten hejsek co se před tím smál? Ten by mohl být perfektní, pro krysy hotová hostina a nikomu chybět taky nebude.[/I] [OR][B]Hej ty... jo ty co se krčíš vzadu. Poď sem, s něčím mi pomůžeš.[/B][/OR]
Granit19. Června 2019 11:56:47
******************************

Áno je to pravda, vina padá tentokrát na mňa, 8.5. som získal príspevok, ktorý by mi dovolil všetkých posunúť ďalej. V čo najbližšej dobe (dúfam že zajtra) vás posuniem ďalej. V každom prípade chápem ak už so mnou nemáte trpezlivosť a budete chcieť v queste skončiť. Problém je u mňa ako PJa a ja vás rozhodne nechcem blokovať.
Aktuální počasí19. Června 2019 11:56:47
otext
Granit21. Června 2019 08:16:14
----------------------------
MH: odpisujem, čoskoro tu máte všetci príspevky *4* (edit 10:00: A je to *40*)

edit: premazal som tu príspevky, nech sú tu len herné (aspoň tie ktoré išli), kvôli prehľadu.

a áno vrátime sa k odpisovaniu raz za týždeň *4*

Kalema, Hudzisan - hotovo
Nidhogg, Niama Saskie - hotovo
Wulffrik, Carolus - hotovo
Sir Theodor - hotovo
Granit--- > Kalema;Hudzisan       21. Června 2019 08:55:32
Eleanor neuniklo, že Leesli ani Kalema si neodpili so svojich čajov. Hudzisan ho otestoval a je to obyčajný bylinkový čaj s máty priepornej. Aspoň teda tak chutí.

Ešte skôr ako sa Leesli pustí do svojej reči, Eleanor povie smerom ku Kalemovi: [b]"Och, ale to máte pomýlené, tento jed nezabíja, zabíjanie nevinných tvorov rozhodne nepodporím. Ten jed po nakvapkaní na podlahu vytvorí zápach, ktorý ich z daného miesta vyženie. Ale stále je možné, že si starosta ho od vás vezme do zásoby."[/b]


Leesli očividne zmení tón hlasu a snaží sa o vynútenie priznania Eleanor. To však nebude až také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdalo. Kalema s Hudzisanom si to uvedomujú a čakajú na reakciu Eleanor. Na Eleanor je vidieť, že z tónu, ktorý má Leesli v hlase nie je nadšená. Lionelus jej ale skočí k Leeslimu a odtiahne ho trochu dozadu. [b]"Neprovokuj. Ver mi."[/b]

Následne sa otočí k Eleanor a povie. [b]"Tak mi si teda jeden ten jed vezmeme a pôjdeme. Ďakujeme za pohostenie."[/b] Lionelus síce pôsobil zvláštne keď ste sa sem blížili, ale vyzerá to tak, že vie viac ako vy.


Kým ešte odídete s lektvarom, za ktorý zaplatí Lionelus, tak Eleanor odpovie čiastočne na Leesliho otázky. [b]"Osamelá nie som a ver mi, najlepšie spravíte, keď sa budete ľudom čo najviac vyhýbať."[/b] Potom ešte príde k Lionelusovi a niečo mu pošepká do ucha. Ten trochu s červená, ale inak už vyrazí von pred domček. Leesli by asi ešte mal otázky, ale radšej ide za vami.

Pred cestou do mesta tak ešte môžete prediskutovať, že čo sa tam stalo. Alebo to môžete samozrejme prebrať aj po ceste. Lionelus zdá sa vie viac ako sa zdá.

---------------------

MH: Leesli požiadal o prepustenie s questu už dávnejšie, preto zmizol, nezmazal sa len odišiel. Aj za neho aj za Lionelusa zatiaľ preberiem role a keď bude príležitosť tak sa od vás odpoja. Berte ich ako NPC, ktoré vás doprevádzajú.

Granit--- > Nidhogg;Niama_Saskie       21. Června 2019 09:32:48
Nidhogg:

[b]"Už aby toho hrobníka vymenili. Robí mi to zbytočné vrásky."[/b] Hostinský zakrúti hlavou a nechá sa ťa pripraviť. Keď si vypýtaš stravu na cestu.

[b]"Môžem ti nabaliť stravu na dva dni. Stačilo by ti asi aj na deň, ale tak pre istotu."[/b] Keď chvíľu počkáš tak o sa vráti s batôžtekom plným jedla. Keď sa pozrieš do vnútra zistíš, že je tam chleba, dve papriky, sušená slanina a sušené mäso. A aby si jedol aj ovocie, máš tam dve červené jabĺčka.

Keby si sa skromnil tak ti takéto jedlo pokojne vystačí aj na týždeň, ale na dva dni si budeš hodovať kráľovsky. [b]"Čerstvá voda je vonku v studni, tak si naber ak potrebuješ doplniť svoje zásoby. A ešte jednu vec ti dám."[/b] Vytiahne z pod pultu nejakú pol litrovú fľašku a dodá. [b]"Domáci mušt s tých jabĺk čo som ti pribalil."[/b]


Vonku veľmi rýchlo nájdeš elfku stojacu pri otvorených dverách do pivnice, kde sa momentálne niečo deje. Carolus tam stojí na schodoch a niečo sleduje.


[b]Niama Saskie:[/b]

Hneď ako si vyšla von si si mohla všimnúť, že Carolus stojí na schodoch smerujúcich do sklepa a podľa zvukov je už Wullfrik so psom tam. Čo tam robí to nevidíš, ale zvuky boja nepočuješ.

Oproti pri dome stále postávajú výrostkovia a sledujú čo sa to tam deje. Je to asi normálne, nemávajú tu veľa rozruchu, ale niečo sa ti na tom nezdá.


Nech už by tvoje plány boli akékoľvek, zozadu k tebe príde človek, ktorý doniesol ten jed hostinskému a prehovorí na teba:

[b]"Buď zdráva Hraničářko. Mé jméno jest Nidhogg a měl bych pro tebe nabídku, která se neodmítá."[/b]

[b]"Dozvěděl jsem se o jistém pokladu ve starých kobkách od hostinského a rád bych dal dohromady družinu dobrodruhů, kteří by mne pomohli jej získat. Jistě si osoba s tvou zkušeností ráda přivydělá nějaké peníze.Co na to říkáš?"[/b]

--------------------

Obaja

[b]"Uvidíme, vo dvojici nepôjdem. Presvedč aj ich."[/b] Ukáže na na Carolusa, ale asi myslí aj toho barbara so psom čo behá vo vnútri sklepa.

Ešte je tu jeden elf, ktorý sa pripojil k výrastkom na proti domu a smejú sa tomu čo sa deje pri sklepe hostinca. Ale to vyzerá byť len nejaký zabávač. Síce sa vráti k vstupu do sklepa a nakoniec po nejakom pokriku aj vlezie dnu, ale bohvie čo sa tam robí.

Zaujímavosťou ešte je novo prichádzajúca postava do mesta, asi nejaký dobrodruh, má veľký šrám cez celú tvár, ale už je to staršia rana. Kráča s trojzubcom, čo je veľmi netradičná zbraň. Má oblečený aj varkoč čierno červený, na červenej časti sú tri netopiere. Vyzerá pomerne hrozivo. (Sir Theodor)

-----------------------

MH: Zahral som trochu sa Niamu, lebo už tu dva mesiace nebola prihlásená, tak aby sme nezdržovali ďalšie kroky Nidhogga.
Granit--- > Wulfrik;Carolus       21. Června 2019 09:51:30
Kým Wulfrik vo vnútri robí to čo robí, vonku sa trochu poposúvali jednotlivý aktéri hry.

Narozdiel od Wulfrika môže Carolus započuť aspoň časť konverzácii. Elf z hostinca sa presunul k výrostkom a spoločne sa smejú. Vyzerá to, že na váš účet.

K elfke pristúpil ten čo doniesol jed a ponúka jej dáku robotu. Dávaš pozor na sklep a tak to vnímaš len druhotne, ale zachytíš že dáva do kopy skupinu dobrodruhov, aby sa vydal k nejakej zrúcanine.

Posledným zaujímavým zjavom je novo prichádzajúca postava do mesta. Asi nejaký dobrodruh, má veľký šrám cez celú tvár, ale už je to staršia rana. Kráča s trojzubcom, čo je veľmi netradičná zbraň. Má oblečený aj varkoč čierno červený, na červenej časti sú tri netopiere. Vyzerá pomerne hrozivo. (Sir Theodor)


Ale presunieme sa k dianiu v sklepe. Ulf po barbarovom výkriku síce neochotne, ale pribehne k barbarovi. Keď sa elf vrátil od vysmiatych mladistvých, Wulf na neho zakričí.

Evidentne zbledne v tvári, ukáže na seba prstom a keď pochopí, že on je tým osloveným tak pomaly zíde dolu. Vytiahne tesák zpoza opaska a pozrie sa na Wulfrika [b]"Tak kde sú tie krysy, zatancujeme si."[/b]

-----------------

MH: Wulfrik, keď niečo elfovi povieš aby spravil tak to urobí, môžeš s tým počítať do svojho príspevku (Samozrejme sa nezabije keď mu to povieš, ale inak bude ochotný).

Granit--- > Sir_Theodor       21. Června 2019 10:02:45
V malom mestečku, respektíve väčšej dedinke Studnica nie je žiaden pútač, ktorý by hlásal jej meno. Jediná budova, vďaka ktorej viete o aké mesto, dedinku sa jedná, je pútač u hostinca. Hostinec v Studnici. (Ak teda viete čítať...)
Hostinec patrí miestnemu starostovi, ktorý každého nového cudzinca v meste rád privíta a aj mu povie, ako sa volá jeho hostinec, a že tá Studnica, je vlastne meno tohto mesta.
Ani jeden z priližne sto obyvateľov sa nevyjadruje o Studnici inak ako o meste, považujú sa za mešťanov, aj keď ich spôsoby sú veľmi sedliacke a väčšina ľudí sa tu aj žívý pestovaním obilnín.

Tržnicu by ste v meste ale hľadali márne, starosta a krčmár vjednej osobe vás síce vie navigovať k obuvníkovi, klobúčnikovi, dokonca tu majú aj "zlaníka", ale všetci to majú len ako bokovku, žiaden z nich nemá vyslovene obchod, predávajú to u seba doma.
Ak by ste boli veľmi hladní, mestečko je vraj vyhlásené kurencami starého Igora, je to miestny mesiar so špecializáciou na kurence. Keby má niekto kone, je tu aj predajca sena, ale tým by sme skončili. Síce je kúsok za mestom aj nejaká bylinkárka, ale tak to už nie je v meste.
Mestečko je zvyknuté na bezpečie, predsalen nie je v nebezpečnej oblasti, ale aj tak či je rozumné byť bez strázcu zákona je už otázne. Žiadne stráže tu proste nemajú, a ževraj mesto...
O miestnu kaplnku a cintorín sa vraj starajú až traja ľudia. Kňaz so svojim miništrantom sú, ale momentálne v susednom meste a stará sa o kaplnku len posledný z trojice, miestny hrobár Jano.

Putuješ už niekoľko dní a konečne si sa dostal k nejakej usadlosti, kde môžeš doplniť svoje zásoby pred pokračovaním a ktovie, možno si tu nájdeš aj niečo na privyrobenie.
Prichádzaš k hostincu a pred ním sa deje mnoho zaujímavého, najskôr sa však vráťme k hostincu. Z vonku vyzerá hostinec veľmi útulne, veselo a pokorne. Steny sú z mäkkého dreva, ale piliere sú robené s tvrdého dreva, takže sa nemusíte báť, že vám padne na hlavu. Skrz ťažké veľké okenné vitráže je ťažko vidieť dovnútra.

Čo ťa však zaujme viac je, že pred hostincom, pri vstupe do sklepenia je akosi rušno. Oproti stoja nejakí výrastkovia, asi miestna mládež a sú akosi veselí.
Pred vstupom do sklepa stoja štyri postavy oblečené ako dobrodruhovia a každý z nich niečo robí. Jeden z nich, elf, vchádza do sklepa. Je tam aj jedna žena, elfka, ktorá komunikuje z jedným z dvojice ľudí, ktorí tam stoja. Ten, s ktorým sa nerozpráva hľadí do sklepa a vidno na ňom, že je nejaký nervózny, akoby sa na niečo pripravoval.

Je na tebe, či sa vydáš dovnútra do hostinca a budeš všetky tieto veci ignorovať, alebo budeš robiť čokoľvek čo ťa napadne.

Kalema--- > Hudzisan       23. Června 2019 19:40:26
[OR][B]Jestli je ten jed zabije nebo ne je mi celkem jedno. Jsou to jeho krysy ať si s nima dělá co chce, hlavně když zaplatí.[/B][/OR] [I]A pokud je ten jed opravdu POUZE odežene, tak ho určitě bude potřebovat víc, jelikož se určitě ty krysy vrátí.[/I] [OR][B]Já jen že se tomu říká jed a první co si pod slovem jed představíte je smrt.[/B][/OR] Čekal jsem, že Eleanor pod nátlakem Leesliho poleví a něco přizná, bohužel se tak nestalo. Zbytek návštěvy už jen mlčím a sleduji Leesliho a Lionela jak si spolu něco šeptájí, ale nerozumím jim, takže to nijak neřeším. Při odchodu pouze poděkuju za jed a pobízím ostatní k cestě směr hostinský.

[I]"Vyhýbejte se lidem" co tím myslela. Proč vyhýbat lidem to přeci nejde jen tak se vyhýbat lidem z čeho jako budu žít ? Nějak si vydělávat musím a kupovat věci taky. Nebo měla namysli jen tady ve městě? sakra měl jsem se ji na to zeptat. No co už. místo vyhýbání se lidem budu spíš muset být daleko opatrnější.[/I]

*********************
Pokud se mě někdo na něco nezeptá, nebo obecně nepromluví něco, co by moji postavu donutilo promluvit, tak mlčí a při cestě do města sleduje okolí, zda nenarazí na nějaké nebezpečí, nebo jakékoli stopy po tom záhadném muži, který nás předběhl a byl u čarodějky dřív
.
Hudzisan--- > Kalema       24. Června 2019 15:25:30
S jistým napětím a starostmi jsem očekával, jak Eleanor zareáguje na Leesliho tón a otázky.

Naštěstí pro nás pro všechny nevznikla žádná roztržka, kterou by bylo třeba utišit a i když nám toho Eleanor moc neřekla, získali jsme ke konci i jed díky Lionelusovi, u kterého mám podezření, že se Eleanor docela líbí a pravděpodobně to bude vzájemné. [OR][B][I]Na tom ovšem není nic špatného[/I][/B][/OR] Pomyslím si a přejdu další myšlenky tímto směrem.

Dopiju zbytek čaje, položím s díkem pohár na stolek a chystám se k odchodu spolu s ostatními.

[OR][B]Děkujeme za pohoštění i rady... mějte se tu dobře a snad se zase někdy v dobrém uvidíme.[/B][/OR]

Rozloučím se s úsměvem s Eleanor a s nahozenou tornou na zádech a holí v ruce následuji své společníky směrem zpátky k hostinci.

Všichni jsou poněkud zamlklí a kupodivu i mně není moc do řeči, neboť si neustále v hlavě opakuji její poslední slova o tom, že by jsme se místním měli co nejvíce vyhýbat..
Sir_Theodor--- > Granit       26. Června 2019 21:05:34
Při pohledu na elfku, která je evidentně zaneprázdněna rozhovorem, jsem nemohl přehlédnout nervozitu kolující ve vzduchu.
Muž hledící do sklepa vypadá, jakoby se díval do očí samotné smrti. Přicházím blíž k muži hleícímu směrem dolů, do sklepa.[OR][B] ,, Zdravím, mám na vás dotaz. Jak se jmenuje toto ,,městečko´´? A copak hledáte? Vypadáte, jakoby vám tam spadl snubní prsten.´´[/B][/OR] Pousměji se při představě padajícího prstenu, který se s jemným cinkáním a poskakováním po schodech padá do temnoty a rozzuřené ženy, jež vrhá po své polovičce džbánky a hrnky z poliček.

Zajímalo by mne, co ta eflka může řešit. Možná by nebylo od věci si s ní také promluvit. Přeci jen, vypadá to na dobrodruhy stejné, nebo podobné mě. Nevím co hledají, nebo co chtějí hledat. Ale za kus žvance, pár vychlazených piv a nějakých drobných bych byl ochoten nabídnout své služby.
Carolus--- > Sir_Theodor;Wulfrik       27. Června 2019 22:02:30
--------
Rád bych oznámil, že se pomalu ale jistě jedu věnovat dětem na skautský tábor, a proto tady do půlky července nebudu :/
Wulfrik--- > Carolus       1. Července 2019 07:04:02
************
Ahoj, omlouvám se. Byly u nás hody tak sem nebyl ve stavu na odpis. Dneska večer odepíšu.
Nidhogg--- > Granit       1. Července 2019 18:34:46
[I]Počkám, než se hostinský vykecá a donese mi zásoby na moje nové dobrodružství.[/I]

Chvíli netrpělivě čekám a přešlapuji.

[I]Z toho moštu jsem přímo nadšený.[/I]

[B]Děkuji.[/B]

Odvětím a jdu si čepovat zásoby vody do vaků.

S Niamou prohodím pár slov a přikývnu na její poznámku ohledně dalších dobrodruhů.

Dojdu rovnou k nim a začnu konverzaci.

[B]Zdravím velevážení dobrodruzi. Tuze nerad ruším vaší zábavu, ale měl bych pro vás jistou nabídku. Sháním nájemné žoldnéře, či družstvo méně zkušených, či zkušených zabijáků na jistou prácičku. Pokud chcete, tak odmítněte, abych neztrácel váš ani svůj drahocenný čas.[/B]

Na chvíli se odmlčím a prohlédnu si každého z nich od hlavy až k patě.

[B]Co se týče té práce. Jde o poklad a duchy. Jistě tam bude i dost té akce a zabíjení, takže pokud máte zájem, tak čekám tamhle u studny. Každý z vás si tak přijde jistě na spoustu zlaťáků. Pokud tedy máte zájem, tak si dejte do pořádku výbavu, dokupte co potřebujete, sežeňte zásoby a podobně. Vyrážíme zhruba do tří hodin od této chvíle.[/B],

Oslovím každého z nich zvlášť, nebo ve skupině stejným extravertním proslovem a zanechám je při jejich rozhodnutí, aby se každý zachoval podle vlastní svobodné vůle.

Dořeknu svou nabídku poslednímu, otočím se a odejdu ke studni, kde se dám do vlastního rozjímání a sebereflexe svého dosavadního života.

Jak tak stojím u studny, tak to vypadá spíš, jako by se všichni dobrodruzi rozutekli někam pryč z dědiny.

[I]Asi to tu zabalím. Vyhlédnu si možná někde osamělou chaloupku, kde žije jeden člověk. V noci ho zabiji a odejdu odsud. Na ten poklad budu moct v klidu zapomenout, když neseženu svaly ke svému plánu. Nehodlám tam někde v kobkách umřít kvůli zlatu.[/I]

V hlavě se mi rýsuje nový postup a plán na přivydělání.
----------------------------------------
Omlouvám se za zpoždění, ale měl jsem dost práce :-)
Granit--- > Kwel       11. Července 2019 07:21:00
V malom mestečku, respektíve väčšej dedinke Studnica nie je žiaden pútač, ktorý by hlásal jej meno. Jediná budova, vďaka ktorej viete o aké mesto, dedinku sa jedná, je pútač u hostinca. Hostinec v Studnici. (Ak teda viete čítať...)
Hostinec patrí miestnemu starostovi, ktorý každého nového cudzinca v meste rád privíta a aj mu povie, ako sa volá jeho hostinec, a že tá Studnica, je vlastne meno tohto mesta.
Ani jeden z priližne sto obyvateľov sa nevyjadruje o Studnici inak ako o meste, považujú sa za mešťanov, aj keď ich spôsoby sú veľmi sedliacke a väčšina ľudí sa tu aj žívý pestovaním obilnín.

Tržnicu by ste v meste ale hľadali márne, starosta a krčmár vjednej osobe vás síce vie navigovať k obuvníkovi, klobúčnikovi, dokonca tu majú aj "zlaníka", ale všetci to majú len ako bokovku, žiaden z nich nemá vyslovene obchod, predávajú to u seba doma.
Ak by ste boli veľmi hladní, mestečko je vraj vyhlásené kurencami starého Igora, je to miestny mesiar so špecializáciou na kurence. Keby má niekto kone, je tu aj predajca sena, ale tým by sme skončili. Síce je kúsok za mestom aj nejaká bylinkárka, ale tak to už nie je v meste.
Mestečko je zvyknuté na bezpečie, predsalen nie je v nebezpečnej oblasti, ale aj tak či je rozumné byť bez strázcu zákona je už otázne. Žiadne stráže tu proste nemajú, a ževraj mesto...
O miestnu kaplnku a cintorín sa vraj starajú až traja ľudia. Kňaz so svojim miništrantom sú, ale momentálne v susednom meste a stará sa o kaplnku len posledný z trojice, miestny hrobár Jano.

Putuješ už niekoľko dní a konečne si sa dostal k nejakej usadlosti, kde môžeš doplniť svoje zásoby pred pokračovaním a ktovie, možno si tu nájdeš aj niečo na privyrobenie.
Prichádzaš k hostincu a pred ním sa deje mnoho zaujímavého, najskôr sa však vráťme k hostincu. Z vonku vyzerá hostinec veľmi útulne, veselo a pokorne. Steny sú z mäkkého dreva, ale piliere sú robené s tvrdého dreva, takže sa nemusíte báť, že vám padne na hlavu. Skrz ťažké veľké okenné vitráže je ťažko vidieť dovnútra.

Čo ťa však zaujme viac je, že pred hostincom, pri vstupe do sklepenia je akosi rušno. Oproti stoja nejakí výrastkovia, asi miestna mládež a sú akosi veselí.
Pred vstupom do sklepa stoja štyri postavy oblečené ako dobrodruhovia a každý z nich niečo robí. Jeden z nich, elf, vchádza do sklepa. Je tam aj jedna žena, elfka, ktorá komunikuje z jedným z dvojice ľudí, ktorí tam stoja. Ten, s ktorým sa nerozpráva hľadí do sklepa a vidno na ňom, že je nejaký nervózny, akoby sa na niečo pripravoval.

Aj z opačného smeru cesty prichádza nejaký osamotený dobrodruh. A keďže sú ostatní otočení skôr jeho smerom, teba si zatiaľ nevšimli. Je na tebe, či sa vydáš dovnútra do hostinca a budeš všetky tieto veci ignorovať, alebo budeš robiť čokoľvek čo ťa napadne.

Granit20. Srpna 2019 12:46:36
---------------------

MH: pracujem na odpisoch. Myslím že tí čo dodnes odpis nezvládli, by to nezvládli už aj tak. (Wulfrik mi písal čo chce robiť, takže toho sa to netýka, Kelghor má vlastnú linku, takže toho zatiaľ tiež nechávam tak.)

Lúčim sa s Kwelom (0 príspevkov), Niama Saskie (5 príspevkov, kvalita 4.4), Carolus (4 príspevky, kvalita 4 - s tým že on písal čosi s táborom, tak ak nebudeme príliš posunutý, tak u neho si ešte viem predstaviť návrat)

Granit--- > Sir_Theodor;Nidhogg;Wulfrik       26. Srpna 2019 08:30:24
Nidhogg pristúpi ku elfovi a človekovi, ktorí stoja nad schodami do sklepenia.

Potom ako im ponúkne prácu sa obaja zadívajú späť na elfku, ktorá už viacmenej prácu prijala.
Ako budú reagovať ešte Nidhogg nevie, ale vyzerá to, že ich zaujal.

Snaží sa ich nalákať na poklad a duchov. Obaja sa na seba pozrú a začnú premýšlať, Nidhogg im nechá svoj čas a chystá sa odísť ku studni.

Práve sem prichádza na rad Sir Theodor, ktorý prehovorí na jedného z dvojice pri schodisku:"Zdravím, mám na vás dotaz. Jak se jmenuje toto ,,městečko´´? A copak hledáte? Vypadáte, jakoby vám tam spadl snubní prsten."

Celú túto situáciu môže čiastočne vypočuť aj Wulfrik, ktorý už medzičasom stihol vyliať jed na narezané mäso. Hneď ako tak urobil tak zacítil nehorázny pach. Má chuť sa povracať a všetky zmysly mu radia aby vybehol von.
Jeho pes nečaká na nič a po schodoch vyletí hore, pričom zrazí elfa na zadok. A dobehne až ku studni, kde sa zvalí na zem vedľa Nidhogga.

----------------------

Nidhogg, Sir Theodor a Wulfrik príspevky smerujte medzi sebou. Ste pri sebe. Postavy hráčov, ktorých som vyhodil preberám ako NPC, takže normálne s nimi môžete komunikovať. (A aj ich najať na výpravu, viď Nidhogg a Niama Saskie / Timmy / Carolus)

Granit--- > Kalema;Hudzisan       26. Srpna 2019 08:55:50
Rozlúčite sa z Eleanor a môžete vyraziť smerom do mesta. Veľmi rýchlo sa podarí hlavne vďaka Lionelusovi vám dostať von. Aj ten zlý pocit, ktorý ste mali z tohoto miesta je preč. Práve naopak cítite sa veľmi bezpečne.
Na okraji lesa sa zastaví Lionelus a ukáže vám rukou na mesto. [b]"Zajtra ráno sa vrátim do hostinca. Chcem sa vrátiť k tej Eleanor, mám taký pocit, že som s ňou ešte neskončil."[/b] Mrkne na vás a počká kým v bezpečí odídete.
Keby ste na neho naliehali tak dodá, že viete kde bude, takže sa nebojí.

Môžete teda v trojici pokračovať do mesta. Jed vám samozrejme Lionelus nechal.

Pred "mestom" sa Leesli zastaví a stiahne vás bokom. [b]"Keď pôjdeme po ceste, tak nás ten chlapík čo nás podrazil zbadá a utečie. V tomto mi verte, nebude to prvý raz čo sa niekam chcem vplížiť."[/b]
Celý Leesliho plán spočíva v tom, že nevstúpi do mesta hlavnou cestou, ale bokom a pomedzi domami sa chce predrať až k hostincu. Keďže tu nie je veľa domov, tak to trvá len chvíľku. Ak ho budete následovať, tak sa dostanete medzi dva domy, z ktorých vidíte celú scenériu pred hostincom a sklepením.

Ten, ktorí vás podrazil stojí pri studni, vedľa neho leží nejaký veľký pes. Pomaly väčší ako on. Naozaj kúsok odtiaľ stojí štvorica, elfka, elf a dvaja ľudia (jeden v červeno čiernom varkoči a trojzubcom, druhý s okovanou palicou).
Táto štvorica stojí pri vchode do pivnice hostinca. Z neho práve jemne kašlajúc vychádza veľký barbar. Pes pri podrazákovi sa na neho pozerá a keby tu bol Lionelus tak by vám určite potvrdil, že je to jeho pes. Takto môžete len hádať.
[b]"Tak čo mu spravíme?"[/b] šepne Leesli.

---------------------------------

MH: Ak by ste Leesliho nechceli nasledovať, môžete ísť aj priamo po hlavnej ceste samozrejme. Uvidíte pravdepodobne rovnaký obrázok, a nasledovnú reakciu nechám do ďalšieho PJ príspevku.

Nidhogg--- > Sir_Theodor;Wulfrik       26. Srpna 2019 19:14:17
Dojdu ke studni a odložím bagáž. Hůl opřu o vyspárované kameny, které jsou na sebe napojeny. Nakloním se nad studnu a zahledím se do hlubin té temnoty. Slunce si přitom pohrává s mým stínem a mě je náhle jasné, že se již nikdy nevrátím do míst, ze kterých mne vyhostil neúprosný čas.

[I]Jediné co mne čeká je smrt, ale ta je evidentně v nedohlednu.[/I]

Opráším staré myšlenky své zatrpklé mysli a zaměřím se na tu nekonečnou propast nevědomí.

[I]Evidentně mě všichni viděli a slyšeli. To znamená, že mohou vědět kde právě jsem. Doufám, že mi ti zpropadení démoni minulosti nejsou v patách a nechtějí mne zabít.[/I]

Rozhlédnu se kolem, ale nikoho nepoznávám.

[I]Je dobře, že jsem jim zmizel z dohledu, nikoliv však z paměti.[/I]

Povzdechnu si a jen tak pro sebe si šepotem dodám. [B]V téhle prdeli chcípnul pes.[/B]

Po tom co jsem pronesl tuto větu se vedle mne skutečně složí pes.
[B]Že mě to vůbec nepřekvapuje.[/B] Dodám pro sebe stoicky.

[I]Pár zvířat jsem již ze zvědavosti zabil, ale nikdy kočku ani psa. Na to mám své zásady.[/I]

[B]Jsi v pohodě čumáčku.[/B] Promluvím ke zvířeti, ale již od pohledu mi dojde, že je při vědomí.

Logicky mi dojde, že mu nejspíše nevoněla ona podivná vůně jedu ve flakonu. Některý z dobrodruhů přeci musel vykonat špinavou práci.

Spustím vědro do studni a naberu do něj vodu. Chvíli jej vytahuji provazem ven a pak jej postavím před psa.

[B]Tohle ti možná pomůže hochu.[/B]

[I]Nevidím na zvířatech nic tak zlého jako na jiných rasách, které chodí po dvou. Ba naopak jsou mi mnohdy milejší a fyziologií se ani moc neliší, pouze mají jiný mozek a mysl. Pes se z toho vzpamatuje.[/I]

Pak se otočím k dobrodruhů a pronesu jednoduše.

[B]Nezapoměňte, jak jsem říkal. Jde o duchy a hlavně o zlato. Bojechtiví si jistě přijdou taktéž na své a málo zkušení získají životní zkušenosti, které jim možná někdy k něčemu budou. Jinak to bude dobrodružství, které jen tak nezažijete.[/B]

Na chvíli se odmlčím a zavdám si taktéž vody z vaků.

[B]Jinak vyrážíme do hodiny. Takže si zařiďte všichni co potřebujete. Cestu znám jen já, takže se připravte na pořádný pochod.[/B]

Pořádně si přítomné ještě prohlédnu.

[B]Jinak mé jméno je Nidhogg a jsem kouzelník a hrdý člen cechu Pečené krysy. Jak tak na vás koukám, tak jste urostlí a silní válečníci. Přesně to co každý mého povolání potřebuje mít ve svých řadách. Ale aby jste se neděsili, že vám chci velet. Je to sice můj podnik, ale vyznávám takovou filosofii, že každý svobodný muž či žena ví nejlépe jak se chovat podle své vůle a ne té cizí. Takže si v naší kumpanii nebo družině či družstvu můžete dělat co chcete.[/B]

Zakončím proslov a začnu si prohlížet své vybavení v jakém je stavu.

Wulfrik--- > Sir_Theodor;Nidhogg       28. Srpna 2019 17:51:57
Sleduji elfa jak se blíží s tesákem v ruce. [I]Tak ty si chceš zatancovat s krysama? No účel své asistence jsi uhádl docela dobře. Skutečně na chvíli zabavíš krysy.[/I] [OR][B]Potřebuji abys nařezal tohle maso. Ještě se na něco podívám.[/B][/OR] Koukám jak elfík s tesákem pokleká k masu a dává se do práce. [I]Jedna rána... jedna rána do zátylku a bylo by.[/I] Pomyslím si když se zvedám. Zatím přejdu ke krysí díře a dám se do ohledávání tohoto otvoru.

[I]Ještě že Ulf je moc velkej než aby se tam vešel. Podle jeho první reakce, kdyby mohl tak by tam vletěl jak střela z balisty a čert vem následky. Povolat ho zpátky když bude napůl v díře by fakt byla sranda.[/I] Zamyslím se zatímco osahávám okraje díry. [I]Už chápu proč kocour skončil jako svačina. Podle velikosti té díry můžou ty krysy mít tak pět kilo v průměru. Tak fajn, nechám tady toho vola co se mi smál a počkám až se krysy daj do práce.[/I]

S úsměvem se obracím k elfovi. [I]Sakra proč ti dva pořád stojí ve dveřích? Jak mám upravit jeho vědomí na bezvědomí když mám svědky? To bych se musel pustit i do těch dvou a sám proti třem... no nevím, asi bych vyhrál ale venku jsou ještě ti hejskové kteří by to zmerčily.... Sakra pokud se o něco pokusím tak budu mít co dělat s půlkou hospody. Teda za předpokladu že druhá půlka je pod obraz.[/I] Smutně skloním hlavu. [I]Takhle to nepůjde. Evidentně si ten jed nenechám.[/I]

Dojdu k elfovi když už má svoji práci hotovou a maso je nařezáno. [OR][B]Dík![/B][/OR] Jenom na něj zavrčím. A pošlu ho zase k ostatním, skloním se k masu s úmyslem ho polít jedem.

Jakmile jsem otevřel lahvičku s jedem stalo se najednou několik věcí. Z lahve se vyvalil absolutní smrad, mě se navalilo a Ulf s elegantností nasraného medvěda vystřelil ze sklepa při čemž podrazil elfíka který mi pomáhala a nechal ho za sebou válet se v prachu. [I]Tak tos daleko nedošel hejsku. Máš smůlu že jsi stál Ulfovi v cestě.... Když sme u toho... ten chlupáč měl vlastně dost dobrej nápad.[/I] Rychle rozleju jed po masu, posbírám si svoje cajky a padám ze sklepa.

Když jsem se prodral zbylými čumily u vstupu do sklepa všiml jsem si něčeho divného, zhrouceného Ulfa u studny a nějakého cizince jak se nad ním sklání. [I]Co sakra! Cos udělal mému psovi ty zmetku...[/I] Až poté si všimnu vědra s vodou které bylo vytaženo ze studny. [I]Aha, tak nic, asi díky no.[/I] Vydám se k Ulfovi a cizinci.

Když se k nim blížím stále držím v rukou nataženou kuši jenž je v tomto stavu již od cesty do sklepa. [I]Střílet či nestřílet, tenhle ptáček se mi nějak nelíbí.. navíc se nestává často aby někdo cizí byl Ulfovi takhle blízko a on prostě nereagoval. Buď ho ten smrad fakt rozhodil.[/I] Při vzpomínce na smrad valící z lahvičky mám opět co dělat abych se nepozvracel. [I]Nebo mu cizinec něco provedl. Zatím budu věřit tomu prvnímu. Nevidím žádný nepřátelský pohyb... tak zatím počkám a uvidím.[/I]

Když jsem skoro u studny povolím tětivu kuše, schovu šipku a lehce pokývu neznámému. [I]Ber to jako pozdrav i poděkování, pokud si vybereš jenom jedno je to tvůj problém.[/I]

Kleknu si k Ulfovi, naberu do dlaně vodu a lehce mu opláchnu čumák. Poté naberu vodu do obou dlaní a omyju svůj obličej. Hned poté podrbu Ulfa mezi ušima a nechám ho se pořádně napít. Vytáhnu svůj vak s vodou a také se napiji. Prvními doušky si jenom vypláchnu pusu a vyplivnu vodu bokem. Pak už si užívám vody plnými doušky. Při tom poslouchám proslov neznámého.

[I]Duchové.. zlato..boj... zlato... zlato.[/I] Nechám si jeho slova projít hlavou. [I]Tak jed sem si neušetřil takže na jeho prodej můžu zapomenout. Což znamená že z celého výletu semka dostanu jenom večeři od hostinkého. [/I] Chvilku tak postávám a koukám. [I]No tady z toho nekouká nic dobrého.[/I] [OR][B]Se mnou nepočítejte. Já to tady balím.[/B][/OR] Pronesu ke dvojci a odcházím pryč z vesnice

*********************************
edit.: sory lidi, balím to mě nejde ani tak o questy ale hlavně o hru... tohle je docela dobrá situace kdy se postava může vzdálit a nenarušit děj, jen teodora poprosím o úpravu příspěvku z toho že barbar souhlasí, hoděn štěstí v další hře, snad se ještě někdy potkáme
Hudzisan--- > Kalema       28. Srpna 2019 20:31:32
Cesta lesem zpátky mi přišla o dost snazší. Mohlo být tím, že jsem už věděl odkud jdeme a i pěšinka lesem mi tentokrát přišla povědomá. Velké díky jsem pak vzdal Lionelusovi, který se v podobných místech vyzná nejlépe a celou cestu nás vedl.

Na konci lesa se s námi Lionelus né tak nečekaně rozloučil s tím, že nás zítra zase najde a nemáme se o něj strachovat. [OR][B][I]Ty kluku jeden ušatá[/I][/B][/OR] zasměju se v duchu [OR][B][I]Tak za Eleanor?[/I][/B][/OR]
Usmívám se od ucha k uchu. [OR][B]No tak joo tedy, jen nás tu nech napospas divé zvěři/B][/OR] Zazubím se na Lioneluse a plácnu jej přátelsky po rameni. [OR][B]Tak běž, ať dlouho nečeká.. myslím, že tuší, že se vrátíš.[/B][/OR]

Jed jsem si před jeho odchodem vzal k sobě, pečlivě jej zabalil a vložil na vrch torny, kde bude v bezpečí. Pokud jej bude ale chtít nést ještě někdo jiný, klidně mu jej předám.
Rozloučím se tedy prozatím s Lionelusem a spolu s Kalemou a Leeslim pokračuji dále směrem k vesnici.

Cesta ubíhá svižně a hezky, když tu nás najednou Leesli zastaví a navrhne, aby jseme do Studnice pronikli z boku a né z hlavní cesty, na což musím přitakat a uznat, že má pravdu. [OR][B]Dobrý nápad, to mě nenapadlo[/B][/OR] řeknu uznale a vyslechnu si jeho plán.

Po následném přikrádání a plížení, při kterém jsem se snažil působit a chovat co nejnenápadněji a tiše, jsem se spolu s ostatními ocitl v mezeře dvou přístojících domů, odkud se naskýtal dobrý výhled k hostinci a jeho sklepení.

Když se rozhlížím po okolí hostince, spatřím našeho cizince, jak stojí u místní studny.
Ale možná není sám. [OR][B]Myslíte, že ten pes je jeho?[/B][/OR] zeptám se ostatních, ale to už reakce psa na vycházejícího barbara z hostince zodpoví mou otázku.

[OR][B]Hmm, je ten barbar s ním, nebo ne? To by mohl být problém.. [/B][/OR] šeptnu své starosti potichu k ostatním.

Pokusím se sledováním cizince, barbara a jeho psa poznat, jestli se znají, nebo ne.

Zaregistruji také skupinku čtyř dobrodruhů postávající před vchodem do hostince.
[OR][B]No, stále můžeme předstírat, že jej neznáme a zajít se zeptat hostinského jak se věc má... a pokud nás už předběhl.. a myslím, že ano, tak stále můžeme získat nějaké další informace o celé situaci.[/B][/OR]
Skryju se za zadní zeď domu, aby na mě nešlo od hostince vidět a přemýšlím.
[OR][B]Asi bych zašel nejprve za hostinským a pak za těma lidma. Viděli jste tu čtveřici před vchodem? Myslím, že taky nejsou místní a na něco se chystají... no uvidíme... půjdeme všichni najednou, nebo se rozdělíme a jakoby postupně příjdeme ze tří směrů? Nějaké další nápady?[/B][/OR] Kouknu na Kalemu a Leesliho


Sir_Theodor--- > Nidhogg;Wulfrik       29. Srpna 2019 22:48:25
[I]Dobrá, vypadá to, že se zde jméno téhle díry nedozvím.. a pochybuji i o osvětlení situace, na co vlastně čumí do té tmavé, studené díry.. Je hezké, že se zde radují lidé z prach prostých sklepů plných pavouků a krys.. vlastně mi to může být jedno. Tedy... za podmínky, že zde není víno a pěkné ženské v okovech.[/I]

Opíraje se o svou zbraň se trochu povytáhnu a po očku nahlédnu. Co kdyby jen náhodou prosvitlo trochu světla a já spatřil vnady krásných slečen. Nechám tedy shluk čumilů obdivovat hospodský sklep a dál už se nestarám. Moji pozornost náhle upoutá nesourodá dvojice u studny. Možná ani ne ta nesourodost elfa a nejspíše chlapíka z kmenů, ale ten pes... nebo spíš nestvůra z podsvětí? Zhovadilost přírody a nuda nějakého pošahaného, opilého boha.

S výrazem plným obdivu pozoruji, jak ta zrůda chlemtá vodu z vědra. V ten moment si uvědomím, že i já mám trochu vyschlo v krku.. trochu.. spíše se divím, že ještě neplivu písek. Ihned si vzpomenu na měch s vodou, jež mi visí přes rameno. Mám však poněkud plné ruce.

Nacvičeným pohybem zápěstí otočím v ruce trojzubec jeho hrotem dolů a zabodnu jej do udusané hlíny. Sáhnu pak pro měch. Zuby jej odzátkuji a několika plnými doušky zvlažím své hrdlo.Na jednu stranu úleva, na druhou stranu zklamání, jelikož bych raději měch plný vína.. ale svůj účel voda splnila.

Zazátkuji měch a pověsím jej zpět na rameno. Vytáhnu z hlíny trojzubec a přistoupím blíže ke studni, abych si vyslechl toho podivína pořádně a neunikla mi nějaká podstatná část, jako třeba.... Duchové? To myslí vážně? Zdá se, že to myslí smrtelně vážně. Další podstatná informace, a to ta o zlatě.. To už zní daleko lépe! přesto se se zamyšleným pohledem podívám na tři ostnaté hroty svého trojzubce, [I]Dá se duch probodnout?... Nevím, zjistím to![/I]

Elf zrovna dokončil své verbování okolo stojících chlapíků ke své výpravě. Ten divoch snad ani neváhal a dvouslovně prohlásil, že nepůjde. [I]Pche... já půjdu a jen tak se neposeru. Zlato mi zní dobře a duchové jsou jenom strašáci pro malé parchanty.. a i kdyby nebyli.[/I]

Přistoupím ještě blíže k elfovi. [OR][B],,Mé jméno jest Theodor´´[/B][/OR] započnu své představení.[OR][B] ,,Jsem rytířem z Citadely a chtěl bych se přidat ke tvé výpravě.´´[/B][/OR]
Kalema--- > Hudzisan       3. Září 2019 08:59:52
Cesta z pátky je velice tichá. Nikdo z mých společníků nemluví, a až na zvuk okolního lesa se neděje nic zajímavého. Teprve až na konci lesa se s náma Lionelus loučí, že se musí vrátit. Pomyslím si, že to není zrovna nejlepší nápad jít za tou čarodějnicí zpátky a ještě sám, ale nakonec si své protesty nechávám pro sebe a pouze mu popřeju šťastnou cestu a ať si dává pozor. Ještě si stihnu všimnout, že lionelus předal lahvičku s jedem Hudzisanovi. [I]No jejda ten jed. Málem jsem na něho zapoměl. to by byla celá tahle šaškárna poté zbytečná.[/I] pomyslím si, ale proti tomu, že ji nese Hudzisan nic nenamítám. Zatím s ním nebyli problémy, takže mi to nevadí. Poté naše zbylá trojice vyráží zpátky do města opět v tichosti.

Před městem naše tichá hodinka ovšem končí. Leesli nás zastaví s tím, že by bylo moudřejší jít oklikou. Zastavím se a zvažuji možnosti. [I]Jít kratší cestou a riskovat přímou konfrontaci s tím cizincem, při čemž by jsme mu mohli jed vzít a získat klidně i 2x více, nebo jít bokem a riskovat že ho už nepotkáme a třeba nedostat nic?[/I] Rozhodování nebylo lehký a Leesli již jednou zklamal, když se snažil plížit k tomu domu, ovšem to byla čarodějnice a kdo ví co je tenhle týpek zač. pochybuju ale že bude přátelský. Nakonec tedy Leeslimu kývnu, jelikož Hudzisan s ním půjde a nemyslím si, že je dobrý nápad se teď oddělit. Navíc nemám ten jed, takže také bych ho měl mít alespoň na očích.

Po menší oklice jsme dorazili až k hostinci a vidím, že jsem se rozhodl správně. Ten chlápek stojí u studny s velkým...nečím...a hned vedle stojí další 4 postavy. tohle by nedopadlo dobře, kdybych šel sám. Navíc z hostince vychází s kašlem Barbar. Ta scéna, týpek s jedem co nás předběhl v klidu stojí u studny, barbar s kašlem vychází z hostince, se mi vůbec nelíbí.[I]Doufám, že se hostinskému nic nestalo, to bychom měli po výplatě.[/I] Dlouho se zamýšlet nemůžu, jelikož Leesli a Hudzisan již začali konverzaci.

Otočím se na Hudzisana a odpovídám na jeho otázku. [OR][B]Ano to je jedna možnost. Ale to by fungovalo pouze v případě, že si nás ten chlápek co nás předběhl nepamatuje a hostinský je pořád naživu. Podívej se pořádně. Neměl by náhodou ten chlápek se snažit prodat ten jed? Měl. Ale nevypadá to, že by to zrovna dělal. A pokud ho už prodal tak co tu pořád dělá? Ano nemusí to být nic vážného, ale podívej se dál. Ten barbar. vychází z hospody, kašle a nevypadá to, že by ten barbar a chlápek měli něco proti sobě. spíš to vypadá, že se znají a ten barbar něco v hospodě provedl. Možná dokonce hospodského zabil fakt nevím. A také se podívej na to zvíře. kdyby se něco přihodilo tomu bychom rozhodně neutekly. Vidím to tak, že máme větší problém, než jsme si mysleli. Ta skupinka 4 postav nevypadá, že má něco společného s tím barbarem a chlápkem se psem, ale to neznamená, že by nebyli problém. A my jsme jen 3 proti 6+ pes. to by nedopadlo dobře. A nebo 7 proti 2 + pes záleží, co je ta skupinka zač. Pokud je ovšem hospodský mrtví, jsme již bez peněz a jediná možnost jak je získat je od toho týpka se psem. A pokud není mrtví, můžeme ten jed prodat kdykoliv. Proto spíš navrhuji počkat zde, než zjistíme, jak se celá situace vyvine. Minimálně do té doby, co mají ten barbar a chlápek se psem společného, jelikož to vypadá, že jsou spolu a asi budou spolu mluvit. Pokud je totiž hospodský mrtví a jediný způsob jak získat peníze by bylo od toho chlápka, pak by bylo lepší na něj zaútočit v lepší chvíli, než je tahle.[/B][/OR]

*********************
Moje postava se snaží prozkoumat viditelné vybavení barbara a postavy se psem u studny
Kalema--- > Hudzisan       11. Září 2019 18:44:22

*********************
MH: Hudzisan mam pocit ze tady bude asi potřeba to trosku ještě rozvést než se do toho zapojí PJ
Granit12. Září 2019 07:07:35
********************
MH: ak stihne Hudzisan dnes odpis tak vás zajtra posuniem *4*
Granit--- > Kalema;Hudzisan       12. Září 2019 07:08:32
-------------

Technická poznámka: barbar nevychádza z hostinca, ale z jeho pivnice. (Tam kde mali byť tie krysy)
Všimol som si že ste to pochopili zle, tak len aby ste vedeli.
Kalema--- > Hudzisan       12. Září 2019 14:01:06
*********************
MH: Dobrá příspěvek už ale měnit nebudu tak aby to sedělo tak si moje postava spletla budovi :D

hudzisan jak to budeš psát tak zkus napsat na mou postavu něco ve stylu: ty pako to ale není ta hospoda ze které ten barbar vyšel. Ta hospoda je támhle. :D Dělat to ale nemusíš já bych to pak hodil do reakce buď na tvůj nebo na PJjův příspěvek
Granit--- > Kalema;Hudzisan       12. Září 2019 14:14:21
----

MH: stále sa nechápeme *3* Je to tá istá budova, len vstup do pivnice (sklepení) je z vonku. A odtiaľ on vyšiel. Vstup do pivnice z hostinca nie je, je z vonku budovy. http://www.longhillmasonry.com/wp-content/uploads/2017/06/IMG_1806-765x1024.jpg *40*
Kalema--- > Hudzisan       12. Září 2019 19:02:12

*********************
MH: Aha dobrý. :D už mě to praštilo do hlavy *3*
Hudzisan kašli na to co jsem řekl *3* já už se s tím nějak poperu sám s tím co jsem napsal
Hudzisan12. Září 2019 20:45:09
[OR][B]No, vypadá to tak, že jsou všichni před vchodem do pivnice... využil bych toho a obešel bych to bokem do hospody a promluvil s hostinským ohledně situace s jedem.... a pak až případně se šel seznámit s těmi cizinci[/B][/OR]
Vyhodnotím situaci po chvíli pozorování a kouknu na své společníky.
[OR][B]Co vy na to? Aspoň budeme vědět jak na tom jsme.[/B][/OR]
Řeknu a začnu se pomalu přesouvat podél zadních částí domů a proplétat se dokola tak, aby bylo možné skupinu pokud možno v bezpečí obejít a dostat se nepozorovaně dovnitř hospody.
Kalema--- > Hudzisan       15. Září 2019 18:25:40
[OR][B]Výš co, mě osobně se to moc nelíbí, takže jestli chcete, můžete ty a Leesli je zkusit obejít a jít se poptat hospodského. Já chci zjistit minimálně, co ti dva mají společného. Kdyby se něco přihodilo tak jim také můžu nečekaně vpadnout do zad, takže vás budu svým způsobem krýt, kdyby se něco semlelo.[/B][/OR] Řeknu Hudzisanovi a setrvávám stále na stejném místě. Nechat Hudzisana bez dozoru se mi sice moc nelíbí,jelikož ON je ten který má jed, ale stejně tak on i já chceme ty peníze, takže si myslím, že alespoň pro teď ho můžu nechat jít samotného. Navíc pokud se něco semele moment překvapení bude na mé straně. sice ti dva mají psa, ale pokud budou zaneprázdněni Hudzisanem a Leeslim, než si vžimnou že mě ten pes zpozoroval, může pro ně být už pozdě.

*********************
Moje postava čeká na místě a pozoruje barbara a osobu se psem, snažíc se jednak zjistit, jestli ti dva mají spolu něco společného a nebo je to jen souhra náhod a oba dva se minou a nebudou si všímat jeden druhého, a pokud spolu budou mluvit tak se budu snažit zjistit co říkají. Zároveň sleduju jakékoliv známky, že se chystají k útoku.
Nidhogg18. Září 2019 18:42:30
-------------------------
Koukám, že odešel už i Kelhghor. Kdy se posune děj?Měsíc na příspěvek je už trochu moc. Ale asi vydržim ještě pár dní :D
Hudzisan18. Září 2019 19:29:58

*********************
Pst, Kalemo :)
Tady vidíš, jak se hrají questy na dlouhou trať :P
počkáš, až neaktivní hráči odpadnou a pár dalších vezmou sebou a pak dokončíš q a odměna je tvá :D

Nidhoggu vydrž, když už nás zůstalo tak poskrovnu tak ať si zahrajem :D Ubližovat si snad nebudeme. Pořád to může být velice slušný příběh.
Granit18. Září 2019 21:37:21
----------------------------
MH: Kelghor mal úplne inú linku (ten sa tam mal len na začiatku ukázať aby nováčikovia videli ako môže vyzerať hrdina na vyšších leveloch). Zajtra sem hodím odpis.
Kalema19. Září 2019 06:11:05

*********************
MH: Hudzisan "odměna bude tvá" hmmm... jo to nezní špatně díky že se vzdáváš nároků na svůj podíl *1* *4*
Granit19. Září 2019 10:57:18
[u]Hudzisan, Kalema:[/u]

Lionelus sa usmeje na Hudzisana, kývne vám, trošku si pomasíruje ramená a nervózne vyrazí späť k "babičke".
Jed dostáva Hudzisan a tak môžete spokojne pokračovať ďalej.

Stojíte a sledujete situáciu na námestí. Dohady máte rôzne. A aj na námestí sa deje niečo zaujímavé.

[u]Všetci:[/u]

Nidhogg pred psa položí vedro s vodou. Tou dobou už k nemu príde barbar, ktorý vyšiel z pivnice a bol celý ukašlaný.
Jeho však duchovia ani žiadne podobné veci nezaujali, zobral svojho psa a otočil sa smerom von z mestečka.

A tak pri Nidhogovi zostala stáť elfka s elfom a ešte Sir Theodor, ktorý by sa rád pripojil k výprave.
K tomuto krásnemu záberu si môžete všimnúť, že z hostinca, či už pivnice alebo jeho stien, vybehlo niekoľko desiatok potkanov, utekajú ako im len sily stačia, väčšinou k vedlajším domom. Ľuďom sa vyhýbajú, ale niektoré potkany sú veľké ako stehno Sira Theodora. Nie sú to obyčajné potkany. Tie by boli v boji ťažkým súperom.
Trápiť vás to ale nemusí, zaliezajú inam.

[u]Hudzisan, Kalema:[/u]

Leesli sa usmeje [b]"Odpoveď na tvoju otázku znie, nie barbar s ním nie. On aj pes odchádzajú to je pre nás dobre. Traja proti štyrom, to už ujde."[/b]
Z toho čo ste mohli pozorovať, sa len dohadujú na nejakej spoločnej výprave. V rámci toho čo sa stalo s potkanmi, je pravdepodobné, že jed už bol aplikovaný. Ale vyzerá to tak, že potkany ostali v mestečku, len sa presunuli, takže jed sa ešte môže hodiť.
Kalema chce ostať sledovať situáciu a byť prípadnou posilou. Najskôr aj Leesli súhlasí, ale keď je barbar z obliga, tak sa vyjadrí inak. [b]"Nechaj tu mňa, viem sa lepšie skrývať."[/b] Potom ukáže na svoju ľahkú kušu. [b]"A budem vás odtiaľto kryť. A viem sa lepšie skrývať v tieňoch ako ty, v tomto mi ver."[/b]
Všimli ste si ale jedného problému. Jedna z veľkých krýs (potkanov) pribehla priamo k vám. Síce sa vás zľakla a utiekla. Ale všimli si vás štyria účastníci pri studni. Tiež si môžete všimnúť, že Leesli sa stihol schovať do tieňa ku stene a pravdepodobne ho nevidia.

[u]Nidhogg, Sir Theodor:[/u]

Veľké krysy síce po vás neútočia ale nedarí sa vám ignorovať to kam sa snažia utiecť. Vaše oči vás nútia sa pozerať rôznymi smermi.
Spoločne zbadáte dvojicu dobrodruhov, pre Sira Theodora ani elfku s elfom to nie je žiadna dôležitá informácia, vidia ich prvý raz v živote a môžu ich vnímať rovnako ako obyvateľo tohto mestečka, ale Nidhogg ich spozná hneď.
Kalema a Hudzisan... dobrodruhovia ktorí išli pre jed hneď po ňom.

------------------

MH: tak a píšeme si všetci spolu (idem v maľovaní skúsiť niečo načrtnúť, aby ste to mali tak nejak viac v oku. :) Ale snáď sa chápeme).
Nidhogg22. Září 2019 22:03:22
[B]Těší mne sire Theodore. Buď vítán v naší ještě ani nevzniknuvší, ale již celkem poskrovné společnosti.[/B]
[I]Evidentně již nejsou dobrodruzi to co bývalo. Bude se asi jednat o jedinou skutečnou bojovou sílu této malé výpravy. Ale co. S jedním vojákem se dá vyhrát válka, když je dobrý plán.[/I]

Rozhlížím se po prchajících krysách a dobrodruzích a přejede mne vlna naprostého klidu.
[I]Nechápu proč všichni prchají. Jinde to bude stejné jako na tomto místě. Nikde žádné eldorádo neobjeví. Nebo možná ano.[/I]

Přeruším tok myšlenek a zostřím smysly. Vidím jak krysy entropicky pobíhají po celém prostoru. Začínám v tom vidět jakýsi chaotický systém. Jsem naprosto klidný, ale přesto připraven na boj. Hlavou mi probíhá nepřeberné množství krys, dobrodruhů a já si v duchu vytvářím různé trajektorie a postupy úderů holí na tu či kterou část jednotlivých jedinců i krys. Útok může přijít od kohokoliv a čehokoliv.

V hlavě mi zazní vlastní varovný hlas, který nemohou slyšet.
[I]Buď připraven zabít kohokoliv a cokoliv všemi známými způsoby a hlavně nikomu nevěř.[/I]
Po celou dobu mlčím a používám analytickou, prostorovou inteligenci ve spojení s vnitřní řečí.
Nenechávám na sobě znát žádné emoce jako každý sociopat.

Koutkem oka zahlédnu toho tichošlápka Leesliho s kterým jsem se setkal v Santinu. [I]Jak znám naši situaci, tak je mi jasné, že se vypaří a půjde za lepším a bezpečnějším ziskem.Typický ztřeštěný zlodějíček.[/I]

Přestanu si situace naprosto všímat, když přijde Kalema s Hudzisanem a promluvím k nim.
[I]Perfektní. Další zabijáci.[/I]

[B]Hoši tady ta šaškárna už skončila. Nechcete se k nám přidat na cestě za zlatem? Mám dost solidní informace od nejmenovaného zdroje z téhle díry o tom, kde se ukrývá větší obnos zlata. Jestli si chcete přivydělat, tak se dlouho nerozmýšlejte. V téhle díře se zbohatnout nedá.[/B]

Dořeknu a vyrazím intuitivně směrem o kterém mi můj zdroj řekl. Dění kolem naprosto ignoruji a jdu za svým nově vytyčeným cílem.

[I]Budu muset získat jejich důvěru a trochu vysondovat jakou mají motivaci. Většina z nich je motivována převážně ziskem. Jiní se naopak nudí a chtějí dobrodružství. Někteří prahnou po ženách. A ty další motivují pokřivené myšlenky jako z toho nejtemnějšího přediva stínu. Budu z nich muset udělat sehranou skupinu, než tohle všechno skončí. Přeci jenom lidské zdroje jsou cennější než všechny peníze světa. Dá se s nimi dokázat skoro vše. Kdybych je dokázal dostatečně verbálně zmanipulovat, tak bych s nimi dokázal převzít i kontrolu nad celou vesnicí a vydojit z těch ovcí poslední měďák nebo to tady prostě srovnat se zemí, vydrancovat a vše spálit.[/I]

Na tváři se mi objeví manický úsměv, který zdobí každou tvář melancholika.

Moje uvažování se mi začíná líbit a já se začínám daleko lépe cítit, jelikož moje levá hemisféra přepne na logiku masového vraha.

[I]Nebo se pak vrátím a tu kořenářku zabiju sám. Stejně jsem to měl v plánu. Zabiju jí, ukradnu co se dá a spálím jí tu chajdu i s její mrtvolou. Pak zmizím jako duch. Víc peněz se vždycky hodí a vražda je jen nástroj k dosažení zisku. Použiji svoji superiorní inteligenci a zabiju jí naprosto čistě a profesionálně jako zvířata co jsem vraždil. Nikdy mne nechytí žádný přitroublý strážce zákona. O mých zločinech se bude v kraji ještě dlouho vyprávět a lidé budou mít strach.[/I]

[I]Jestli tam ta bába má toho jedu víc, tak bych jim mohl otrávit pitné zdroje. Pak odejdu v balíku. pořídím si někde pozemek s vlastní věží obklopím se vlastní družinou a ovládnu kraj,knížectví, království, kontinent. Vytvořím armádu a dobudu vlastní kus země, kde nebudu muset nikoho poslouchat. Stvořím obrovskou armádu nemrtvých a zničím celou populaci tohoto světa.[/I]

[I]Nebo budu žít někde v klidu o samotě od veškerého světského dění a všech těch dementních sugestorů s jejich názory co jsem za život slyšel a budu jen vzpomínat na ty lepší časy než si pro mne přijde smrt.[/I]

Kalema24. Září 2019 17:06:17

*********************
MH: napíšu v pátek nebo v sobotu mám hodně hodin učení. :D
Kalema29. Září 2019 18:43:32
Nidhogg se vyjádřil jasně a zřetelně. Bylo vidět, že o nějaký souboj o 10 zlatých nemá zájem a myslím si, že ani mě to zato nestojí. Ovšem co teď? Krysi jsou jasně vyhnány a zlato již bylo zaplaceno. Máme tedy jen 2 možnosti. Buď zkusit prodat jed někomu jinému a nebo zjistit, co je ta Nidhoggova nabídka zač. Bohužel Nidhogg nám s Hudzisanem nedal moc času na rozmyšlenou a než stihnu jakkoliv racionálně zauvažovat, volám na něj: [OR][B]O co jde při té cestě za zlatem?[/B][/OR] [I]Sakra ani jsem se nestihl zeptat Hudzisana co on na to. No nic teď už to vzít zpět nemůžu.[/I] Než dostanu odpověď, stihnu ještě zašeptat Hudzisanovi. [OR][B]Moc mu sice nevěřím, ale má pravdu že tady už asi nezbohatnem.[/B][/OR]
Hudzisan30. Září 2019 14:47:04
Dříve, než stihnu zareágovat na krysu prchající naším směrem, uvědomím si, že si nás všimli.
[OR][B][I]Zatracená krysa[/I][/B][/OR] pomyslím si a výjdu ven z úkrytu.
[OR][B][I]Snad si aspoň nevšimli Leesliho[/I][/B][/OR] bleskne mi hlavou když k nim pomalu přistupuji.

Dříve, než stihnu cokoli říct, ten, který nás předběhl s jedem, začne cosi rychle drmolit a se šílenstvím skřivenou tváří odchází někam do neznáma.
Mírně zmaten jeho impulzností, ještě chvíli vstřebávám jeho slova. To už Kalema hbytě zareáguje otázkou.

[OR][B][I]Ať už ten cizinec řekne cokoliv, vím jistě, že do toho nepůjdu. Rozhodně to nebude nic dobrého a skončí to krvavě..[/I][/B][/OR]
Tu se ke mně Kalema nakloní a něco mi pošeptá. Jen souhlasně přikývnu a potichu dodám.
[OR][B]Taky se mi nelíbí.. Na toho magora by jsme si měli dát pozor.[/B][/OR]

Počkám chvíli, jestli nám cizinec ještě vyjeví svůj plán a zdali jej bude někdo následovat, čistě pro přehled a pak už dál nečekám a vejdu do hostince (pokud mi v tom ostatní přístojící z nějakého důvodu nezabrání) Mám totiž hlad a s prázdným žaludkem se mnou není žádná domluva.

Chvíli se uvnitř rozkoukávám a nakonec si vyberu nějaké volnější místo k usazení. Tornu opřu o stolek, abych na ni dobře viděl, ohlédnu se po nějaké obsluze a zvednutou rukou dám najevo, že bych si rád objednal.

Granit23. Října 2019 10:28:42
----------------------
MH: odpisujem

edit. v prvom rade sa vám ospravedlním, neviem prečo som si myslel že už som sem odpis hodil. (Asi preto že mi ten nápis svietil na bielo) V každom prípade máte to tam a som pripravený na hru, dúfam, že aj vy.
Granit31. Října 2019 06:54:43
Cudzinec, ktorý vás predbehol s jedom a ušil na vás búdu u Eleanor vám dáva medové motúzy a snaží sa vás nalákať na výpravu k ruinám. Je dosť možné že si to nevymýšľa, pretože tu pri vás stojí menšia skupinka dobrodruhov, ktorú už nato viac či menej presvedčil.

Nečaká na vás a vyrazí smerom von z dediny, ale smerom na západ. vy ste predtým išli na sever. A na severovýchode je ten les kde ste nechali Lionelusa. Leesliho nikde nevidíte, ale v princípe môže byť pri hociktorom dome.
Dvaja elfovia a barbar so psom sa pripoja za Nidhogga. Sir Theodor zatiaľ váha rovnako ako vy.
[b]"Neďaleko je stará zrúcanina, kedysi dávno tam vraj bola vojenská pevnosť."[/b] Povie Nidhogg, ale aby ste sa dozvedeli viac museli by ste ísť za ním.

Otázne je, ako rozumné je ísť s ním. Toto mestečko je momentálne zamorené riadne veľkými krysami a obyvatelia určite budú potrebovať deratizátorov. Vy máte jed, ale ten ich len vyženie z daného domu. Lenže ako ste sami videli krysy sa rozbehli. Takže by ste ich určite zvládli likvidovať po jednej dvoch kusoch v jednotlivých domoch. A obyvatelia sa vám tiež budú vedieť odvďačiť.
Ale samozrejme môžete sa pridať k Nidhogovi na jeho výprave k zrúcanine.

----------------------------

MH: Sir Theodor sa ešte stále môže zapojiť do hry. Ale ak by sa nezapojil tak to dohrám aj s vami dvoma a bude len na vás dvoch aké tempo hry zvolíme.

Hudzisan6. Listopadu 2019 14:39:56
[I]Dříve, než vstoupím do hostince, tak ještě stihnu zaslechnout od záhadného cizince, že se chystají k nedaleké zřícenině, která údajně sloužila jako vojenská pevnost.
[OR][B][I]Zní to zajímavě, ale neveřím mu, bude to nějaký křivák, co by nás tam beztak někde z dohledu přepadl a snad i zabil.. najím se, poptám se na nějaké další informace místních a uvidím.. koneckonců s plným žaludkem a odpočatý mi přemýšlení snad půjde lépe.[/I][/B][/OR]

S rukou už nataženou na dveřích ještě pozoruji, jak skupinka odchází někam směrem na západ. Spočítám je a oddechnu si s tím, že nejdou něco provést Eleanor a tedy i Lionelusovi. [OR][B][I]Snad[/I][/B][/OR]

Kouknu na Kalemu, pak na postavu s trojzubcem, která vypadá, že váhá a nakonec směrem k domům a s vědomím, či snad doufaje, že se Leesli dívá, mu dám najevo, že může vylézt.
[OR][B]Pojďme se raději najíst, platím.[/B][/OR] Dodám s úsměvem.
Bobovi pokynu ať se jde proletět a z povzdálí nenápadně sleduje cizincovu skupinu. [OR][B][I]Aspoň nás pak můžeš navigovat, buď opatrný[/I][/B][/OR]
A vstoupím do hostince.

Jakmile jsem uvnitř, rozkoukám se a budu hledat nějaké volnější místo kam si sednu. Ideálně budu hledat volný stůl pro čtyři. Když něco najdu, jdu si tam sednout, sundám si tornu, opřu hůl a naznačím, že si objednám.
Vyčkám do příchodu obsluhy a objednám pro sebe masitou kýtu, chleba a džbán vody.
S neskrývanou láskou k teplému jídlu se do něj okamžitě pustím a vychutnávám si tu čerstvou chuť masa s právě napečeným bochníkem chleba a křištálově chladivou vodu z nedaleké studny.
Při jídle mi jen krátce bleskne myšlenka, zdali ta kýta vlastně není z nějakého místního potkana, ale rychle tu myšlenku vyženu z hlavy a dál se věnuji jídlu.

Jakmile utiším žízeň a hlad, začnu si více všímat okolí a snažím se zaposlouchat o čem si lidé povídají.
Mou pozornost by konkrétně upoutaly rozhovory obsahující něco o: bylinkářce, cizincích, potkanech a krysách, zřícenině. Jinak poslouchám to, co je a očima pátrám po hostinském.

Až se najím, trochu odpočinu a spatřím hostinského o samotě, vstanu a zamířím si to k němu.
[OR][B]Dobrý den, jsme zpátky a přinesli jsme vám jed na potkany, budete ho chtít? [/B][/OR]

*********************
-5 měděných za chléb a vodu
(doplatek)
Hudzisan6. Listopadu 2019 14:40:17
----> TENTO PŘÍSPĚVEK NELZE EDITOVAT! <----
Hudzisan10. Ledna 2020 13:58:12
----> TENTO PŘÍSPĚVEK NELZE EDITOVAT! <----
Hudzisan10. Ledna 2020 13:58:21
Jak jsem tak jedl a poslouchal co se kde šustlo, né všemu jsem svým jazykem rozuměl, potichu a nenápadně jsem proto vykouzlil Bábelskou rybku, abych to napravil a mohl poslouchat dál.
Jakmile jsem vyslechl co o čem šlo, dojedl jsem se do syta a pořádně se napil, zamířil jsem si to za hostinským a rozhold jsem se mu předat jed.

Položím tornu na zem a otevřu ji. Jed jsem při předání u lesa pečlivě uschoval mezi svrchními věcmi v torně a tak mi nedělalo žádné potíže jej během chvíle najít, vytáhnout a starostovi předat.
[OR][B]Nechť Vám to pomůže v boji proti místním škůdcům[/B][/OR] dodám a nabídnu starostovi jed od Eleanor.
[OR][B]Zdržím se tu do zítřka a pak vyrazím dál na sever[/B][/OR]
Porozhlédnu se po hospodě a usměji se na hostinského.
[OR][B]Dobrá, pokud budete potřebovat ještě s něčím pomoci, případně mi dát radu budu vděčný.[/B][/OR]
Dodám a zapředu s hostinským krátký rozhovor o běžných, každodenních věcech. Při odchodu do pokoje ještě požádám o vyplacení přislíbené odměny za jed, kterou si rozdělím s Kalemou a Lionelusem a dál už si pak jen jdu odpočinout po náročném dni. [OR][B][I]Kdo ví, co chystá zítřek...[/I][/B][/OR]
Granit9. Dubna 2020 09:24:15
Nakoniec sa rozhodneš spolu s Kalemom a Leeslim nenasledovať Nidhogga.

Leesli po tvojom geste vylezie k vám a nato, že chceš sa ísť najesť nedbá.
Nájsť voľné miesto v hostinci potom, ako väčšina nelokálnych odišla s Nidhoggom nie je vôbec problém.

Bob ich tajne sleduje, ale zatiaľ ti nič zvláštne nepovedal.

[b]"No asi si ho vezmem do zásoby. Ale už ho tak akútne nepotrebujem. Môžeme sa dohodnúť, že vám dám zaň pre každého 2 zlatky a dnešné jedlo máte grátis, čo vy nato?"[/b]

Potom ako akceptuješ/neakceptuješ jeho ponuku, vám vyplatí každému na ruku 2 zlatky a ak spomeniete ešte Lionela, tak aj jemu by vyplatil, v prípade že sa vráti do krčmy.

Miestne osadenstvo špízuješ s bábelskou rybkou. Rozumieš o čom sa bavia, ale v princípe len hovoria o všetkých tých dobrodruhoch čo dnes prešli cez dedinu, niektorí spomínajú aj potkanov ktorý teraz behajú po meste a dokonca zachytíš aj niečo o tom, že dúfajú že sa čoskoro vráti starý kňaz, že je už akosi dlho preč.

Následne môžeš sa ísť vyspať, hospodský vám dal aj jednu izbu aby ste si odpočinuli. [b]"Držte sa čo najďalej od zrúcanín starého elfského hradu čo je na sever odtiaľto. Náš kňaz tam síce dal nejaké ochrany, ale tie fungujú len na tých, ktorý nevstúpia dovnútra. Zlo nevyjde von, ale dnu je ho veľa."[/b]

Ako keby tvoj Bob počul čo sa deje hneď sa s tebou telepaticky spojil. [i]"Je tu rozpadnutý hrad, vošli dovnútra, ale necítim sa tu dobre."[/i]

---------------------------------

MH: Vďaka, že si vydržal až do konca. V blízkej dobe, vidím to na utorok po veľkej noci. Založím nový quest kde mám pre teba miesto *6*
================================================
info@immortalfighters.net
Celkem príspevku v questu: 181
================================================